BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

Lapkričio 9 d. įvyko bendras rajono tarybos Socialinių klausimų ir sveikatos apsaugos bei Švietimo, kultūros ir viešosios tvarkos komitetų posėdis, kuriame buvo kalbama apie Vijurkų vaikų globos namų ateitį ir bendruomeninių vaikų namų steigimą.

Posėdžio pradžioje rajono tarybos narys Egidijus Ūksas paklausė mero Vaclovo Andrulio ar jis gavo minėtų komitetų pirmininkų prašymus sušaukti šį posėdį. Pasak politiko, Vietos savivaldos įstatyme, rajono tarybos veiklos reglamente yra nurodyta, kad komitetų posėdžius šaukia, jų darbotvarkes sudaro pirmininkai, o ne meras. V. Andrulis pasakė, jog jam ir įstatymas, ir reglamentas suteikia teisę koordinuoti komitetų veiklą. E. Ūkso nuomone, komitetų veiklos koordinavimas ir teisė sušaukti posėdžius yra skirtingi dalykai. Todėl rajono tarybos narys kreipėsi į Etikos komisiją ir paprašė jos išaiškinti, ar mero sušauktas posėdis yra teisėtas. Be to, E. Ūksas paprašė išaiškinti Etikos komisijos, ar meras nepažeidžia tarybos veiklos reglamento, jeigu nepaiso jo nuostatos ir nešaukia rajono tarybos kolegijos posėdžių kartą per tris mėnesius.

– Etikos komisijos išaiškinimo dėl kolegijos posėdžių sušaukimo paprašiau neatsitiktinai, nes man susidaro įspūdis, kad meras paniškai bijo diskusijų. Kolegija sprendžia, ar verta pradėti vienų ar kitų strateginių klausimų nagrinėjimą. Manau, kad bendruomeninių vaikų namų steigimas, mokyklų finansinio savarankiškumo panaikinimas yra strateginiai klausimai, ir jie turėtų būti pirmiausia nagrinėjami ne komitetuose, o kolegijoje,– „Bičiuliui“ sakė E. Ūksas.

Po šio E. Ūkso kreipimosi į Etikos komisiją V. Andrulis nurodė Teisės ir personalo skyriaus vedėjui Arūnui Kasparavičiui paruošti tarybos veiklos reglamento pataisas, kuriose būtų suteikta teisė atskirais atvejais merui sušaukti komitetų posėdžius bei atsisakyti nuostatos, kad kolegijos posėdžiai organizuojami nerečiau kaip kartą per tris mėnesius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA