BIČIULIS

Loreta DIRBANAUSKAITĖ

„Bičiulio“ redakcija sulaukė pranešimo, kad rajono tarybos narys R. Docius dar gegužės mėnesį, matyt, sugalvojo užsidirbti: išsikasęs nelegalų karjerą iš jo išgautą smėlį ar žvyrą pardavinėjo kelininkams, remontuojantiems kelią į Valpainius. Už tai buvęs nubaustas Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) pareigūnų.

Tikrindami gautą informaciją, skambiname ŠRAAD atstovui spaudai, vyriausiajam specialistui Artūrui Konderauskui, kuris atsakymą pateikia kitą dieną.

Pasirodo šių metų gegužės 5 d. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas (ŠRAAD) gavo skundą, kad Kelmės rajono Vileikių kaime vykdomi kasimo darbai ir išvežamas gruntas. Reaguodami į šį pranešimą, ŠRAAD Kontrolės organizavimo skyriaus pareigūnai ir Kelmės rajono agentūros darbuotojai atliko patikrinimą.

Pasak A. Konderausko, patikrinimo metu nustatyta, kad privačiame R. Dociaus žemės ūkio paskirties sklype, esančiame Vileikių kaime, yra kasamas tvenkinys, kurio plotas nesiekia 10 a (tokiems darbams leidimas nėra reikalingas). Be to, neturint leidimo, šalia buvo nukastas ir išvežtas gruntas iš 400 kv. m teritorijos. Nustatyta, kad iš teritorijos išvežti 5 automobiliai grunto.

Rajono tarybos nariui, valstietininkui R. Dociui buvo surašytas protokolas dėl padarytų pažeidimų pagal Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 111 straipsnio „Žemės gelmių valstybinės nuosavybės teisės pažeidimas“ 1 dalį: „Savavališkas žemės gelmių naudojimas neturint teisės aktuose nustatyto leidimo, žemės gelmių naudojimas pažeidžiant nustatytus reikalavimus dėl kasybos sklypo ribų, dėl žemės gelmių išteklių išgavimo kiekio, taip pat pažeidžiant žemės gelmių išteklių apskaitos, pažeistos žemės rekultivavimo ir (arba) žemės gelmių stebėsenos reikalavimus, sandorių, tiesiogiai ar netiesiogiai pažeidžiančių žemės gelmių valstybinės nuosavybės teisę, sudarymas užtraukia baudą asmenims nuo šešiasdešimt iki vieno šimto dešimt eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo devyniasdešimt iki vieno šimto septyniasdešimt eurų.“

Kadangi R. Docius, parašęs pasiaiškinimą, nuoširdžiai gailėjosi dėl padaryto pažeidimo, be to, anksčiau nebuvo baustas, jam buvo surašytas privalomas nurodymas sumokėti pusę minimalios baudos – 30 Eur.

Taip pat paskaičiuota gamtai padaryta žala – 320 Eur.

Rugpjūčio 10 dieną atliktas dar vienas neplaninis patikrinimas. Tikrintas tas pats žemės sklypas ir R. Dociui priklausantis mažasis karjeras. Pažeidimų nenustatyta.

Įdomu, o kur nukastas gruntas iškeliavo? R. Docius pasiaiškinime parašė, kad jį atidavė kelininkams ir buvo panaudotas kelio remontui.

Pasirodo šiais laikais dar yra žmonių, kurie užsiima labdara. Tačiau, kaip kelininkai šią labdarą įformino?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA