BIČIULIS

Loreta DIRBANAUSKAITĖ

Portalas „Alfa.lt“ inicijavo konkursą „Metų meras“. Kiekvienas, apsilankęs šiame portale, turi po vieną balsą, kurį gali atiduoti už savo pasirinktą vieną iš 60 Lietuvos merų. Savo balsą galima atiduoti iki vasario 28 dienos.

Šiuo projektu „Alfa.lt“ siekia paskatinti diskusiją, kokios mero asmeninės ir dalykinės savybės lemia gerus rezultatus, atkreipti dėmesį į galbūt tyliai, bet efektyviai dirbančius merus, palyginti gyvenimo kokybę, verslo aplinką savivaldybėse, paskleisti gerąją vadovų patirtį, atrasti nesėkmių priežastis, silpnąsias vietas.

Geriausią 2017 metų Lietuvos merą rinks „Alfa.lt“ skaitytojai (jų balsai sudarys 50 proc. galutinio mero darbo įvertinimo) ir ekspertų komisija, kuri turės tokį pat vertinimo svorį – 50 proc.

Kelmės rajono gyventojai turi puikią galimybę pareikšti savo nuomonę ir įvertinti Kelmės rajono merą V. Andrulį.

Portalo „Alfa.lt“ komanda balsuotojams sudarė galimybę iškart po išreikštos nuomonės matyti ne tik merų teigiamus ir neigiamus įvertinimus procentais, bet ir 10 merų, kuriuos skaitytojai vertina aktyviausiai, pavardes.

Kad skaitytojams būtų lengviau apsispręsti, „Alfa.lt“ savivaldybių merams pateikė anketą apie save ir atstovaujamų savivaldybių padėtį 2017 metais.

Peržiūrėjus mūsų mero anketą, kyla klausimas, ar portalas „Alfa.lt“ padarė korektūros klaidų, ar mūsų savivaldybė perdavė klaidingus duomenis? „Alfa.lt“ portale pateikta, kad Kelmės rajono savivaldybėje vidutinis atlyginimas (neatskaičius mokesčių) – 891 Eur. Esame antri po Vilniaus miesto savivaldybės, kur vidutinis atlyginimas (neatskaičius mokesčių) – 963,1 Eur. Reali padėtis yra kitokia. Statistikos departamento duomenimis, vidutinis atlyginimas (neatskaičius mokesčių) Kelmės rajono savivaldybėje yra 655 Eur. Pagal vidutinį atlyginimą esame 51 iš 60 savivaldybių.

Yra netikslumų ir su gyventojų skaičiumi. Jei Statistikos departamentas nurodo, kad Kelmės rajono savivaldybėje 2017 m. gyveno 27745 gyventojai, tai mero anketoje nurodytas gyventojų skaičius yra 27832.

Liūdna padėtis Kelmės rajono savivaldybėje ir su tiesioginėmis užsienio investicijomis vienam gyventojui. Jei 2014 metais jų vienam gyventojui teko 8 Eur ir savivaldybė buvo 56 vietoje, tai 2017 metais vienam gyventojui teko tik 5 Eur ir savivaldybė smuko į 57 vietą.

Kai straipsnis buvo paruoštas publikacijai, paaiškėjo, kad savivaldybės administracijos specialistė suklydo, perduodama duomenis portalui „Alfa.lt“. Buvo pateiktas ne gyventojų, gyvenančių Kelmės rajono savivaldybės teritorijoje, vidutinis atlyginimas (neatskaičius mokesčių), o savivaldybės administracijos darbuotojų. Šiuo metu portale „Alfa.lt“ duomenys yra ištaisyti.

4 Komentarai(ų)

 • Įdomu parašė:

  Įdomu,kuri čia ta specialistė,bandanti nuslėpti tikrus esamus faktus??ir bandanti pagražinti mūsų rajono vadų nuopelnus ir pasiektus rezultatus!

 • ? parašė:

  Už ką jis gali būti Metų meru? Už tokią tvarką savivaldybėj, už angelo savivalę? Ar jis atstovauja viso rajono gyventojus?? Dar tokios valdžios, kuri gintų tik partinius interesus, gintų partiečius, o ne reikalautų kompetencijos ir atsakomybės, savivaldybėj nėra buvę!

 • JIG parašė:

  Kaip žmogus mūsų meras gal ir neblogas, bet… Kada sulauksime aktyvaus, gero politiko ir drąsaus, gebančio priimti rimtus sprendimus, kuriais būtų pritraukiami investitoriai, kuriamos darbo vietos (statomos kokios nors gamyklėlės, įmonės). Mūsų Kelmės jau visai baigiasi – darbingiems žmonėms nėra darbo vietų.

 • S parašė:

  Ko mums reikia, tai samdomo Mero, kuris dirbtų, kaip dirba normalus verslininkas ir jo atlyginimas priklausytų, nuo pasiekimų, projektų skaičiaus ir panašiai. Turbūt nedaug atsiliekame nuo Ukrainiečių, įstrigusių laike.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA