BIČIULIS

Loreta DIRBANAUSKAITĖ

Praėjusią savaitę laikinai buvo uždarytas eismas nuo miesto link Kukečių dėl naujai statomo tilto per Vilbėną. Vairuotojai, dviratininkai buvo nukreipiami per Nepriklausomybės, Remontininkų, Serbentų gatves, Paverpenio kaimą.

Tačiau šie ženklai visai negaliojo įmonių, rekonstruojančių Vytauto Didžiojo gatvę, darbuotojams. Jau nuo praėjusios savaitės pradžios sunkiasvorės mašinos su nukastomis žemėmis bei žvyru pradėjo kursuoti pirmyn ir atgal Laisvės gatve.

Prieš keletą metų ši gatvė buvo naujai išasfaltuota. Sunkiasvorėms transporto priemonėms važiuoti ji nepritaikyta. Visų pirma, dėl to, kad neužtikrinamas saugumas, nes nėra įrengtų pėsčiųjų takų. Be to, sunkiasvorės mašinos sunkiai prasilenkia, išvažinėja žolynus prie gatvės. Tiesa, tuos žolynus turėtų prižiūrėti seniūnija. Tačiau gyventojai, suprasdami, kad seniūnijos darbuotojų sulauktų, geriausiu atveju, vieną kartą per metus, tuos žolynus sutvarkė ir patys nupjauna. Antra, paklota nauja asfalto danga neskirta sunkiasvorėms mašinoms. Per tris praėjusios savaitės dienas sunkiasvorės mašinos sugebėjo šį asfaltą sulaužyti.

Dėl šios situacijos teko skambinti miesto seniūnui Romui Atkočaičiui. Išgirstas atsakymas nustebino:

– Kas išlaužė tą gatvę, tas ir suremontuos. Be to, tai ne jūsų privati gatvė. Negalime žmonėms uždrausti važiuoti šia gatve.

Bandau aiškinti, kad žmonėms ir nereikia drausti, tačiau sunkiasvorėms mašinoms važiuoti yra nurodytos visai kitos gatvės.

Ar kas pasikeitė po pokalbio su seniūnu? Niekas. Ketvirtadienį ir toliau šia gatve riedėjo sunkiasvorės mašinos.

Vėl skambinu seniūnui. Ir vėl išgirstu atsakymą, kad tai ne jūsų privati gatvė.

Neprivati, tačiau joje mums teks gyventi ne vienerius metus.

Tenka imtis drastiškų priemonių. Stabdyti sunkiasvores mašinas ir jas nukreipti į tas gatves, kuriomis jos turi važiuoti, arba pakviesti darbų vadovą, kuris parodytų dokumentus, jog turi leidimą važinėti šia gatve.

Darbų vadovo nesulaukta. Tačiau mašinos Laisvės gatve nustojo važinėti. Tiesa, kelios sunkiasvorės mašinos pralėkė gatve dideliu greičiu. Juokingas ir vaikiškas nepatenkintų vairuotojų kerštas. Deja, galėjęs baigtis gana skaudžiu eismo įvykiu.

Vairuotojai rado kitą kelią. Neleidžiate važiuoti Laisvės gatve, laužysime Pušyno gatvę!

Kas įvertins padarytus nuostolius ir suremontuos sulaužytą asfaltą? Dabar tik asfaltas įlūžęs, o po žiemos atsiras ir duobės. Negi mes tokie turtingi, kad galėsime iš naujo šias gatves išasfaltuoti.

9 Komentarai(ų)

 • Valio parašė:

  Geras straipsnis, bet ne seniunas…

 • bronius parašė:

  Už tai taip ir gyvename, nes nuolat kieno nors išmuštas duobes vis lopome. Tikrai, o kam mes jas lopome? galime pratintis peršokti.

 • Rytas parašė:

  Straipsnio autorė kelia teisingus klausimus,nes toks Vyt.Didžiojo gatvės remontuojančios įmonės vadovų elgesys yra baustinas, o Kelmės seniūno tolerancija jų atžvilgiu yra nesuprantama ir kelianti abejones.Sunkiasvorės mašinos važiuoja ir laužo ne tik Laisvės,Pušyno,bet ir Algirdo, Tiesos gatves.Keistas seniūno pasakymas,kad kas sulaužė tas ir sutvarkys kelia daug abejonių,nes remontuojančios įmonės pakrautos mašinos, važinėja gatvėmis,kuriose nėra susitarimo su rangovu dėl apylankos,todėl ir suremontuoti kitas gatves šansų nėra.Seniūno neveikimas šiuo klausimu kelia didelių abejonių:kodėl negerbiami Kelmės miesto gyventojai, o taip mylimi rekonstruojančios gatvės vykdytojai???

 • Petras parašė:

  Sprendimas paprastas:griežta Kelmės miesto seniūno kontrolė gatvę tiesiančių vadovų atžvilgiu ir tolerancija bei palaikymas savo miesto gyventojų.Reikalinga tvarka.

 • Pėsčiųjų takas Dvaro gatvėje parašė:

  Serbentų gatvė kenčia ne tik nuo sunkiasvorių mašinų,bet ir nuo ūkininkų traktorių ir kelias tonas sveriančių pakrautų priekabų,kurios taip pat laužo gatvę.Greitis jų nemažas.Kažin ar visas gatves ir perasvaltuos,kad seniūnas taip drąsiai žada???Galėtų pasirūpinti ir pėsčìųjų taku visa Dvaro gatve,turbūt vienintelis šitas kvartalas kuriame nėra PĖSČIŲJŲ TAKO.Eismas ten nemažas,o pėstieji eina kelkraščiu,tuoj prasidės mokslo metai,vaikai taip pat nesaugiai vaikščios į mokyklas.

 • KLM parašė:

  Keista kad tam pirdai priskambino:)

 • KL parašė:

  Visa seniūnija paskendusi arogancijoje ir savo interesuose.

 • durniu saika parašė:

  kan jus cia pezat vejus. ka tiems sunkvezimians dabar skraidyt? nu dabar sudominot, reikes atvaziuot, paieskot tos Laisves gatves speialiai pasivazinet. paziuresiu kokie zenklai sudeti, ir kurgi ta geniali zurneliste gyvena.
  Ko jus tikites is seniuno atsakymo? durnas klausimas toks ir atsakymas.

 • Jonas parašė:

  Kraziuose reiktu gulinciu policininku, M. Valanciaus gatvej, ir Vytauto gatvej.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA