BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

Rugpjūčio 17 d. Kelmėje ir Kražiuose lankėsi Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis ir kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

Vizitas prasidėjo darbiniais pietumis Kelmėje, „Mažojo dvaro“ kavinėje. Juose dalyvavo Seimo narys Juozas Rimkus, rajono meras Vaclovas Andrulis, vicemeras Albertas Brazas, savivaldybės administracijos direktorė Irena Sirusienė, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Kelmės rajono skyriaus pirmininkas, rajono tarybos narys Vyrautas Barkauskas, premjeras bei jo patarėjai ir kultūros ministrė.

Pietų metu buvo kalbama apie Tytuvėnų kultūros centro statybą. Kadangi paveldosaugininkai šios įstaigos neleido statyti miesto centre, buvo surasta nauja vieta buvusio vienuolyno teritorijoje. Svarbiausia problema – lėšos. Jas, pasak premjero, galima planuoti iš Valstybės investicijų programos ar kultūros paveldo tvarkymui skirtų pinigų. Rajono vadovai išgirdo ir nelinksmą žinią – Budraičiuose, kur dabar yra Kelmės profesinio rengimo centro bazė, karinio dalinio nebus. Jau nuspręsta, kad jis bus kaimynystėje – Radviliškio rajone. Diskutuota ir apie Kelmės valymo įrengimų plėtimą. Projektui pinigų skyrė mūsų savivaldybė. Tačiau ji neturi lėšų statybai. S. Skvernelis pažadėjo, kad vandentvarkos projektams kitais metais bus parengta speciali programa. Meras V. Andrulis atkreipė dėmesį, kad savivaldybėms smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimui numatyta vos vieno milijono eurų parama. Premjeras pažadėjo, kad pinigų bus, svarbu, kad būtų patikimi investuotojai. Be to, meras pastebėjo, kad gyventojai kelia dvi svarbiausias problemas: kelių tiesimo, jų remonto bei centralizuoto vandens tiekimo.

Po darbinių pietų premjeras ir kultūros ministrė lankėsi baigiamame rekonstruoti Kelmės kultūros centre, greitai pradėsiančiame veikti daugiafunkciame sporto centre, Kražiuose apžiūrėjo bažnyčią, o M. K. Sarbievijaus kultūros centre bendravo su jo darbuotojais.

Be to, S. Skvernelis dalyvavo Kražių festivalio pokalbių šou laidoje. 

10 Komentarai(ų)

 • To parašė parašė:

  Labai jau keista,kad DARBINIUOSE pietuose dalyvavo TIK vienos partijos skyriaus pirmininkas V. Barkauskas….To tikriausiai nebuvo rajono istorijoje!!!Manau,kad prasidėjo rinkiminis šou, tad kuo prastesni yra kitų partijų vadovai??? Kodėl Meras jų nepakvietė? Alvydai G.užduokite klausimą ir paskelbkite atsakymą spaudoje- kodėl tik valstiečių atstovas taip buvo pagerbtas ir dalyvavo ne tik darbiniuose pietuose,bet ir kituose susitikimuose?

  • Alvydas Geštautas parašė:

   Meras V.Andrulis sakė,kad premjero vizito dieną,jo sekretoriatas atsiuntė pranešimą,jog darbiniuose pietuose dalyvaus ir LVŽS rajono lyderis V.Barkauskas. Spręskite patys:ar pietūs buvo darbiniai, ar partiniai.

   • Analogiška parašė:

    Praeitą kadenciją kai Kelmėje viešėjo tuometinis ministras pirmininkas A. Butkevičius, į susitikimus buvo kviečiami tik valdančiosios daugumos partijų pirmininkai. Opozicija liko už borto.
    Spręskime patys: ar susitikimai buvo darbiniai ar partiniai.

    • Atmintis parašė:

     Ir dar prisiminkit kas dėjosi,kai lankantis Butkevičiui Užvenčio bažnyčioje čia į susitikimą . užsuko nekviesta tarybos narė K.Balsienė.Tai ten darbiniai ar partiniai vizitai buvo prieš rinkimus?

     • To atmintis parašė:

      Tai norite pasakyti, kad savivaldybės tarybos narė daug kartų be konkurencijos išrinkta visuose Užvenčio apylinkėse, neturi teisės žinoti kas jos apylinkėse dedasi. Nejuokinkim. Jeigu pamiršo pakviesti tai dar atleistina, tik tikėtina kaip ir visur ta partija su niekuo nesiskaitė ir nederino. Užtat rinkėjai atsisakė tos partijos paslaugų ir taip nubaudė. Manau ilgam.

  • To to parašė parašė:

   Tiesiog, labiau nei keista, kokios partijos taip pergyvena, kad valdančios daugumos partijos skyriaus pirmininkas dalyvavo priimant aukščiausią valdžią, turbūt sakykim, tarkim auksinių šaukštų, Kurlianskio kyšininkų arba Gabrieliuko partijos. Aukščiausia užuojauta jums, nes tokių užuojautų ateityje dar daug pravers.

 • Nieko nuostabaus parašė:

  Labai natūralu, kad valdančiosios partijos vieną iš vadovų, ministrą pirmininką S. Skvernelį lydi tame rajone išrinktas Seimo narys ir to skyriaus partijos pirmininkas. Tai sveikintinas Valstiečių pavyzdys.

 • Nieko naujo parašė:

  Dėl Budraičių. Į Seimo nario raštus Krašto apsaugos ministerijai dėl objekto perėmimo Krašto apsaugos poreikiams, atsakymas gautas dar 2017-12-21. Taip jis neigiamas ir tai patvirtino Ministras pirmininkas. Tačiau Seimo narys optimistas ir rankų nenuleidžia. Vis didėjantis finansavimas krašto gynybai teikia vilčių ir didėjantiems poreikiams. Be to ties vienu investuotuoju sustoti nereikėtų.

 • X parašė:

  Įdomus sutapimas: svarbiausias klausimas: pinigai vandentvarkai! Ar ne dėl to,kad jau visi pilna burna kalba, kad Kelmės vandenims ruošiasi vadovauti Sirusienė?

 • Ar tikrai parašė:

  Eina kalbos, kad vandenų vadovo posto nori ir pats mūsų meras, taip išeina vyks kova kas kurį nugalės, nes auksinių šaukštų partijai mero rinkimus laimėti 0.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA