BIČIULIS

<Jonas LIPSKIS>

Joninių išvakarėse noriu papasakoti apie tris mūsų rajono žinomus muzikantus Jonus, kurių muzika, dainos džiugino ir džiugina ne tik per Jonines…

Jonas Juozapavičius – Užvenčio KC vokalinio kvarteto vadovas, dainų kūrėjas ir atlikėjas, kaip jis pats sako, gali groti nuo ryto iki vakaro, kol pavargs.

Pradėjo Jonas groti 1953 metais triūba (trimitu), padedant geografijos mokytojui Vaičeliūnui, vėliau dainavo chore, kaip ir visi ano meto vaikai.

Dabar muzikantas iš Užvenčio pusiau rimtai, pusiau juokaudamas porina grojantis visais muzikos instrumentais ir ne vienu gerai.

Jonas Juozapavičius muzikos mokėsi Šiauliuose. Atlikdamas karinę tarnybą, grojo pavyzdiniame pučiamųjų orkestre fagotu, vėliau tūba.

Dabar fagotas t.y. medinis klasikinės muzikos pučiamasis instrumentas, kuriuo mokėsi groti Šiauliuose Jonas Juozapavičius, tapo nebereikalingas nei Kelmėje, nei Užventyje, nebent grotum simfoniniame orkestre.

Dažnai Jonas groja akordeonu, mielai į rankas ima smuiką.

Muzikantas, kuris nori mokyti dar kitus, pats turi mokėti groti tuo instrumentu. Muzikos puoselėtojas iš Užvenčio mena nemažai Jonų muzikantų. Vienas jų – šviesios atminties savamokslis 20 a. pabaigos keliaujantis muzikantas Jonas Geležinis.

Jonas Juozapavičius nuo 1960 metų iki šiol dalyvauja respublikinėse dainų šventėse ir dabar yra aktyvus muzikiniame rajono gyvenime, propaguoja pasaulietinę ir bažnytinę muziką, padeda žmonėms sunkią gyvenimo valandą, groja ir dainuoja įvairiuose renginiuose.

Kelmiškis muzikantas Jonas Grigalaitis keleri metai groja Kelmės KC kapeloje, drauge su žmona eina į koncertus, dalyvauja įvairiose rajono šventėse. Kitaip sakant, be muzikos negali būti nė minutės. Pradėjo Jonas groti nuo 7 metų, kai į rankas paėmė brolio armoniką. Tai buvo pirmasis jo muzikos instrumentas. Vėliau tėvai jam nupirko nedidelį akordeoną. Dabar Jono Grigalaičio namuose tikras muzikos instrumentų muziejus: turi 2 bandonijas, 4 armonikas, būgnus, klarnetą ir kitus instrumentus. Neseniai iš Panevėžio nusipirko koncertiną.

Pastaruoju metu Jonas kapeloje groja bandonija. Patinka jam šio instrumento gražūs balsai.

Joną Labiną iš Lupikų, kaip gerą muzikantą, grojantį akordeonu, žino ne vienas Kelmės gyventojas. Be to, Jonas vadovavo keliems meno kolektyvams, grojo Genės Penikienės kapeloje, dalyvavo „Gero ūpo“ laidoje. Ir dabar puoselėja liaudies dainą.

Redakcijos prierašas. „Bičiulio“ redakcija sveikina šiuos šaunius muzikantus, o kartu ir visus mūsų skaitytojus Jonus, ypač – mūsų talkininką kražiškį mokytoją Joną Lipskį. Būkit sveiki ir laimingi, raskit paparčio žiedą ir savo laimę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA