BIČIULIS

Loreta DIRBANAUSKAITĖ

Jau ne kartą rašyta ir kalbėta, kad savivaldybės skelbiamuose konkursuose laimi savi žmonės.

Tačiau pastaruoju metu teko pastebėti dar vieną įdomią tendenciją, kai savi žmonės savivaldybėje įdarbinami net be konkurso.

Tyliai ramiai jaunimo centre, iš jo išėjus I. Kislauskienei, įdarbinama rajono tarybos nario R. Bertašiaus dukra Neringa Bertašiutė.

Na, o nuo rugsėjo 1-osios Švietimo, kultūros ir sporto skyriuje jau dirba Raimonda Blužienė. Pasirodo, norint įdarbinti artimą savo aplinkai žmogų (Raimonda Blužienė Liolių seniūnijos seniūno Vytauto Mikalausko dukra – aut. pastaba), galima ir apeiti įstatymus.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriuje išėjus vyriausiajam specialistui A. Žiliui, šiame skyriuje liko laisva valstybės karjeros tarnautojo darbo vieta. Norint į ją įdarbinti naują žmogų, turėjo būti skelbiamas konkursas. Tačiau galima apeiti įstatymus. Valstybės karjeros tarnautojo darbo vieta buvo pakeista į darbuotojo, dirbančio pagal darbo sutartį.

Pasirodo pagal įstatymą įstaigos vadovas turi teisę savarankiškai nustatyti, kiek įstaigoje bus valstybės tarnautojų, o kiek darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, pareigybių ir patvirtinti jų sąrašą(-us), neviršijant įstaigai nustatyto bendro didžiausio leistino valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, pareigybių skaičiaus, kurį patvirtino savivaldybės taryba.

Taip atsiranda galimybė įdarbinti savus ar reikalingus žmones be konkurso. O kodėl gi ja nepasinaudoti?

Kaip šią situaciją komentuoja savivaldybės administracijos direktorė I. Sirusienė.

Pasak administracijos direktorės I. Sirusienės, išėjus iš darbo A. Žiliui, buvo galvojama šį etatą visai naikinti, nes rajone sumažėjo ugdymo įstaigų. Tam pasipriešino Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas S. Michailovas, kuris sakęs, kad nors ugdymo įstaigų rajone ir sumažėjo, tačiau nesumažėjo „popierizmo“. Todėl buvo nuspręsta ne naikinti šį etatą, tačiau jį pakeisti į darbuotojo, dirbančio pagal darbo sutartį, nes jei sumažėtų darbų apimtis, tokį darbuotoją lengviau atleisti iš darbo.

Daugeliui turbūt būtų įdomu sužinoti, kodėl į šias pareigas buvo priimta būtent Raimonda Blužienė? Kodėl moteris, dalyvavusi konkursuose į net kelių mokyklų direktoriaus pareigas ir šių konkursų nelaimėjusi, yra tinkama prižiūrėti mokyklas, jų vadovų darbą?

– Niekas daugiau į savivaldybę nesikreipė, ieškodamas darbo. R. Blužienė jau ilgai neturi darbo. Ne paslaptis, kad ir jos tėvas (Liolių seniūnas V. Mikalauskas – aut. pastaba) kreipėsi padėti surasti dukrai darbo. Apie ją kaip puikų gabų žmogų gerai atsiliepė ir buvusi jos mokytoja Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Irena Janušienė. Tai kodėl jos neįdarbinti?- situaciją komentavo savivaldybės administracijos direktorė. – Be to, ji nekuruos mokyklų. Jos darbo sritis – neformalus ugdymas, renginių organizavimas, viešieji pirkimai.

Išklausius aiškinimų, kyla įtarimų, ar nebuvo konkrečiai šiai moteriai pritaikytos pareigybės, ar kitiems specialistams nepadidėjo darbo krūvis, jį perskirsčius?

– Tikrai niekam nepadidėjo darbo krūvis, nes ir A. Žiliaus pareigybės buvo panašios,- tvirtino I. Sirusienė. – Tik labai keista, kodėl užkliūva įdarbinti vieni žmonės, o kiti – ne? Tikrai esame ieškoję galimybių ir įdarbinę daugiau jaunų žmonių.

Viskas būtų gražu ir gerai, jei rajone būtų buvusi tik viena pedagogė, ieškanti darbo. Deja, bedarbių pedagogų yra daugiau. Bet pasirodo, norint rasti darbą, reikia turėti užnugarį ir nepamiršti lankytis savivaldybėje su prašymu įdarbinti, nes, pasak savivaldybės administracijos direktorės I. Sirusienės, į ją dėl įdarbinimo be R. Blužienės daugiau niekas nesikreipė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA