BIČIULIS

Loreta DIRBANAUSKAITĖ

Praėjusiame Kontrolės komiteto posėdyje buvo susidomėta dviejų savivaldybės administracijos tarnybinių automobilių nuoma. Dar birželio 25 dieną rajono taryba leido savivaldybės administracijai nuomotis du tarnybinius automobilius. Už šį sprendimą pasisakė 15 rajono tarybos narių, susilaikė 9: D. Balčiūnienė, K. Balsienė, V. Barkauskas, G. Karklelis, S. Lekšas, S. Mockus, P. Račkauskas, T. Savickas, E. Ūksas. Tuomet posėdyje buvo sakoma: „Šiuo metu savivaldybės administracijoje yra 14 transporto priemonių, kurios priskirtos Vaiko teisių apsaugos skyriui, Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriui, Kraštotvarkos, paveldosaugos ir statybos skyriui ir Turto valdymo skyriui. Automobiliai yra iki 20 metų senumo. Kasmet detalėms ir remontui išleidžiama vis daugiau lėšų: 2012 m. – 2255 Eur; 2013 m. – 13418 Eur; 2014 m. – 15496 Eur; iki 2015 m. gegužės mėn. – 7768 Eur. Senomis transporto priemonėmis nėra saugu važiuoti į pasitarimus, komandiruotes, objektus ir kitais darbo reikalais. Dėl tos priežasties administracija norėtų atnaujinti savo tarnybinių automobilių parką – išsinuomoti 2 lengvuosius automobilius.“

Liepos 7 dieną savivaldybės administracija su UAB „Transalda“ pasirašė nuomos sutartį. Šia sutartimi UAB „Transalda“ perdavė laikinai valdyti ir naudoti du automobilius „VW Passat“ dvylikos mėnesių laikotarpiui su galimybe šį terminą pratęsti. Sutartis gali būti pratęsta du kartus po 12 mėnesių (iki 3 metų). Savivaldybė įsipareigojo per šiuos metus sumokėti nuomos mokestį –15720 Eur. Be to, savivaldybė dar už vieno automobilio civilinės atsakomybės privalomąjį draudimą moka 23 Eur per metus, už KASKO draudimą 626,35 Eur. Taigi, per metus savivaldybei šie du automobiliai kainuos 17018,70 Eur.

Kontrolės komiteto narius pirmiausiai sudomino, kaip šie automobiliai buvo įsigyti: apklausos būdu, ar buvo skelbiamas konkursas? Deja, savivaldybės administracijos direktorė I. Sirusienė buvo lakoniška. Į šį klausimą ji atsakė vienu žodžiu – nepamenu. E. Ūksas pastebėjo, kad pagal Viešųjų pirkimų įstatymą turėjo būti skelbiamas konkursas. O dabar neaišku nei kaip vyko konkursas, nei kas jame dalyvavo.

Komiteto narius taip pat sudomino ir tai, kad šie automobiliai iki šiol nepažymėti savivaldybės logotipu. Administracijos direktorė aiškino, kad UAB „Transalda“ neleidžia gadinti ir braižyti automobilių, todėl buvo užsakyti tokie lipdukai, kurie negadina automobilių. Kol kas jų dar savivaldybė negavo. S. Lekšas pastebėjo, kad punktas dėl automobilių žymėjimo turėjo būti įtrauktas į sutartį su UAB „Transalda“ ir automobilius savivaldybė turėjo gauti su logotipais. Savivaldybės administracijos direktorė I. Sirusienė atsakė, kad Turto valdymo skyrius rengė nuomos sutartį ir ne viską numatė.

Komiteto narį A. Brazą labiausiai nustebino automobilio nuomos metams kaina. Jis pasidomėjo ir sužinojo, kad akcijos metu perkant tokį automobilį, jis kainuotų 24 tūkst. Eur, o savivaldybė per trejus metus už dviejų automobilių nuomą atseikės apie 48 tūkst. Eur. Administracijos direktorė I. Sirusienė pastebėjo, kad suma bus mažesnė, nes po metų, jei pratęs sutartį, mokės tik apie 600 Eur per mėnesį.

Komiteto nariai domėjosi, ar savivaldybė ruošiasi šiuos automobilius įsigyti po trejų metų. I. Sirusienė atsakė, kad tai spręs rajono taryba. Po trejų metų likutinė automobilio vertė bus 11 tūkst. Eur.

Komiteto narius stebino ir automobiliams pateikti techniniai reikalavimai. Kam reikalinga automobilyje laisvųjų rankų įranga ir t.t.? Įdomu ir tai, kad vienas iš reikalavimų yra medžio apdaila automobiliuose. Matyt, plastmasinė apdaila per prasta Kelmės rajono savivaldybei!

Du išnuomoti nauji lengvieji automobiliai nelabai sumažins savivaldybės administracijos naštą dėl transporto priemonių remonto, nes savivaldybėje liko dar 12 senų automobilių.

Jau rašėme, kad rajono tarybai yra pateiktas sprendimo projektas dėl buto, esančio Kelmėje, Dariaus ir Girėno gatvėje, pardavimo. Šį butą norima parduoti už 12587,61 Eur buto nuomininkei, t. y. beveik už pusiau mažesnę kainą. Palyginkime, butą parduodame už 12,5 tūkst., o automobilį išsinuomojame už beveik 8 tūkst. Eur.

Pamačius automobilių nuomos kainas, kyla klausimas, gal verčiau reikėjo vieną automobilį nusipirkti nei du nuomoti?

Kaip šį kartą, kai parduodamas savivaldybės turtas, balsuos rajono tarybos nariai, sužinosime ketvirtadienį. Norisi perfrazuoti vieno buvusio savivaldybės skyriaus vedėjo žodžius „šuo loja, o karavanas žygiuoja“, kuriuos šis pasakė po vieno straipsnio. Ar šį kartą tie žodžiai neskambės taip „žurnalistai ir opozicija loja, o socdemų karavanas žygiuoja“?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA