BIČIULIS

<Vaclovas LIUBINAS (Kelmė)>

Paimti plunksną paragino „Bičiulio“ 52 numeryje atspausdintas O. Jautakienės straipsnis „Į „Norfą“ ves pėsčiųjų gatvė?“ („Bičiulis“, 2012 06 30). Kaip supratau, jis atsirado po vienos kelmiškės apsilankymo redakcijoje. Priešingai, nei gerbiamoji ponia, neatstovauju nei „Norfos“ darbuotojų, nei kažin kada atsirasiančios „Maximos“ interesų, o esu tik paprastas pirkėjas ir daug metų vairuojantis automobiliuką žmogus, panoręs išsakyti ir savo nuomonę.

Nepykit, bet pasakymas „toli“, kai kalbama apie ratuotą žmogų ir Kelmę, man skamba daugiau negu juokingai. Pamanykit, reiks apvažiuoti A. Mackevičiaus kvartalą! Žmogui, atvažiavusiam iš Karklėnų ar Vijurkų, tikrai jau nebėra jokio skirtumo, ar į „Norfos“ aikštelę įvažiuoti A. Mackevičiaus, ar J. Smilgevičiaus gatvėmis. Na, o vairuojantis Kelmės miestelėnas taipogi ne kažinką praras, nuvažiavęs papildomai tuos du šimtus metrų. Beje, dažnai ir pats pravažiuoju ta ruošiama palikti tik pėstiesiems gatve, ir ne kartą, ypač žiemą, pasidaro gaila jaunų mamyčių, nelabai turinčių kur pasidėti su vaiko vežimėliu. Arba sekmadieniais iš bažnyčios grįžtančių močiučių, kurios, beje, irgi dauguma yra prekybcentrio pirkėjos.

Nežinau, kaip yra iš tikrųjų, bet mes per dažnai pradėjome įžvelgti įvairiausias sąmokslų teorijas. Savivaldybės tarnautoja toje gatvėje statosi namą! Žmonės šneka, kad eismas bus uždarytas būtent dėl to! Atvirai kalbant, tas „žmonės šneka“ jau baigia užknisti! Taip samprotaudami, prieisime iki to, kad viena ar kita mokykla renovuojama tik dėl to, jog joje mokosi vieno ar kito valdininko vaikas. Tai ir į vadinamą „Sibirką“ vedanti gatvė naujai tvarkoma gal tik dėl to, kad joje yra keli galimai veikiantys „taškai“, tad patogiau būtų privažiuoti pirkėjams?

Ir dar kas nustebino: 1200 parašų. Tikrai drįstu suabejoti, ar per dieną tiek kelmiškių su automobiliais atvyksta apsiprekinti būtent J. Smilgevičiaus gatve.

Na, o dėl prekybos tinklų konkurencijos… Kol kas būsimos „Maximos“ plote matau tik piktžolių veislyną. Dabar, tiesa, jau nušienautą…

Ko gero, ne tik aš Kelmėje matau kitą problemą – nuo automobilių baigiantį uždusti miesto centrą. Nemanau, kad Lietuvoje yra dar koks miestas, kuriame pagrindinėje gatvėje būtų dvi viena kryptimi einančios juostos, o važiuoti galima tik antrąją, nes pirmoji pilna stovinčių automobilių.

O mūsų Vytauto Didžiojo gatvė būtent tokia nuo pat senosios stoties iki sankryžos su A. Mackevičiaus gatve. Nieko nenoriu supykdyti, bet jau seniai laikas miestui turėti pakankamai didelę mašinų stovėjimo aikštelę, geriausiai – mokamą. Pačiame centre, vietoj dabar riogsančių griuvėsių ir apleistų namų. Žinau, kad tai privati valda, ne kartą apie tai jau rašyta. Puikiai suprantu, kad kainuotų, ir nemažai, norint tą turtą nupirkti iš savininkų. Ir tikrai nežinau, iš kur miestas galėtų tam paimti pinigų. Bet kažką daryti vis tiek reikia.

Parašau čia tik savo subjektyvią nuomonę, žinau, kad su ja galima sutikt ar nesutikt. Bet aš irgi gyvenu šitam mielam širdžiai mieste ir tikrai man ne vis tiek, koks jis. Prieš keletą metų maestro Donatas Katkus vieno koncerto metu pasakė:

– Koks puikus jūsų miestas. Išlipau iš autobuso, kelionėje prisitvenkė seilių, galvojau – nusispjausiu. Nenusispjoviau. Visur taip švaru, gražu, gėlės…

Kad kiekvienas taip galėtų pasakyt!  Ne tik svečias, bet ir paprastas miestelėnas…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA