BIČIULIS

Loreta DIRBANAUSKAITĖ

Jau tapo įprasta, kad rajono vadovai, Švietimo, kultūros ir viešosios tvarkos komiteto nariai, Švietimo kultūros ir sporto skyriaus vedėjas ir specialistai rugsėjo pradžioje vyksta į Kelmės rajono ugdymo įstaigas. Vizitų tikslas – pažiūrėti kaip mokyklos pasiruošė naujiems mokslo metams, išklausyti, su kokiomis problemomis susiduria mokyklų vadovai bei pagal galimybę teikti pasiūlymus tarybai, kaip šias problemas spręsti.

Praėjusį antradienį Švietimo, kultūros ir viešosios tvarkos komiteto posėdyje buvo aptarti išvykų po mokyklas rezultatai.

Komiteto pirmininkė D. Ivanauskienė pastebėjo, kad reikia pirmiausiai spręsti įsisenėjusias problemas. Jos pavaduotojas E. Ūksas kalbėjo apie tai, kad niekaip nepavyksta išspręsti pėsčiųjų perėjos įrengimo prie Maironių pagrindinės mokyklos klausimo. Ši problema jau sprendžiama daugelį metų, bet taip ir nepajuda iš mirties taško. E. Ūksas stebėjosi, negi laukiama, kol įvyks nelaimė. Pasirodo, kad reikia didelių investicijų jog regioniniame kelyje būtų įrengta pėsčiųjų perėja. Tiek komiteto narys Z. Mačernius, tiek vicemeras K. Bilius tvirtino, jog pakanka ten stovinčių ženklų, vairuotojai turi laikytis saugaus eismo taisyklių, nes toje vietoje greitį riboja gyvenvietės ženklas ir stovintis įspėjamasis ženklas „Vaikai“.

Tarp šiemet atsiradusių problemų – kiauri Elvyravos pagrindinės mokyklos, Kelmės „Kražantės“ progimnazijos buvusio bendrabučio pastato, ir, pasak vicemero K. Biliaus, lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ stogai. Lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ numatyta renovacija. Tačiau, kol ji bus pradėta, šią problemą reikia spręsti jau dabar.

Švietimo, kultūros ir viešosios tvarkos komiteto nariai buvo vieningi, sakydami, kad kitų metų biudžete reikia numatyti lėšų įsisenėjusių problemų sprendimui.

Komiteto pirmininkės pavaduotojas E. Ūksas sakė, kad reikia jau galvoti apie kompiuterinės įrangos ir programų mokyklose pakeitimą, nes kai kuriose mokyklose jos visiškai pasenusios. Ypač turėtų būti atsižvelgta į tas mokyklas, kurios moksleivius ruošia brandos egzaminams.

Komitete kilo daug diskusijų apie mokykloms priskirtų teritorijų tvarkymą. Prie kai kurių mokyklų prijungus skyrius, šių mokyklų teritorijos labai padidėjo. Deja, reikalingų įrankių žolės, krūmų priežiūrai mokyklos neįperka. Kai kurių mokyklų vadovai, žinodami, kad bus perskirstytos sutaupytos lėšos, skirtos socialinei pašalpai, kreipėsi į komisiją su prašymais skirti jiems lėšų. Gaila, tačiau pvz. Tytuvėnų gimnazija, prašiusi 2 tūkst. Lt benzininiui pjūklui-krūmapjovei, Tytuvėnų vaikų lopšelis-darželis, prašęs 1,7 tūkst. Lt vejapjovei bei darbo įrankiams, „Aukuro“ pagrindinė mokykla, prašiusi 6 tūkst. Lt vaizdo kameroms įsigyti, kurios užtikrintų ugdytinių ir mokyklos turto saugumą, šių pinigų negavo. Tai tik nedidelė dalis pateiktų prašymų. Tačiau nepagailima net 10 tūkst. litų knygos „Tytuvėnų bažnyčia ir vienuolynas. 400 m“ išlaidoms dengti. Keista, kai pirma išleidžiama knyga, o jau po to prašoma lėšų. Beje, birželio mėnesį perskirstant lėšas 2 tūkst. litų buvo skirta įsigyti šios knygos 50 egzempliorių. Įdomu, ar neatsiras ir daugiau tokių gudruolių – pirma atliks darbus, o paskui jau prašys lėšų.

Nenusiskriaudžia savęs ir savivaldybės administracija. Ji tarybos prašys pritarti, kad jai būtų atseikėta 985,2 tūkst. Lt. Administracijai lėšų trūksta įsiskolinimas padengti, darbo užmokesčiui, įmokoms soc. draudimui, kompiuterinei įrangai įsigyti, kvalifikacijai kelti, komunalinėms paslaugoms, ryšio, kanceliarinėms išlaidoms apmokėti, už programų aptarnavimą, patalpų valymą, saugojimą, tarptautiniams ryšiams ir vykimui į užsienį, civilinės saugos kabineto remontui (net 8,2 tūkst. litų!) ir t.t.

Švietimo, kultūros ir viešosios tvarkos komitete nuskambėjęs vicemero K. Biliaus ir komiteto pirmininkės D. Ivanauskienės siūlymas Mokytojų dienos proga 3-4 mokyklas apdovanoti padėkos raštais už gražiausiai tvarkomą aplinką, puikų pasiruošimą naujiems mokslo metams nuskambėjo keistai bei priminė sovietinių laikų komunistinį lenktyniavimą. Dar įdomiau tai, kad priemonėms įsigyti pinigų gaila, o padėka nieko nekainuoja, taigi nors taip parodykime dėmesį mokykloms. Kaip norėtųsi, kad nors mėnesiui pasikeistų darbo vietomis, pvz., valdžios atstovai su Tytuvėnų gimnazijos kiemsargiu. Gal tada atsirastų supratimas kam labiau reikalingi pinigai: ar komandiruotėms pasižvalgyti po svečias šalis, ar priemonėms ir įrankiams, kurie ne tik palengvintų darbą, bet ir šį darbą padėtų atlikti daug greičiau?..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA