BIČIULIS

Loreta DIRBANAUSKAITĖ

Praėjusią savaitę baigėsi rajono savivaldybės vadovų ir tarybos narių susitikimai su gyventojais.

Balandžio 9 dieną meras V. Andrulis, savivaldybės administracijos direktorė I. Sirusienė, tarybos nariai P. Račkauskas, R. Motuzas, V. Barkauskas, K. Bilius, R. Venckus Karklėnuose susitiko su Kražių seniūnijos gyventojais.

Apie Kražių seniūnijos praėjusių metų darbus pristatymą parengė seniūnas Rolandas Karčiauskas.

Meras V. Andrulis gyventojus supažindino su savivaldybės tarybos darbu. Savivaldybės administracijos direktorė I. Sirusienė papasakojo apie socialinę padėtį rajone, supažindino su vykdomais socialiniais projektais ir naujovėmis.

Tarybos nariai pristatė komitetų veiklą ir savo darbą

Kražių seniūnijos gyventojus domino atliekų surinkimo kainos. Vieni piktinosi, kad turi nusipirkę sodybą, tačiau joje negyvena, jokios veiklos nevykdo, o už šiukšles turi mokėti, kiti – kad reikia mokėti už studentus, kurie Kelmės rajone negyvena.

Savivaldybės administracijos direktorė I. Sirusienė atsakė, kad, turintys sodybą, bet joje negyvenantys, turi mokėti pastoviąją dalį, o už kintamąją mokėti nereikia. Dėl studentų patarė kreiptis į mokymo įstaigą ir atvežti pažymą, kad mokosi ir ten moka už šiukšles.

Ūkininkus piktino problema, kad niekas nesurenka ir neišveža nuo presuoto šieno atlikusių tinklelių. Jų dėti nei į plastmasei skirtus konteinerius, nei į mišrių komunalinių atliekų konteinerius negalima. Ūkininkai priversti juos kaupti. Pasak ūkininkų, panaudotą plėvelę iš jų surenka, o tinklelių ne.

Apie šią problemą savivaldybės vadovai žino, bet kaip ją spręsti – ne. Lieka viena išeitis – jas vežti į atliekų sutvarkymo vietas, pavyzdžiui, į Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyną. Bet kiek tai kainuos ūkininkui!

Susitikime buvo keliamas ir palaidų šunų klausimas.

Gyventojai mero V. Andrulio klausė, kodėl į susitikimą meras neatsivežė Seimo nario J. Rimkaus?

– Man Seimo narys nepavaldus ir jo atsivežti negalėjau,– atsakė meras.

– Kodėl Seimo narys niekur nesirodo? Kodėl jo prieš rinkimus niekur vežti nereikėjo?– piktinosi gyventojai.

Padėtį mėgino gelbėti Valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadas rajone V. Barkauskas, sakydamas, kad Seimo narys J. Rimkus gyventojus kiekvieną pirmadienį priima savo kabinete, esančiame savivaldybės pastate.

5 Komentarai(ų)

 • X parašė:

  Nesvarbu,Rimkus ar kas kitas. Seimo nario pareiga yra įstatymų leidyba. Prie ko tarybos narių susitikimai su gyventojais ir Seimo nario veikla??! Konstituciją paskaitykit,visiems bus į naudą! Ar jau dirbame taip,kaip bet kas susapnuoja? Akivaizdu,kad klausimas užsakytas. Bando žaisti kitų rankom, tik nelabai išeina. Keiskit metodus..

 • Juozas Rimkus parašė:

  Kviečiu lankytis asmeninėje svetainėje http://www.juozasrimkus.lt Čia rasite duomenų apie susitikimus su rinkėjais. Dalyvauju visur kur esu kviečiamas. Kyla įtarimas, kad tame krašte silpni renginių organizatoriai. Reikia pokyčių.

 • Seimo narys dirba Seime, o rajono meras su taryba ar vykdomaja rajono valdzia dirba rajone. Kam dar nera aisu? Taciau Macerniaus ir Masiulio „laikais“ vykdavo pastovus sou, menkas savaitgalio renginukas, tikinciuju atlaidai, zemes ukio sventes neapseidavo be „seimo zvaigzdes“ ir jo bevertes kalbos.

  • Ane parašė:

   Sakot dirba? Nu tarkim.. Tai sau ir dabar vyksta. Paskaitykit juozo internego svetaine ir aisku. O valstieciu vadas irgi daro sau neblogesni. Paskutiniai ivykiai su ZU ministru parode tikraji valstieciu poziuri i rinkejus.. Mes valdzia…

 • Pradėkime nuo savęs parašė:

  Kiekviename renginyje pasitaiko išsišokėlių. Dažniausiai nutylime jiems nepritardami…. Čia situacija eskaluojama sąmoningai. Gal nevertėtų pritarti tam kas netiesa, nepadoru, melaginga. Gal pradėkime sveikti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA