BIČIULIS

Loreta DIRBANAUSKAITĖ

Tokį klausimą praėjusiame Švietimo, kultūros ir viešosios tvarkos komiteto posėdyje kėlė tarybos narys E. Ūksas.

Pasirodo, dar praėjusiais metais savivaldybės taryba turizmo funkcijų įgyvendinimą perdavė Kelmės turizmo ir verslo informacijos centrui. Įvykus savivaldybės administracijos struktūros pertvarkai, nebeliko specialisto, atsakingo už turizmo plėtrą rajone. Šias pareigas ėjusiam V. Kiziui buvo pakeista pareigybė. Dabar šis savivaldybės administracijos specialistas yra atsakingas už kultūros paveldo objektus.

Tačiau, pasak E. Ūkso, nors turizmo funkcija ir buvo perduota Kelmės turizmo ir verslo informacijos centrui, tačiau savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiajam specialistui V. Kiziui palikta funkcija „teikti savivaldybės padaliniams, įmonėms, organizacijoms, kitiems juridiniams ir fiziniams asmenims siūlymus, metodinę ir dalykinę pagalbą […] turizmo klausimais“.

Tai kas gi ta Turizmo programa, kaip rajone vykdoma turizmo plėtra, formuojama turizmo politika?

2016 m. šiai programai įgyvendinti buvo išleista 18762,80 Eur. Šiemet per pusę metų jau išleista 16620,65 Eur.

Kam leidžiamos biudžeto lėšos, skirtos šiai programai?

Pasirodo, šios lėšos leidžiamos maisto produktams. Pavyzdžiui, Tytuvėnų piligrimų centrui 2016 m. skirta 1120 Eur, UAB „International Restaurant“ – 2439,82 Eur, vartotojų kooperatyvui „Kelmės prekyba“ – 125 Eur, šiemet Tytuvėnų piligrimų centrui – 1554,60 Eur, Mildos Knyzelienės įmonei – 1620 Eur, UAB „Račkausko Agrotech“ – 1952,92 Eur ir t.t.

Kaip susijusi turizmo plėtra, turizmo politikos formavimas su maitinimu?

Toliau, dar įdomiau. Pasirodo, iš šių lėšų buvo apmokamos komandiruočių į užsienį išlaidos, dienpinigiai, kelionių draudimas savivaldybės administracijos darbuotojams, vadovams, tarybos nariams. Tai ką užsienio šalyse savivaldybės administracijos vadovai, darbuotojai, tarybos nariai veikė: turistavo, ar reprezentavo rajoną?

Pagal savivaldybės interneto puslapyje pateiktą informaciją apie įspūdžius po kelionių į užsienį, galima spręsti, kad ten dauguma atvejų tikrai vykstama turistauti, nes didelę šių straipsnių dalį užima aprašymai, ką ten matė, kokius turizmo objektus aplankė. Tik nedaugelis sugebėjo įvardinti, kokios patirties pasisėmė.

Ūksas siūlė savivaldybės administracijai turizmo programos lėšas atskirti nuo reprezentacijai skirtų lėšų.

Viso to nebūtų, jei savivaldybės administracija turėtų parengusi turizmo programos lėšų naudojimo aprašą. O kol jo nėra, pinigai leidžiami kur nori ir kam nori.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA