BIČIULIS

Kęstutis MASIULIS
Seimo narys

Premjeras ir valdantys politikai mielai giriasi, kad Lietuvos ūkis auga, atlyginimai kyla, pensijos didėja, nors apie didėjančią emigraciją ir degraduojančius regionus diskusijos vengia. Visi Lietuvos makroekonominiai rodikliai teigiami, tačiau Rytų Europoje Lietuva ne tik neatrodo kaip lyderė, bet žymiai arčiau autsaiderių.

Lietuvos augimas neįspūdingas

Visas Europos Sąjungos rytinis sparnas, ne tik Lietuva, jaučia ūkio augimą, kuris nulemtas bendro pasaulinio ūkio augimo, paklausos augimo Vakarų Europoje ir Europos centrinio banko veiklos bei vis plaukiančių ES investicijų iš Briuselio. Tai, ką matome Lietuvoje – atlyginimų ir pensijų augimas, mažėjantis nedarbas ir didėjanti infliacija – vyksta visoje Rytų Europoje, tačiau kitose šalyse ūkio augimas dar spartesnis, o štai infliacija mažesnė. Lietuva džiaugiasi 3,5 proc. BVP augimu, kai Latvija fiksavo per 6 proc. prieauglio, Rumunija net 9 proc. Tas pats vyksta su atlyginimų ir pensijų augimu. Lietuvoje politikai rodo į 60 papildomų eurų prie pensijos, tačiau vis tiek regione liekame su mažiausiomis pensijomis.

Artimiausiam laikotarpiui 2018–2020 m. Lietuvos bankas prognozuoja dar prastesnes ūkio augimo tendencijas. BVP prieauglis bus vos 2,9 ar net 2,4 proc. Tai reikš, kad kelti pensijas ir atlyginimus po 60 eurų ateityje nebus galimybių. Apskritai, toks mažas Lietuvos ekonomikos augimas rodo prastą Vyriausybės darbą ir labai mažą šalies valdžios ambiciją. Kitos šalys, tokios kaip Rumunija, stengiasi išnaudoti atsirandančias galimybes ir pakilti iš Europos autsaiderių, o Lietuva murkdosi smulkmenose. Ar išvis mes kada nors pasieksime strateginį tikslą pasiekti Vokietijos ir Švedijos gerovės lygį, jei net palankiausiomis sąlygomis, kuomet auga visi aplinkui, sugebame sugeneruoti vos juntamą ūkio pokytį.

Vyriausybė nesprendžia strateginių problemų

Vyriausybė, vos pradėjusi darbą, žadėjo esmines pertvarkas visose srityse. Iš tikrųjų aktyviai dirba pora ministrų, kurie tikrai verti pagyrų. Tai susisiekimo ministras Rokas Masiulis ir aplinkos ministras Kęstutis Navickas. Jie aktyviai siūlo ir inicijuoja pokyčius, tą mato ir visuomenė. Kiti ministrai profesionalai arba vangiai ir tyliai miega, arba dar ir vykdo abuojišką politiką. Teisingumo ministrė ne tik nesugebėjo nieko pasiūlyti, kad teismai nustotų metų metais vilkinti bylas, bet dar ir įsitraukė į personalijų skyrimą „myliu-nemyliu“ principu. Sveikatos apsaugos ministras nesugeba priimti jokio racionaliai pasverto sprendimo, kuris spręstų rimtas sektoriaus problemas, bet mielai kapstosi smulkmenose.

Vyriausybė nesugeba pajudinti pamatinių Lietuvos ekonomikos problemų: investicijų trūkumo, regionų degradacijos ir milžiniškos emigracijos. Lietuvai pavyko pritraukti „Continental“. Tai tikrai puiki žinia, ir atsakingi valstybės tarnautojai už tai verti medalio, bet tokių atvejų per mažai. Lietuva yra pritraukusi taip mažai investicijų, kad naujienų apie „continentalius“ reiktų bent po vieną per savaitę. Ir visgi kiek „Continental“ žada Lietuvoje sukurti darbo vietų? 1 tūkst. – tai džiugu, bet ekonomiškai spurtuojančioje Rumunijoje „Continental“ jau dirba 20 tūkst. darbininkų.

Pakėlus pensiją 60 eurų, vis tiek išliekame su mažiausiomis regione, nes Lietuva pakankamai neišnaudojo savo galimybių, kai kitos Rytų Europos šalys išspaudė maksimumą. Vyriausybės pažadai apie esmines reformas blėsta, ryžtingos Premjero kalbos nutilo, o jis pats atrodo vis labiau pavargęs. Prabėgo metai, o Seimas taip ir nesusitelkia dideliems darbams, tik vis giliau skęsta smulkmenose ir skandaluose. Panašu, kad 60 eurų tebuvo viskas, ką ši valdžia sugebėjo išspausti, ir jokių ambicijų iki rinkimų nepamatysime.

12 Komentarai(ų)

 • Aciu jums parašė:

  Bet ponas profesoriau, jau trecia kadensija valdote valstybe,kokios problemos jums ir jusu partijai neleido nors kiek susitelkti didesniems darbams. Gerai pamenam vieninteli Jusu stipru ekonomini sprendima, apmokestinti traskucius, kurie turejo matomai sudrebinti salies ekonomika.

  • neramu parašė:

   Po Jūsų koncervatorių ir kitų partijų LIETUVOS nustekenimo, gyventojų išvarymo į užsienį – valstiečiai ir visa dauguma,į kuprą sulinks kol Lietuvos išvogtos ekonomiką pakels ir savo šalies gyventojus susigrąžins. Linkime jiems sveikatos ir ištvermės.

 • Nu geras parašė:

  Vienas cia su savo pensija šneka ir svepliuoja nesąmones ,sėdėdamas tiek valdiškoje kėdėje Seime ir nieko gero nenuveikęs,na ,o dar vienas ex Darbo partijos pirmininkas totaliai nusišnekėjo,Bičiuliui patarčiau žmonių ,kuriuos veikia mėnulio fazes ,geriau nepublikuotų,nes jau matosi,kad stogas važiuoja

  • nu geram parašė:

   Ar tu rinkai Masiulį? Reikėtu reikalauti iš Almutės o dabar iš Juozuko.Matosi kad komentatorius nesigaudo ir nesioretuojasi aplinkoje.Jei nesigaudai geriau nekomentuok.

   • Nu geram parašė:

    Jeigu neklystu gerb.Masiulis jau nuo 2000 Seime vaidenasi,bet realių jo darbų kažkaip nei girdisi nei matosi,nes pastoviai suvarges su jo turima kompetencija neatitinkanti jam mokama atlyginimą ,o ne apie rinkėjus galva suka ypatingai tiek metu valganciam mūsų mokesčių mokėtoju pinigėlius – nes nauda lygu nulis.Ziurint apie kokia aplinka kalbame,man užtenka pagooglinti apie pasipuikiuojancius Seimo narius ir is karto matosi kokius kalnus verčia kiekvienas mūsų piliečiu labui.Todel pakankamai gaudausi ir galiu sau leisti komentuoti.

   • nesvabu parašė:

    Nesvarbu kas ką rinko, o svabu ką išrinko.Prabėgo tik metai, o rezultatai jau matomi, kyla pensijos, pašalpos, korupciją šluoja iš visų kampų, turbūt ateis ir iki rajono lygio. Pagyvensim pažiūrėsim.

 • Palaikymas parašė:

  Pagyrimas ir sveikinimai Borisui Markuliui. Gražu, kada vis didesnė visuomenės dalis situaciją valstybėje vertina realiai. Taip nusibodo pateikiami iškreipti vaizdai, brukama tendencinga, dažniausiai tik asmeninė nuomonė. Nors prieš šventes turėtume sakyti tiesą, be jokio intereso.

  • to palaikymui parašė:

   Ką rašai pats netiki tuo. Juk didžioji visuomenės dalis, kaip tu vadini parodė savo rinkiminę valią-korumpuotą, teistą darbo partiją nustūmė į sąvartyną. Borisas vadovavo tai partijai rajone. Jokių žymių darbų ta partija nepadarė. Nėra už ką girti.

 • To palaikymas parašė:

  O prie ko čia Markulis?

 • konservatnikas parašė:

  leiskite paklausti, kiek eurų konservatoriai pakėlė pensijas būdami valdžioje, o gal ne tik, kad nepakėlė, bet ir sumažino??

  • teisingai parašė:

   Teisingai sakai,kad koncervatoriai nepakėlė pensijų, o tik sumažino, jie greit dar ir nepakels, nes jie yra užkoncervuoti. Juos užkoncervavo rinkėjai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA