BIČIULIS

Ona PETRAVIČIENĖ

2011 metų sausio 14 dieną užgeso Pakražančio seniūnijos Išlynų vienkiemyje gyvenusio šimtamečio Vlado Danausko gyvybė. Trejus metus po jo mirties rinkliavos mokestis buvo skaičiuojamas tik Vlado našlei. Nuo šių metų atliekų tvarkymo administravimą perėmus rajono savivaldybei, tėvų sodybą prižiūrinti Danauskų dukra Sofija Grigaitienė iš Stulgių nustebo, kai gavo pranešimą, kuriame parašyta, kad iki šių metų balandžio 10 dienos Anapilin išėjęs Vladas Danauskas už 2015-uosius metus privalo sumokėti… 39,96 eurus.

– Po tėčio mirties apie tai buvo pranešta Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrui, šis nuo 2012 metų rinkliavos mokesčius skaičiuodavo tik mamai. Dabar išeina, kad, pasikeitus atliekų tvarkymo administratoriui, prieš ketverius metus miręs žmogus vėl prisikėlė ir tapo aplinkos teršėju,– liūdnai juokauja Sofija.

Grigaitienė prisipažino, kad Išlynų vienkiemyje velionio tėvo vardu buvę pastatai ir po jo mirties liko neperrašyti, nes savo vardu turėtą nekilnojamąjį turtą Vladas buvo užrašęs testamentu, o sodyboje gyvena našlė. Kai rajono savivaldybės Turto valdymo skyriaus vyriausiosios specialistės Raimondos Parnarauskienės pasiteiravau, kodėl prieš ketverius metus mirusio žmogaus vardu buvo išsiųstas pranešimas dėl rinkliavos mokesčio, atliekų tvarkymą kuruojanti specialistė paaiškino:

– Išrašydami pranešimus, naudojamės Nekilnojamojo turto registro sąrašu ir laiškus siunčiame namo savininkui. Ne mūsų kaltė, kad artimieji iki šiol nesusitvarkė turto paveldėjimo dokumentų. Gavę skambutį, šį atvejį pasižymėjome, tačiau tai nereiškia, kad tokių atvejų nepasitaikys ir daugiau.

Redakciją pasiekė ir daugiau priekaištų naujiems atliekų tvarkymo administratoriams. Štai Kelmės apylinkių seniūnijos Naudvario kaimo gyventoja Jurgita Č. labai nustebo, pašto dėžutėje radusi pranešimą su tiksliu jos gyvenamuoju adresu, tuo pačiu vardu, bet visiškai nepažįstama mergautine pavarde. Jurgita Č. yra registruota pas tėvus Verpenoje ir jų adresu anksčiau gaudavo rinkliavos mokesčių pranešimus, o šiemet pagal registracijos vietą tokio pranešimo negavo. Moteris pati kreipėsi į savivaldybę, kur jai buvo paaiškinta, kad klaidą padarė kompiuteris.

Jurgitai nesuprantama buvo ir tai, kad pranešimą su rinkliavos mokesčiu (nesvarbu, kad ir klaidingą) moteris gavo balandžio 15 dieną, kaip ir dauguma jos kaimynų, o laiške buvo nurodymas mokestį susimokėti iki balandžio 10 dienos. R. Parnarauskienė paaiškino, kad pranešimai buvo išrašyti laiku, tik jų išplatinimo konkursą laimėjusi UAB „Verslo spaudos centras“ šį darbą ne tik užvilkino, bet ir vykdė aplaidžiai. Vyriausioji specialistė neslėpė, kad ne visi pranešimai buvo pristatyti nurodytu adresu, dėl ko nuo liepos savivaldybė ketina nutraukti sutartį su pigiausiai, bet ne geriausiai dirbančia bendrove.

Nors atliekų administravimo perėmimui rajono savivaldybė ruošėsi nuo praėjusių metų vasaros, tačiau akivaizdu, kad pirmas blynas prisvilo…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA