BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

Tokius žodžius pasakė Seimo narys Juozas Rimkus rajono tarybos posėdyje, atsakydamas į jos nario Stasio Lekšo klausimą. Pastarasis klausė seimūno, už kokį PVM lengvatinį tarifą šildymui balsuos mūsų rajone išrinktas parlamentaras.

– Šiandien atsakyti negaliu. Yra partinė drausmė, pasitikiu savo vadovais,– atsakė J. Rimkus.

Kai kam kilo abejonių dėl tokio politiko atsakymo, nes Seimo nario mandato laisvę saugo Lietuvos Konstitucija. Pagal ją parlamentaro laisvo apsisprendimo negali niekas varžyti. O J. Rimkus savo pasisakymą pradėjo tokiomis mintimis:

– Valstybės vairas yra patikimose rankose. Sprendimai priimami laiku, jie yra kokybiški, „valstiečių“ programa vykdoma. Nuo Nepriklausomybės atkūrimo dar nebuvo nė vienos valdančiosios daugumos, jos remiamos Vyriausybės, kurios per sesiją padarytų visus planuotus darbus.

Rajono tarybos narys Vincas Metrikis su tuo nesutiko ir sakė, jog Lietuvoje problemiška sveikatos apsauga, „vaistų reforma“, po kurios medikamentai ne atpigo, o pabrango, mokesčių pertvarka siūloma kosmetinė.

– Gal trukdo lobistai, pramonininkai, akademinė bendruomenė?– klausė minėtas politikas.

– Ministerijose keičiasi tik vadovybės, o valdininkai, rengiantys dokumentus, paliko,– tęsė J. Rimkus. – Jie dažnai būna ne tų pačių politinių pažiūrų kaip ministrai, viceministrai. Vienam ministrui parašiau raštą, kuriame prašiau keturių atsakymų. Klausiu ministro, ar jis rašė. Atsakė, kad ne jo teiginiai surašyti. Paaiškėjo, kad rašė kancleris, kuris atstovauja kitai politinei stovyklai. Jis dabar jau nedirba.

Rajono tarybos narys Zenonas Mačernius priminė, kad valstiečiai daug kalbėjo apie regioninę politiką, tačiau konkrečių darbų nėra. Rajono socialdemokratų patriarchas teiravosi, ką pats J. Rimkus padarė, kad būtų išsaugotas Aukštelkės socialinės globos namų Pagryžuvio padalinys, Šaukėnų gerantopsichiatrijos skyrius.

– Regioninei politikai eilė ateis rudens sesijoje,– teigė parlamentaras. – Kadencijos pradžioje mes turėjome stabilizuoti padėtį šalyje. Į Šaukėnus buvo atvykęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Dėl Pagryžuvio socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis lankėsi du kartus. Ar buvo toks atvejis, kad dėl vienos problemos atvyktų net du ministrai?

– O koks rezultatas?– replikavo Z. Mačernius.

– Mes turime pasitikėti savo ministrais, juos remti. Žinote, visada buvo taip, kad šimtai įstaigų buvo uždaroma, šimtai atidaroma,– teigė seimūnas. – Mes dirbame netradiciškai. Nebėra praktikos, kad pavieniai Seimo nariai prašinėtų ko nors. Į viską žiūrime valstybiškai.

Daug klausimų buvo ir dėl koalicijos su socialdemokratais likimo. J. Rimkus sakė, jog kaip bus, parodys ateitis, bei pridūrė, kad dėl to nekalti nei „valstiečiai“, nei socdemai.

– Kalti yra rinkėjai, suteikę galimybę socdemams sukurti frakciją tik iš 19 narių. Negali būti taip, kad tokia frakcija galėtų įgyvendinti savo programą,– dėstė Seimo narys.

Meras Vaclovas Andrulis, rajono tarybos narys Petras Račkauskas teiravosi, kodėl nėra aprašų dėl ES pinigų įsisavinimo, nors 2013-2020 m. periodas artėja į pabaigą. J. Rimkus atsakė, kad tuos darbus galėjo padaryti buvusi valdžia.

25 Komentarai(ų)

 • balsavęs už Juozą, bet nusivylęs parašė:

  Juozai į seimą išrinktas esate vienmandatėje apygardoje o ne pagal partijos sąrašą.Tad dirbkite seime savarankiškai, o ne tampomas už virvučių kaip kokia marionetė.

 • Petras parašė:

  Išrinktas vienmandatėje ir dirbantis to krašto žmonėms,seimo narys Juozas turi viską padaryti,kad nedidėtų rajone bedarbių ir nebūtų uždaromos įstaigos kurias finansuoja ministerijos.Deja,Juozas dėl rajono rinkėjų nepergyvena….Jam tas pats uždarinės įstaigas ar ne-jis dabar gyvena Vilniuje…

 • Sėkmės parašė:

  Pasenę palinkėjimai. Tie kurie taip dirbo rinkėjai nusiuntė pailsėti. Reikia naujų vėjų. Juozas visada žino ką daro. Pasitikėkime.

 • anonimui Petrui parašė:

  Pats matosi esi socdemas arba konservatorius.Kai valstybes valdyme dalyvavo A.Monkauskaite, tokiu klausimu neuzsdavinejai.

 • tikiu parašė:

  Bet kokiu atveju siųs pailsėti – Kelmė nerenka antrą kartą to pačio Seimo nario. Ypač nerinks Juozo -pernelyg anksti pavargo.

 • Keistuoliai parašė:

  Skaitykite asmeninį seimo nario internetinį puslapį, pamatysite, renginių aplankyta tiek, kad kitas visą kadenciją neaplanko. Apie kokį pavargimą čia kalbate.

 • nusivylęs parašė:

  žmogus be nuomonės.

 • ir dar...Petrui parašė:

  As nebalsavau uz dabartini Seimo nari, bet kai prisimini Z.Macerniu, Listapaviciu Mikuti K.Masiuli, A.Monkauskaite.. tikrai neblogiau P.Rimkus dirba valstybes valdyme.Jus geriau atkreipkit demesi i rajono valdyma ir jo dabartinius vadovus.

 • Andrius parašė:

  Nepykit visi, bet dar didesnės nesąmonės neteko skaityti.

 • wase parašė:

  VO IR PETRUI DAR MAZA EUROPINIU PINIGU

 • keistuoliui parašė:

  tai vat kad tik po šventes važinėja o ne dirba

 • SG parašė:

  Rimkau nepasiduokite žiniasklaidos skaldymai. Jos strategija aiški: skalyk ir valdyk. Kad ir kaip žiniasklaida spalvina viską blogai tačiau dar turite tris metus savo pažadam įvykdyti, o jei nespėsite tai išrinksime dar ir kitą kadencija:)

 • SG parašė:

  Rimkau nepasiduokite žiniasklaidos skaldymai. Jos strategija aiški: skalyk ir valdyk. Kad ir kaip žiniasklaida spalvina viską blogai tačiau dar turite tris metus savo pažadam įvykdyti, o jei nespėsite tai išrinksime dar ir kitą kadencija:)

 • Rytutė parašė:

  Rinksime amžinai. Tokio gero seimo nario neturėjome niekada – kaip gražiai įteikia gėles, kaip gražiai pasveikina, kaip solidžiai papuošia renginius. Na ir kas, kad nesireiškia per daug seime – jam nereikia galvoti, partijos vadai u= j5 galvoja ir viską nurodo. Tai didelis privalumas. Daug jam padeda Barkauskas, na ir kas, kad neturi aukštojo ar nesusigaudo politikoje, bet kaip gražiai atrodo visuose renginiuose ir vadovauja valstiečiams. Sekmės Jums ir toliau.

  • Tadas parašė:

   Sale, turiu keleta klausimu:
   Kas pasirupins investiciju pritraukimu i Kelmes rajona?
   Kas pasirupins darbo vietu kurimu, o ne tik rulonavimu sienu?
   Kas pasirupins, kad per sventes nebutu girtu?

   Ar viskas tik ir apsiriboja geliu dovanojimu, ir pezaliojimu „beleka“ susitikimuose su rinkejais?

   P.S. Nepykit, kad rasiau sveplai, be LT kalbos – tingiu persijungti klaviatura.

 • geras parašė:

  kad tarybos nariai gauna pinigus už apsilankymą bendruomenės susirinkimuose ir šventėse-tai nieko nejaudina.O kad seimo narys neatneša į rajoną milijonų ir nepadeda įsteigt naujų etatų jau vaikams ir žentams-tai kalt prie kryžiaus.

  • Tadas parašė:

   Tai kam seimo narys reikalingas?

   59 straipsnis
   Seimo narių įgaliojimų laikas pradedamas skaičiuoti nuo tos dienos, kurią naujai išrinktas Seimas susirenka į pirmąjį posėdį. Nuo šio posėdžio pradžios baigiasi anksčiau išrinktų Seimo narių įgaliojimų laikas.
   Išrinktas Seimo narys visas Tautos atstovo teises įgyja tik po to, kai Seime jis prisiekia būti ištikimas Lietuvos Respublikai.
   Seimo narys, įstatymo nustatyta tvarka neprisiekęs arba prisiekęs lygtinai, netenka Seimo nario mandato. Dėl to Seimas priima nutarimą.
   Pareigas eidami Seimo nariai vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, valstybės interesais, savo sąžine ir negali būti varžomi jokių mandatų.

 • Mindaugas parašė:

  Seimo narys? Tuscia vieta is jo tiek Kelmej tiek Vilniui

 • ramybės parašė:

  Nusiraminkit, atvėskit, užsipilkit šalto vandens ant galvos ar užsidėkit ledo ant smegenų , nes bus kapėc. Ko čia puolat ant žmonių kaip širšės rudenį ant medaus. Atsirado didieji darbininkai. Sugebat tik liežuviais šūdą malti, imkitės darbo arba poterius kalbėkit , kad Viešpats jums atleistų už tokius veiksmus.

 • Mindaugui parašė:

  tada, buvusiems absoliučiai jokios vietos…niekur…net žodžio suteikti neverta, nes atvesta iki kritinės ribos…

 • STG parašė:

  Gaila kad Kelmėje meras neranda kalbos su valdančiaisiais. Viskas sustojo arba vykta vėžlio greičiu ( čia turiu mintyje europinius projektus) Aišku tai akmuo ir į Rimkaus daržą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA