BIČIULIS

Ona JAUTAKIENĖ
„Bičiulio“ redaktorė

Šių metų sausio 5 d. Seimo nario Juozo Rimkaus padėjėja-sekretorė Janina Skeberdienė atsiuntė mūsų redakcijai užsakymą: „Prašau išspausdinti Lietuvos Respublikos Seimo nario Juozo Rimkaus straipsnį 2017-01-07 (šeštadienį)“. Tas straipsnis pavadinimu „Apie darbą Seime ir patyčias…“ ir buvo minėta data išspausdintas, žymint jį kaip reklaminį, užsakomąjį (trys žvaigždutės). Teksto netaisėme ir nekeitėme, pataisėme tik korektūros klaidas,– jų juk visiems rašantiems pasitaiko…

Straipsnyje Seimo narys piktinosi Valstiečių ir žaliųjų sąjungos daugumai išsakoma kritika, vadino ją šmeižtais, nors neįvardijo, kokius konkrečiai rašinius ar jų autorius turi galvoje, kirto iš peties: „Tokių „žinovų“ (kritikuojančių Seimo darbus – O. J. Pastaba) jau kelis kartus pastebėjome ir mūsų rajono žiniasklaidoje. Ne vienas man patarė nekreipti dėmesio į išgėrusių rašytojų asmenines patyčias…“ Tame pačiame rašinyje skelbiamas ir Seimo nario priėmimų laikas bei kiti reklamos žymenys, kurie mums jokio įtarimo nesukėlė – juk tai mokamas rašinys.

Buvome įpratę turėti reikalų su konkrečiais ir dalykiškais Seimo nariais – a.a. A. Raču, K. Masiuliu, A. Monkauskaite, tad labai nustebome, kai, išrašę sąskaitą už įvykdytą užsakymą 324,44 Eur sumai (su PVM), vietoj pinigų sulaukėme štai tokio rašto:

„2017 m. sausio 7 d. „Bičiulio“ laikraščio Nr. 2 (8382) Seimo nario Juozo Rimkaus straipsnis „Apie darbą Seime ir patyčias…“ yra atsakomojo pobūdžio į 2017 m. sausio 4 d. „Bičiulio“ laikraščio Nr. 1 (8381), Alvydo Geštauto straipsnį „Ką gaidys giedos?“, kur pateikta tikrovės neatitinkanti, netiksli informacija. Informuoju, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Visuomenės informavimo įstatymo 15,44 straipsnių nuostatomis, už Juozui Rimkui pateiktą PVM sąskaitą-faktūrą, serija ROS Nr. 004578 sumoje 324,44 (Eur) apmokama nebus.

Rašto originalas nebus siunčiamas.

Seimo narys  Juozas Rimkus“

Vis dėlto manome, kad gyvename valstybėje, kur apgaudinėti nėra priimta. Todėl pasirinkome teismo kelią. Kad nereikėtų gaišti laiko kelionėms į sostinę, seimūno J. Rimkaus skolą „Bičiuliui“ už įvykdytą užsakymą – išspausdintą reklamą – perleidome vienam Vilniaus gyventojui.

Liepos 31 d. Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas E. Juozėnas pasirašė štai tokį įsakymą:

„Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Edvardas Juozėnas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 436 straipsnio 1 dalimi, nutaria: išieškoti iš skolininko Juozo Rimkaus, gyv. Vilniuje, kreditoriaus I. O., gyv. Vilniuje, naudai: 324,44 Eur skolą, 5,00 procentų dydžio metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme (2017-07-31) iki teismo įsakymo visiško įvykdymo, ir 10,00 Eur bylinėjimosi išlaidų.

Teismo įsakymas įsiteisėja po 20 dienų nuo pranešimo skolininkui įteikimo, jeigu skolininkas raštu nepraneša teismui apie teismo įsakymo įvykdymą ir nepareiškia prieštaravimų dėl kreditoriaus pateikto reikalavimo.

Teismo įsakymas apeliacine ar kasacine tvarka neskundžiamas.“

Taigi, už reklamą „Bičiulyje“ Seimo nariui J. Rimkui teks sumokėti. Beje, mūsų laikraščio istorijoje tai pirmas atvejis, kai dėl Seimo nario veiksmų teko kreiptis į teismą…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA