BIČIULIS

 Alvydas GEŠTAUTAS

– Į mane kreipėsi rinkėjai, gyvenantys Kelmėje, Nepriklausomybės gatvėje. Jie išgirdo, kad šioje gatvėje, prie ligoninės, iš vienos mūsų savivaldybės darbuotojos nupirktas namas ir jame bus įrengti grupinio gyvenimo namai, priklausantys Aukštelkės socialinės globos namams. Kitas pastatas nupirktas irgi Kelmėje, Vilbėno gatvėje. Gyventojai yra sunerimę dėl tokių įstaigų steigimo be jų sutikimo,– telefonu mums sakė rajono tarybos narys Egidijus Ūksas.

– Aš irgi tik neoficialiai žinau, kad šiose gatvėse nupirkti namai. Aukštelkės socialinės globos namų direktorei Janinai Baranauskaitei siūliau, kad nors vieną namą nupirktų Tytuvėnuosae, nes taip būtų patogiau žmonėms, dabar dirbantiems Aukštelkės socialinės globos namų Pagryžuvio padalinyje. Tokį variantą siūliau ir socialinės globos ir darbo ministrui Linui Kukuraičiui,– mums sakė rajono meras Vaclovas Andrulis.

– Manęs net prašė vienas tytuvėniškis pasiteirauti, ar dar nevėlu siūlyti namą. Paskambinau J. Baranauskaitei ir ši atsakė, jog namai jau nupirkti. Aš taip pat direktorei siūliau bent vieną namą nupirkti Tytuvėnuose,– teigė savivaldybės administracijos direktorė Irena Sirusienė.

Kadangi Aukštelkės socialinės globos namai yra biudžetinė įstaiga, tai pastatų pirkimui reikėjo konkurso. Tačiau niekas nematė skelbimo apie viešą pirkimą.

– Buvo paskelbta ten, kur reikalauja skelbti Viešųjų pirkimų įstatymas,– „Bičiuliui“ atsakė J. Baranauskaitė.

Nors praėjusį ketvirtadienį Pagryžuvio padalinio darbuotojams buvo parodyti pastatai, kuriuose jie dirbs, tačiau J. Baranauskaitė neatskleidė konkrečių adresų.

– Ateis laikas, namus pritaikysime socialinei globai, tuomet ir paviešinsime adresus. Dabar skelbti jų nenorime, kadangi Kelmės gyventojai yra nusistatę prieš žmones su negalia,– aiškino J. Baranauskaitė. – Sakykite, ar su jais turi kaimynas derinti, jei apgyvendina pas save neįgalų žmogų? Neturi. Taip yra ir su grupinio gyvenimo namais. Derinimai nenumatyti įstatymuose. Tegul gyventojai nesibaimina. Čia bus ne Rokiškis (ten esančioje psichiatrinėje ligoninėje priverstinai, t. y. teismo sprendimu, gydomi žmonės – aut. pastaba), ne kalėjimas. Mūsų įsteigti namai bus beveik tokie pat kaip Paprūdžiuose.

Beje, praėjusį ketvirtadienį Pagryžuvio padalinio darbuotojai buvo supažindinti ir su Paprūdžių grupinio gyvenimo namais.

– Geriausia tokius žmones įkurdinti kaime, atokiau nuo gyvenvietės, kur yra didelė erdvė. Tokie žmonės turi psichikos problemų, jie gali į gretimą kiemą numesti neužgesintą nuorūką ir pan. Neįsivaizduoju, kaip galima apgyvendinti tokius žmones labai judrioje Nepriklausomybės gatvėje,– mums sakė Pagryžuvyje darbo patirtį turinti socialinio darbo specialistė. – Nenoriu, kad būtų paviešinta mano pavardė, nes bijau „raganų medžioklės“.

Baranauskaitė, paklausta, kada bus pradėti darbai nupirktuose namuose, atsakė:

– Kai bus rangovas. Jį parinksime Viešųjų pirkimų įstatymo numatyta tvarka.

Be to, direktorė pridūrė, kad Aukštelkės socialinės globos namų steigėja yra Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, ir su savivaldybe nieko derinti nereikia.

Tačiau pagal Vietos savivaldos įstatymą bet kuri savivaldybės teritorijoje veikianti valstybinė įstaiga, jos padalinys, nepriklausomai nuo pavaldumo, privalo teikti informaciją merui, rajono tarybos nariams, jei tai reikalinga jų pareigoms vykdyti. Šiuo atveju į E. Ūksą kreipėsi rinkėjai, tad direktorė turėtų suteikti politikui informaciją, nes be jos rajono tarybos narys negali atsakyti gyventojams.

Priminsime, kad socialinės apsaugos ir darbo ministro L. Kukuraičio savivaldybei adresuotame rašte nurodoma, kad dviejų pastatų pirkimui bei jų pritaikymui socialinei globai skirta 160 tūkst. eurų. Už kokią sumą nupirko du namus Kelmėje neaišku, nes Aukštelkės socialinės globos namų interneto tinklalapyje nėra viešiesiems pirkimams numatytoje paskyroje pranešimo apie šių namų pirkimą.

11 Komentarai(ų)

 • gimines parašė:

  Aukštelkės direktorė jaučiasi nebaudžiama,nes turi giminaitę dirbančia Soc. apsaugos ir darbo ministerijoje.Gal žinote jos pavardę ir koks giminystės ryšys, kokios jos pareigos?

 • X parašė:

  Tai tik sutapimas,kad nupirktas namas direktorės draugės.. 🙂

 • X parašė:

  Aišku, taip pat sutapimas, kad buvo išnuomota poilsiavietė prie Dubysos buvusiam Piligrimų direktoriui..

 • Katapultuojasi parašė:

  Pardavinėjama ir sodyba Pakražantyje. Kažin,kas ją nupirks ir kur abidvi su „padružke“ katapultuosis? Liko tik pusantrų metelių…

 • Visi šneka parašė:

  kad greičiausiai į Klaipėdą, ten nameliai stovi.

  • Įdomybės parašė:

   Aiškėja, kad Klaipėdos kraštą pamėgo ne tik administracijos direktorė, vietinio ūkio vadovas… Pasidomėkime iš kur namų statyboms keliavo ir keliauja statybinės medžiagos, žvyras, mediena, meistrai. Deklaracijose tokių pajamų ir išlaidų nėra.

   • Būtina parašė:

    Ir prie to paties pasidomėti, kas statė valdybos narės Pakražančio sodybą, kas ir iš ko stato namą Pavasario g. Kurtuvėnuose… Manau, kad dėl visų trijų reikia kreiptis į VTEK arba prokuratūrą,arba VMI, nes tik jie turi reikalingas prieigas prie duomenų bazių ir gali sudėlioti taškus. Gal viskas gerai,išsklaidytų abejones..

 • Ne visiems įdomu parašė:

  Aukštelkės vadovė juk socialdemokratė, gal jau pradedame suprasti kas čia dedasi?

 • Bėdnas parašė:

  Direktorė dukra dirba socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje

 • ? parašė:

  Čia labai panašu,kaip kalėjimų departamente.. Ar nereiktų pasiteirauti SADM ir VPT dėl Aukštelkės direktorės veiksmų?

 • bronius parašė:

  Jo, namas priešais Kelmės ligoninę Nepriklausomybės gatvėje kaip sykis „tinka“ žmogeliams be socialinių įgūdžių. Ten juk net žemės pėdos nėra, jokio kiemelio. Graudu, kad tokie dalykai dedasi ant Lietuvos, labai graudu. Bet eilinį kartą vsio zakono?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA