BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) paskelbė Lietuvos prezidentės, Seimo, Vyriausybės, savivaldybių tarybų narių, teisėjų, taip pat policijos, prokuratūros, valstybės saugumo ir kitų svarbių institucijų vadovų 2013 metų turto deklaracijas. Pastarąsias turėjo pateikti ir politikų bei valstybės pareigūnų sutuoktiniai. Iš 25 Kelmės rajono tarybos narių savo turtą deklaravo 24 politikai ir jų antrosios pusės. VMI skelbiamoje informacijoje nėra tik „tvarkiečio“, Kaimo reikalų ir verslo komiteto pirmininko Vygando Každailio bei jo žmonos Redos deklaracijų, nes šis politikas rajono tarybos nario priesaiką davė tik šiemet.

Turtingiausias rajono politikas yra Liberalų sąjūdžio lyderis, Savivaldybės turto valdymo ir komunalinio ūkio komiteto pirmininkas Petras Račkauskas. Jis deklaravo 2,509 mln. litų turtą. Įdomu, kad šis politikas nurodė, jog turi tik 3 tūkstančių litų vertės kelių transporto priemonę. Jo žmona Elena, kaip ir 2012 m. deklaracijoje, nurodė, kad turto neturi.

Albertas Brazas ir žmona Olga deklaravo 2,212 mln. litų turtą. Bet politikas turi 1,302 mln. litų skolų.

Šio Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovo bendrapartietė Kristina Balsienė pirmą kartą pateko į rajono turtingiausių politikų sąrašą. Ji su vyru Alfonsu deklaravo 1,008 mln. litų turtą.

Savivaldybės meras bei rajono socialdemokratų lyderis Vaclovas Andrulis ir žmona Rita deklaracijoje nurodė, jog turi 335 tūkst. Lt vertės privalomo deklaruoti turto.

Vicemeras, iki šių metų vidurio vadovavęs rajono liberalcentristams, o dabar su kitais bendražygiais tapęs liberalsąjūdininku, Kęstutis Bilius ir jo žmona Lionė deklaravo 755 tūkst. Lt turtą.

Petras Beresnevičius deklaravo 150 tūkst. litų vertės turtą. Ona Granickienė – 177 tūkst. Lt, Izidorius Šimkus – 639 tūkst. Lt (turi 57 tūkst. Lt skolų), Romas Docius – 890 tūkst. Lt (turi 185 tūkst. Lt skolų), Žydrūnas Grencevičius – 663 tūkst. Lt, Algimantas Prokopavičius – 281 tūkst. Lt, Borisas Markulis – 345 tūkst. Lt (turi 11,8 tūkst. Lt skolų), Vytautas Šimkūnas – 21 tūkst. Lt, Arūnas Teišerskis – 348 tūkst. Lt, Danutė Ivanauskienė – 127 tūkst. Lt, Stanislovas Baltrušaitis – 428 tūkst. Lt, Zenonas Mačernis – 166 tūkst. Lt, Evaldas Rimkus – 75 tūkst. Lt, Egidijus Ūksas – 5,3 tūkst. Lt (turi 9,7 tūkst. Lt skolų), Rimantas Motuzas – 430 tūkst. Lt, Gipoldas Karklelis – 228 tūkst. Lt, Stasys Lekšas – 647 tūkst. Lt, Zita Loseva – 141 tūkst. Lt, Rimas Bertašius – 509 tūkst. Lt (turi 37 tūkst. Lt skolų).

Kelmės vienmandatėje rinkimų apygardoje į Seimą išrinkta socialdemokratė Alma Monkauskaitė deklaravo 209 tūkst. litų vertės turtą. Praėjusią kadenciją Seime mūsų rajoną atstovavęs konservatorius-krikdemas, profesorius Kęstutis Masiulis ir dabar ryšių nenutraukė su gimtuoju rajonu. Jis turi Kelmėje biurą. K. Masiulis su žmona Irena deklaracijoje nurodė, jog turi 451 tūkst. litų vertės turto.

Ir A. Monkauskaitei, ir K. Masiuliui savais turtais beprasmiška lygiuotis ne į vieną dešimtį savo kolegų. Turtingiausias Seimo narys – socialdemokratas Bronius Bradauskas. Jis nurodo su žmona sukaupęs 29,8 mln. litų turto. Liberalsąjūdininko, Kovo 11-osios akto signataro Kęstučio Glavecko šeimos turtas įvertintas 13,63 mln. litų. Trečioje vietoje yra darbietė Vilija Filipovičienė. Jos turto vertė 8,85 mln. litų. Seimo ir Darbo partijos pirmininkė Loreta Graužinienė su vyru sukaupė daugiau kaip 350 tūkst. litų turto, bet litų turto, bet turi beveik 33 tūkst. litų paskolą. Vyriausybės ir Socialdemokratų partijos vadovo Algirdo Butkevičius ir jo žmonos Janinos turtas vertinamas beveik 550 tūkst. litų. Turtingiausias Vyriausybės narys – Darbo partijos atstovas, buvęs europarlamentaras, dabar dirbantis Seime, kultūros ministras Šarūnas Birutis. Jo deklaruoto turto vertė – 24,2 mln. litų. Be to, milijonieriai yra ir ministrai socialdemokratai Juozas Bernatonis, Juozas Olekas, Linas Linkevičius, darbietė V. Baltraitienė bei „tvarkietis“ D. Barakauskas.

Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės deklaruoto turto vertė 2,45 mln. litų. Įdomu, kad šalies vadovė didžiąją pinigų dalį 1,92 mln. Lt yra investavusi į Vyriausybės vertybinius popierius. Beje, ir daugelis kitų valstybės lygio politikų yra susižavėję investavimu į Vyriausybės vertybinius popierius.

Turtą privalėjo deklaruoti ne tik politikai, bet ir kiti aukštus postus tiek šalyje, tiek rajone užimantys pareigūnai.

Kelmės apylinkės teisėjai V. Rudaitis deklaravo 605, Daiva Valčiukienė – 193 (su vyru turi 30,6 tūkst. Lt skolų), Laima Barkovskienė – 277 (turi 70,8 tūkst. Lt skolų), Vilma Raščiuvienė – 471 (turi 72,2 tūkst. Lt skolų) tūkst. litų.

Kelmės rajono policijos komisariato viršininkas Robertas Jagminas deklaravo 483 tūkst. litų turto ir 200 tūkst. litų skolą.

Kelmės apylinkės vyr. prokuroro Svajūno Kuizino deklaruoto turto vertė – 88,3 tūkst. litų.

Aišku, deklaracijas, kaip ir visokius reitingus, reikėtų vertinti kritiškai: čia tik matome, ką žmonės deklaravo…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA