BIČIULIS

Loreta DIRBANAUSKAITĖ

Praėjusiame tarybos posėdyje meras V. Andrulis tarybos nariams pateikė Valstiečių ir žaliųjų sąjungos nario Rolando Venckaus kandidatūrą į mero pavaduotojo pareigas. Meras pristatė tarybos nariams R. Venckaus biografiją.

Po to kalbėjo pats kandidatas R. Venckus. Prisistatydamas jis įvardino pagrindinį tikslą – tęsti pradėtus darbus, dirbti komandoje.

Kandidato tarybos narys P. Račkauskas klausė, kam didžiausią dėmesį šis skirs savo darbe.

– Negaliu pasakyti, kad kažkokį didesnį dėmesį skirsiu vienai sričiai nei kitai. Laiko užteks visoms sritims vienodai,– atsakė R. Venckus.

Ūksas pastebėjo, kad dar 2011 metais buvo nustatytos mero pavaduotojo kuruojamos sritys. Pasak E. Ūkso, Lietuvoje ypač aktuali problema yra nelegali prekyba alkoholiu. Jis klausė, kaip kandidatas R. Venckus pasinaudos savo sukaupta patirtimi VRM sistemoje ir spręs šią problemą Kelmės rajone?

Venckus, atsakydamas į klausimą, pastebėjo, kad pradėjo augti žmonių sąmoningumas, žmonės patys praneša apie nelegalaus alkoholio prekybos taškus. Jo nuomone, tik visuomenę įtraukus galima pasiekti geresnių rezultatų.

Račkauskas, norėdamas įvertinti kandidato vertybes, domėjosi, kaip Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys, vertina žemės ūkio ministro Broniaus Markausko žemgrobystės atvejus.

– Prieš FNTT pažymą – teigiamai, dabar – neigiamai,– atsakė R. Venckus.

Pasibaigus klausimams, vyko slaptas balsavimas. Tarybos posėdžio pradžioje buvo patvirtinta Balsų skaičiavimo komisija: R. Baranauskas, S. Lekšas ir A. Brazas. Komisijos nariai pirmininku išsirinko S. Lekšą.

Po slapto balsavimo, įvykusio tarybos posėdžio pertraukos metu, Balsų skaičiavimo komisijos pirmininkas S. Lekšas tarybos nariams pristatė rezultatus. Buvo išduoti 24 biuleteniai, 2 biuleteniai pripažinti negaliojančiais, 11 tarybos narių balsavo už R. Venckaus kandidatūrą, o kiti 11 – prieš. Balsų skaičiavimo komisijos sprendimu R. Venckus mero pavaduotoju nepaskirtas.

Vyriausybės atstovė Šiaulių apskrityje A. Jasiūnienė, kuri dalyvavo Kelmės rajono savivaldybės tarybos posėdyje, pakvietė tarybos narius dirbti konstruktyviai, kaip iki šiol dirbo, ir išspręsti šią problemą kuo greičiau. Pasak jos, neaišku kaip šį klausimą spręs meras, ar kreipsis su prašymu atidėti Vyriausybės atstovo Šiaulių apskrityje reikalavimą (buvo reikalaujama mero pavaduotoją išsirinkti balandžio mėnesio tarybos posėdyje – aut. pastaba), ar bus šaukiamas neeilinis tarybos posėdis. Vyriausybės atstovė Šiaulių apskrityje A. Jasiūnienė ragino nedelsti, nes, pasak jos, net dviejose savivaldybėse jau pradėtos procedūros dėl tiesioginio valdymo įvedimo.

Iš balsavimo rezultatų matyti, kad R. Venckaus kandidatūros nepalaikė arba savi – Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai, arba koalicijos partneriai – socdemai, arba ir tie, ir tie.

Po posėdžio pasigirdo kalbų, kad ir antrą kartą į vicemero postą bus siūloma R. Venckaus kandidatūra. Jei taip, tai pažiūrėsime, ar nepaklususius koalicijos narius pavyks „perauklėti“.

8 Komentarai(ų)

 • gyventoja parašė:

  Prisiminimas: tai buvo senai ir negaliu pamiršti pono Lekšo ir baisu prisiminti kai per jį turėjau 11 teismo posėdžių ir dar turiu įrašą kaip jis mane vadino kabinete pas save kai buvo meras. Bijokite šito žmogaus.

 • rinkėjas parašė:

  Manau,kad gerb. R.Venckus yra išsilavinęs ir padorus pilietis ir antrą kartą nekandidatuos.O šiaip partijos nariai turėtų suprasti,jei neišrinko iš karto,tai kam dar kartą tą narį siūlyti….O jei vėl neišrinks,didžiulė gėda ir partijai ir vadovui:)

 • Net to nebesugebama parašė:

  Manau, kad pritrūko mero principingumo. Tai jo darbas buvo patikinti tarybos narius kad palaikytų ir balsuotų už koalicijos partnerių kandidatą R. Venckų. O gal partiečiai neklauso ir taip elgiasi sąmoningai, nes įvedus tiesioginį valdymą darbo netektų meras, o gal ir visa administracija.

  • Nenorejo parašė:

   Tai kad meras Venckaus nenorėjo nuo pat pradžių. Tai kaip jis už jį agituos? Greičiausiai tik jo iniciatyva ir nepatvirtino. O kad pastarieji netektų darbo,tai rajonui menkas nuostolis. Iš savivaldybės žmonės ir taip bėga..

 • Žinia parašė:

  Iš patikimų šaltinių sužinojau, kad jeigu nebus patvirtintas jų kandidatas, valstiečiai yra linkę pasisakyti už tiesioginio valdymo įvedimą. Tada rajonui vadovauti vyriausybė tikrai paskirtų savo partietį. Socialdemokratų valdymo erai ateitų galas.

 • X parašė:

  Seniai to reikėjo!!

 • gyventoja parašė:

  parašė. Būtinai reikia tiesioginio valdymo kol nesibaigė gatvių tvarkymas gal paskirtas žmogus žiūrėtų medžiagas kaip nurašomos ir kaip visą kitą………..

 • GYVENTOJAS parašė:

  tokiems leksams seniai laikas dingt is ten .tegul pasiziuri savo praeities mero zygdarbius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA