BIČIULIS

Bronislavas KLIMAŠAUSKAS

Praėjusį trečiadienį rajono savivaldybės mero Vaclovo Andrulio vadovaujama komisija Literatūrinėms premijoms skirti, leidžiamiems literatūros kūriniams vertinti ir jų leidimo eilės tvarkai nustatyti paskyrė šių metų Žemaitės ir Reginos Biržinytės literatūrines premijas. Pirmoji jų kas dveji metai teikiama už atskira knyga išleistą prozą ar eseistiką kaimo tema, už monografiją apie žymius kraštiečius, o antroji – kasmet už praėjusiais kalendoriniais metais išleistą literatūrą.

Žemaitės – už „Dvasių urną“

2018 metų Žemaitės literatūrinė premija (2000 eurų) atiteko jaunam rašytojui Mindaugui Jonui Urbonui už novelių rinkinį „Dvasių urna“. Jo veikėjai – ir kaimo, ir mažų miestelių bendraamžiai, kurių paveikslus autorius piešia spalvingu sodriu meniniu žodžiu, juos sušildydamas asmenine patirtimi. „Savo tekstuose prinešiau daug žemaitiškų žemių, vardų ir likimų, kurie suformavo mane patį,– rašo M. J. Urbonas. – Atėjau per permainų plyšį gyventi ir kurti naujoje eroje“.

J. Urbonas gimęs 1989 m., baigęs Klaipėdos universitetą, lietuvių filologijos ir režisūros specialybę. Jis – 45-osios Žemaitės literatūrinės premijos laureatas. Ši premija teikiama nuo 1966 metų ir yra viena seniausių literatūrinių premijų Lietuvoje. Šiemet jos kandidatų sąraše dar buvo U. Radzevičiūtės romanas „Kraujas mėlynas“, A. Šlepiko novelių rinkinys „Lietaus dievas ir kiti“, R. Tamošaičio esė rinkinys „Vien tik zuikiai naktyje“.

Biržinytės – už „Mano kadenciją“

Anksti iš gyvenimo išėjusios poetės, aktyvios kultūros veikėjos R. Biržinytės literatūrine premija (500 eurų) šiemet įvertinta buvusios parlamentarės, šviesaus atminimo Almos Monkauskaitės knyga „Mano kadencija“, kurios autorė išraiškingu publicistiniu žodžiu pasakoja apie savo kaip Seimo narės veiklą 2013-2016 metais. Knyga premijai gauti buvo pristatyta, dar esant gyvai autorei. Komisijos posėdyje buvo paviešinta autorės artimųjų mintis – premijos lėšas galbūt paaukoti rajono jauniesiems autoriams, gimnazistams paskatinti už geriausius publicistinius rašinius.

Šių metų premijai dar buvo pristatytas V. Gulbino eilėraščių rinkinys „Veidu į vakarą“.

Biržinytės premija iš viso jau apdovanota 19 autorių, iš jų T. Rimulaitytei, V. Kalvaičiui ir S. Ramanauskui ji atiteko po du kartus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA