BIČIULIS

Ona JAUTAKIENĖ
„Bičiulio“ redaktorė

Šių metų sausio 5 d. Seimo nario Juozo Rimkaus padėjėja-sekretorė Janina Skeberdienė atsiuntė mūsų redakcijai užsakymą: „Prašau išspausdinti Lietuvos Respublikos Seimo nario Juozo Rimkaus straipsnį 2017-01-07 (šeštadienį)“. Tas straipsnis pavadinimu „Apie darbą Seime ir patyčias…“ ir buvo minėta data išspausdintas, žymint jį kaip reklaminį, užsakomąjį (trys žvaigždutės). Teksto netaisėme ir nekeitėme, pataisėme tik korektūros klaidas,– jų juk visiems rašantiems pasitaiko…

Straipsnyje Seimo narys piktinosi Valstiečių ir žaliųjų sąjungos daugumai išsakoma kritika, vadino ją šmeižtais, nors neįvardijo, kokius konkrečiai rašinius ar jų autorius turi galvoje, kirto iš peties: „Tokių „žinovų“ (kritikuojančių Seimo darbus – O. J. Pastaba) jau kelis kartus pastebėjome ir mūsų rajono žiniasklaidoje. Ne vienas man patarė nekreipti dėmesio į išgėrusių rašytojų asmenines patyčias…“ Tame pačiame rašinyje skelbiamas ir Seimo nario priėmimų laikas bei kiti reklamos žymenys, kurie mums jokio įtarimo nesukėlė – juk tai mokamas rašinys.

Buvome įpratę turėti reikalų su konkrečiais ir dalykiškais Seimo nariais – a.a. A. Raču, K. Masiuliu, A. Monkauskaite, tad labai nustebome, kai, išrašę sąskaitą už įvykdytą užsakymą 324,44 Eur sumai (su PVM), vietoj pinigų sulaukėme štai tokio rašto:

„2017 m. sausio 7 d. „Bičiulio“ laikraščio Nr. 2 (8382) Seimo nario Juozo Rimkaus straipsnis „Apie darbą Seime ir patyčias…“ yra atsakomojo pobūdžio į 2017 m. sausio 4 d. „Bičiulio“ laikraščio Nr. 1 (8381), Alvydo Geštauto straipsnį „Ką gaidys giedos?“, kur pateikta tikrovės neatitinkanti, netiksli informacija. Informuoju, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Visuomenės informavimo įstatymo 15,44 straipsnių nuostatomis, už Juozui Rimkui pateiktą PVM sąskaitą-faktūrą, serija ROS Nr. 004578 sumoje 324,44 (Eur) apmokama nebus.

Rašto originalas nebus siunčiamas.

Seimo narys  Juozas Rimkus“

Vis dėlto manome, kad gyvename valstybėje, kur apgaudinėti nėra priimta. Todėl pasirinkome teismo kelią. Kad nereikėtų gaišti laiko kelionėms į sostinę, seimūno J. Rimkaus skolą „Bičiuliui“ už įvykdytą užsakymą – išspausdintą reklamą – perleidome vienam Vilniaus gyventojui.

Liepos 31 d. Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas E. Juozėnas pasirašė štai tokį įsakymą:

„Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Edvardas Juozėnas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 436 straipsnio 1 dalimi, nutaria: išieškoti iš skolininko Juozo Rimkaus, gyv. Vilniuje, kreditoriaus I. O., gyv. Vilniuje, naudai: 324,44 Eur skolą, 5,00 procentų dydžio metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme (2017-07-31) iki teismo įsakymo visiško įvykdymo, ir 10,00 Eur bylinėjimosi išlaidų.

Teismo įsakymas įsiteisėja po 20 dienų nuo pranešimo skolininkui įteikimo, jeigu skolininkas raštu nepraneša teismui apie teismo įsakymo įvykdymą ir nepareiškia prieštaravimų dėl kreditoriaus pateikto reikalavimo.

Teismo įsakymas apeliacine ar kasacine tvarka neskundžiamas.“

Taigi, už reklamą „Bičiulyje“ Seimo nariui J. Rimkui teks sumokėti. Beje, mūsų laikraščio istorijoje tai pirmas atvejis, kai dėl Seimo nario veiksmų teko kreiptis į teismą…

27 Komentarai(ų)

 • bronius parašė:

  Iš karto matyti, kad seimorius iš kaimo, jei ant tokios mažos sumos suklupo. Juk ir mokyklinukai jau žino, kad jei vogti, tai milijoną… Negražu, labai negražu…

 • Kęstutis parašė:

  keistokas, švelniai tariant, kolegos elgesys.

 • LR Seimo narys Juozas Rimkus parašė:

  Į teismo posėdį kviestas nebuvau. Teisėjas jokių mano paaiškinimų ar papildomų duomenų neprašė. Pasitarsiu su teisininkais, jeigu tai yra teisėta teisėjo sprendimui paklusiu.

  • Aivaras Norbutas parašė:

   Jūs tai galėtumėt mano babai (prosenelei) papasakot, jei ji dar gyva būtų… Bet net ji nepatikėtų 😀 Tai nepudrinkit smegenų su tokiais runkeliškais atsakymais! Gėdos turėtumėt! Seimūnas… Žinot, galvojau, kad už Monkauskaitę blogiau būti negali… Klydau. Ir dar kaip gali. Jūs – gyvas to įrodymas 😀

  • Ona Jautakienė parašė:

   Seimo nary,tikiu,kad teisėjas žinojo,ką daro,pasirašydamas būtent TOKĮ įsakymą.O savo poziciją Jūs išsamiai,per 3 psl.,išdėstėte vilniečiui teisininkui I.O. š.m.liepos 10 d.rašte ant firminio Seimo nario blanko, atsisakydamas sumokėti skolą.Rašte vėl meluojate, kad Jūsų straipsnis su visom savo ir frakcijos panegirikom,priėmimo laiku ir padėjėjų pavardėmis buvo TIK atsakymas į A.Geštauto publicistiką,t.y.straipsnį„Ką gaidys giedos“,nors Jūsų užsakomajame rašinyje nėra net užuominos į konkretų straipsnį ir mūsų laikraštį–jame minite tik mūsų rajono žiniasklaidą ir kažkokius išgėrusius rašytojus.Todėl visos Jūsų įstatymų citatos, ką privalo ir ko ne mūsų laikraštis, yra niekinės.Kaip ir Jūsų rašte Nr.SN-S-43 minimi pagraudenimai,jog mūsų laikraštis pažeidė jo veiklą reglamentuojančius teisės aktus,sąskaitą-faktūrą išrašė nepagrįstai,tad Jūs nesate mums skolingas,o I.O įsigijo neegzistuojantį kreditorinį reikalavimą.Jūs klaidinate savo rinkėjus.Kas jau kas,o Jūsų padėjėja Janina Skeberdienė,nemažai metų išdirbusi įvairiuose laikraščiuose,puikiai žino,kas yra UŽSAKYMAS ir kokiais atvejais jis siunčiamas.Jei abejojate,užmeskit akį į Dabartinės lietuvių kalbos žodyną,ką šis žodis reiškia.

 • Faktai parašė:

  Pasidomėjau oficialia statistika: …antrąjame rinkimų į seimą ture J. Rimkus prieš Monkauskaitę laimėjo 30 proc. persvara. Nuo nepriklausomybės paskelbimo tokio triuškinančio pasirinkimo nebūta. Galvoju toks palaikymas kažką reiškia. Reikia gerbti tokią gyventojų nuomonę ir liautis pilti purvą. Antroje vietoje K. Masiulis prieš Z. Mačernių vos 12 proc. persvara.

  • Stasys parašė:

   Manau,kad baigėsi Seimo sesija,todėl reikėtų p.Juozui pateikti ataskaitą savo rinkėjams:ką nuveikė? Tai reikėtų padaryti viešai,kad visi galėtų susipažinti,nes balsavo tai daug rinkėjų,kuriems šiuo metu jau kyla daug abejonių dėl Seimo nario darbo….Šiaip nesigirdėjo,kad Seimo narys Juozas rajono žmonėms kažką naudingo padarytų…o gal klystu???Gal jis dirba LIETUVAI,kuri varo tautiečius į užsienį???

 • Juze parašė:

  Gyventoju nuomone turi gerbti gerbiamas seimo narys, o as galiu turet ir savo nuomone. Pasidomekite kiek dabar uz ji balsuotu? Abejoju ar persvara is vis butu. O jau Masiulis kaip dirbo rajono labui…. labiau nedirbt turbut ir noredamas nepajegtum. Teisingai Aivaras sako, baikit suda malt, ir jei norit kam nors knist prota, tai nebent savo bambaliniam, kurie uz jus perr rinkimus balsavo

 • bronius parašė:

  Pasitark, Juozai, su teisininkais, būtinai pasitark. Ir tuo pačiu jų paklausk, ar nereikėtų Tamstai į savo ūkį iš Seimo grįžti. Mano galva, kuo greičiau tai padarysi, tuo sveikiau mums visiems bus.

 • Tik pirmyn parašė:

  Turiu pagirti poną Rimkų ir visus valstiečius. Tiktai didinkite pagreitį visuose darbuose. Einate teisinga linkme, tai įrodo bukas puolimas nuo pat pirmos jūsų išrinkimo minutės. Visos viltys tik į jus. Griaukite tuos stagnacijų monstrus ir suteikite galimybę visuomenei atsigauti.

 • Janina Skeberdienė parašė:

  Žinote, „išmintingieji“, purvą pilti ir kiauliškais žodžiais drabstytis daug proto nereikia. Gal pabandytumėte ir jūs ką noras nuveikti, kad Lietuvoje būtų geriau? Visi laukiam, kad gausybės ragas iš dangaus kiekvienam byrėtų, o jei nebyra, tai tuoj atpirkimo ožius atrandam ir pyktį ant jų išliejam. Tik pagalvokim, kodėl dabar taip supykome ir koliotis ėmėme? Tai yra tik Seimo nario ir „Bičiulio“ santykių problema. Manau, abi pusės tai išspręs kvalifikuotai ir teisiškai. Niekas čia nieko neapvogė ir nebando apvogti. O jei ir taip galvotumėte, tai „Bičiulio“ išrašyta sąskaita už atsakomąjį straipsnį yra nelogiška, pagrįsta išgalvotais įkainiais (324 eurai!!!) Tai kas ką bando apsukti? Noriu pridurti, kad „Bičiulis“, atstovaudamas žiniasklaidos frontą, nevengia įžeidžių intonacijų, už kurias, turint laiko, tikrai galėtų teistis ne vienas jų aprašomas herojus. Bet tam reikia ir laiko ir kantrybės, todėl labai dažnai žmonės nutyli ir nusileidžia, o „vietiniai rašytojai“ ir toliau neatsakingai „šmaikštauja“. Tik, matote, kai jiems ant nuospaudos bent kiek užminama, tuomet jau skandalas prasideda.Šioje istorijoje dar ne pabaiga.Manau, svarbu išsaugoti savigarbą ir pagarbą, ką ir daro J.Rimkus. To paties linkiu ir „Bičiuliui“.

  • tai parašė:

   Janinai Skeberdienei yra lietuviu patarle- vagie kepurė dega

  • Ona Jautakienė parašė:

   Ponia Janina,dėl purvų drabstymo neturiu ką pasakyti,nes tuo užsiimti neteko,bet Jūs žinot geriau…O mūsų sąskaita pagrįsta tekstinės reklamos įkainiais,kurie skelbiami ir internete,nieko apsukti nebandėme ir nebandome.Niekas netrukdo ir pasiklausti,kiek straipsnis kainuos,taip daro daugelis skelbėjų.Dėl bylinėjimosi–Jūsų valia. Tuo labiau,kad pradžia jau padaryta…Sėkmės Jūsų darbuose!

   • Ona Jautakienė parašė:

    Beje,pamiršau paminėti,kad Seimo nariams kokios nors ypatingos nuolaidos netaikomos,iki šiol nė vienas seimūnas to ir neprašė.O nuo kiekvieno uždirbto euro mes mokame mokesčius.

 • Patarimas parašė:

  Išsaugoti savigarbą? Baikit, nemanau…

 • tai parašė:

  oi Juozeli negražu

 • Pastebėjimas parašė:

  Kiekvienas Lietuvos pilietis taip pat ir Seimo narys turi teisę apsiginti. Jeigu laikraštyje spausdinama tendencinga, netiksli, įžeidžianti informacija, tai turi būti paneigta ir tai turi būti padaryta nemokamai. Šiuo atveju ši teisės aktų nuostata buvo pažeista, todėl „Bičiuliui“ dėl to turėtų būti labai gėda. Dar vienas pastebėjimas: dvišalių santykių aiškinimuisi, vienašališkai naudotis viešąja erdve laikraščiui „Bičiulis“ taip pat garbės nedaro. Tuo požiūriu Seimo narys visuomenės akyse vertinamas gerokai aukščiau.

 • Pupa parašė:

  Ilgai galvojai kol sugalvojai,ane?

 • bronius parašė:

  Ponas Seimo nary ir jo padėjėja, ką čia bediskutuojate, jei teismas jau pripažino, kad jūs neteisūs. Juk jame ne apsigėrę rašytojai, ar kaip ten pravardžiavotės, dirba. Na pripažinkite šią tiesą ir ateityje elkitės garbingiau.

 • gerumas parašė:

  Piktieji žmonės, baikite gadinti sveikatą sau ir kitiems, nes insultą ar infarktą įgausite. Nepatiko Jums A.Monkauskaitė, nepatinka ir J.Rimkus, bet juos rinko žmonės-daug žmonių, o rašot tik keli apsimetėliai bambekliai, pavyduoliai. Kad Jūs jiems prilygtumėt, dar daug tonų duonos suvalgysite ir daug ha dirvos apkrėsite. Geriau eikit į bažnyčią pasimelsti, kad Dievas Jums protą apšviestų.

 • Mindaugas parašė:

  Koks is jo seimo narys nei 300 euru neuzdirba negali sumoket, ka jis duos valstybei? tik skurda ir skolas

  • žiniai parašė:

   Kodėl Tu slepiesi po Mindaugo vardu rašydamas visokias vepeliones. Prisistatyk tikruoju,parašyk ką veiki ,kuo Tu prisidėjai prie valstybės ar rajono gerovės, o ne reikalauti iš kitų.

 • Juze parašė:

  Mindaugas gi ne seimo narys, kodel jis turetu atsiskaityt visiem. Jos nevalgo duonos musu saskaita.
  O tiesos ieskojimas komentaruose po straipsniu parodo is kokio mes cia molio drebti. Ir is vis, tiek Juozas, tiek Janina kol nebuvo pasuke politikos klystkeliais buvo visai kitokie zmones. Nesitikejau, kad taip zmones gali sugadinti kazkoks menkas ir laikinas vaidmuo mazame LR rajone..

 • galvoju parašė:

  sunku bus Skeberdienei išlaviruoti tokį seimūną dar kelis metus.Aišku jai reikėjo darbo,bet jis apkars.Masiulis rajonui gal ir nieko gero nedavė,bet jo intelekto ir žinių pas dabartinį poną nėra nei nago juodymo.O Juozas lygus Mikučiui iš darbo partijos-patupės šiltai ir grįš auginti „bulvių“

 • Vis prajuokinat parašė:

  Skaičiau internetiniame puslapyje http://www.juozasrimkus.lt/ kad Seimo narys turi 3 padėjėjas. Pagal puslapio turinį matosi, kad ši komanda dirba iš peties. „Šiaulių krašte“ parašyta labai aiškiai, kad jau dabar Seime priimta tokių svarbių sprendimų, kad sudėjus visus ankstesnius Seimus tiek nebūta. Galvoju, kad teks priprasti, kitaip nebus. Toks rinkėjų verdiktas.

 • bedarbis parašė:

  Jums reikės: 3 litrai vandens,
  5 šaukštai (be kaupo) druskos,
  1 stiklinė acto,
  5 šaukštai cukraus.

  Cukinijas nulupam, perpjaunam per pusę, išimam minkštimą ir supjaustom norimais gabaliukais. Į indelius dedam lauro lapų, pipirų, krapų ir česnako. Galima naudoti agurkų konservavimo mišinį. Sudedam cukinijas, užvirinam marinatą, užpilam ir užsukam dangteliais.
  Greita, skanu. Skanaus!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA