BIČIULIS

Kelmės rajono savivaldybės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija kreipėsi į Kelmės r. savivaldybės merą V. Andrulį, reikalaudama teikti rajono tarybai sprendimą dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo administracijos direktorei I. Sirusienei. Taryba turi pagaliau reaguoti į direktorės I. Sirusienės veiksmus, parduodant sklypą Kelmėje, kuriame veikia tarybos patvirtinta viešosios prekybos vieta. Frakcijos nuomone, kad tokie direktorės veiksmai padarė neabejotiną žalą savivaldybės reputacijai bei pakirto piliečių pasitikėjimą savivalda.

2014-03-27 Kelmės r. savivaldybės taryba priėmė sprendimą „Dėl viešosios prekybos vietos, skirtos prekiauti ar teikti paslaugas Kelmės mieste, patvirtinimo“, kuriuo patvirtino laikinosios prekyvietės teritoriją, esančią Dariaus ir Girėno g.13 A, kaip viešosios prekybos vietą, kurioje galima būtų prekiauti ir teikti paslaugas. Šis tarybos sprendimas iki šiol yra galiojantis.

2016 m. liepos mėnesį direktorės įsakymu buvo sudaryta darbo grupė, rajone esančių teritorijų ar sklypų siūlymui administracijos direktoriui teikti nuomai ar pardavimui. Darbo grupė 2016-11-23 posėdyje nusprendė, kad sklypas Kelmėje, Dariaus ir Girėno g. 13 A, būtų nuomojamas.

 2016 m. lapkričio 28 d. Kelmės r. savivaldybėje vykusiame pasitarime dėl investicijų buvo daromas spaudimas darbo grupės vadovui, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjui R. Dobrovolskiui, kad jo vadovaujama darbo grupė pakeistų savo sprendimą (pasitarimo garso įraše direktorė I. Sirusienė teigia, kad „mes norime parduoti“, „darbo grupė nėra joks Seimo įstatymas“, „protokolą reikia perrašyti“). Darbo grupė 2016-11-29 posėdyje pakeitė savo sprendimą iš „sklypą nuomoti“ į „sklypą parduoti“.

Nacionalinė žemės tarnyba sklypą, kuriame veikė viešosios prekybos vieta, pardavė aukcione. Dėl viešojo intereso gynimo į prokurorus kreipėsi tarybos patvirtintoje viešosios prekybos vietoje prekiavę asmenys. Šiaulių apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausiosios prokurorės 2017 m. rugsėjo 6 d. nutartimi buvo taikytos viešojo intereso gynimo priemonės – NŽT Kelmės skyrius įspėtas nesudaryti žemės sklypo pirkimo-pardavimo sutarties. Minėtame nutarime konstatuojama, kad „galiojant 2014 m. kovo 27 d. sprendimui, Kelmės r. savivaldybės administracija negalėjo nuspręsti, kad savivaldybės savarankiškoms funkcijoms vykdyti žemės sklypas, Dariaus ir Girėno g. 13 A, Kelmės mieste nereikalingas ir teikti jį Nacionalinės žemės tarnybos prie ŽŪM Kelmės skyriui pardavimui“. Prokuroro nutartyje teigiama, kad „vietos savivalda grindžiama tam tikrais principais: savivaldybės tarybos viršenybės prieš jai atskaitingas savivaldybės vykdomąsias institucijas. Kelmės r. savivaldybės direktorės veiksmai „neatitiko minėtų principų reikalavimų, jos sprendimas, kad minimas sklypas nereikalingas savarankiškoms savivaldybės funkcijoms vykdyti, kad jį reikia parduoti, prieštaravo Kelmės r. savivaldybės tarybos 2014 m. kovo 27 d. sprendimui“.

Kelmės r. savivaldybės direktorės I. Sirusienės veiksmų dėl minėto sklypo pardavimo pasekmės iki šiol jaučiamos – 2017 m. spalio 3 d. Kelmės r. savivaldybės tarybos narius pasiekė UAB „Jotvingiai“, kuri aukcione įsigijo sklypą, laiškas su pridėtu merui adresuotu prašymu, kuriame rašoma: „Kelmės r. sav. tarybos nariai susipažinę, jis buvo siųstas tiek savivaldybei, tiek merui 2017-09-11, tačiau dėl visa ko, jį persiunčiame asmeniškai. Gerb. meras yra įpareigotas prokuratūros kuo greičiau išspręsti susidariusią situaciją, mes taip pat norėtume pagaliau gauti kažkokį atsakymą, esame ir be pinigų, ir be sklypo. Ši situacija, tiesiog „puiki“ reklama Kelmės regionui prieš visą verslo bendruomenę ir investuotojus. Tikimės jūsų supratimo ir sprendimo priėmimo artimiausiame tarybos posėdyje.“ Negana to, 2017 m. spalio 4 d. visų Kelmės r. savivaldybės ugdymo įstaigų vadovams elektroniniu paštu savivaldybės administracija išsiuntinėjo laišką , kuriame pateikiama klaidinga informacija dėl sklypo, teigiama, kad „kyla daug diskusijų dėl aikštelės esančios Dariaus ir Girėno gatvėje, Kelmėje, prie kavinės „Kelmynė“, kur anksčiau buvo prekiaujama padėvėtais rūbais, naudojimo Kelmės rajono gyventojų reikmėms“, bei prašoma „švietimo įstaigų bendruomenes ir mokinių savivaldas pareikšti savo nuomonę ir pateikti pasiūlymus dėl aikštelės pritaikymo rajono gyventojų reikmėms…“

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija tokį savivaldybės administracijos veiksmą vertina kaip spaudimą ugdymo įstaigų vadovams, yra nesuprantama, kaip ši „apklausa“ ir viešosios prekybos vietos reikalai yra susiję su švietimo įstaigų veikla.

Frakcija mano, kad visa politinė atsakomybė dėl viešosios prekybos vietos pardavimo Kelmėje tenka savivaldybės administracijos direktorei Irenai Sirusienei, taryba turėtų priimti sprendimą dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo.

Egidijus ŪKSAS
Frakcijos seniūnas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA