BIČIULIS

Ona PETRAVIČIENĖ

Dvidešimt penkerių metų Tautvilas Putvis ir Tautvydas Pilypas bei pora metų už juos jaunesnis Tadas Karbauskas tik atsitiktinumo dėka tapo pažįstami, nors jų trumpame gyvenimo kelyje yra daug sutapimų. Buvę kaimo vaikai, pasirinkę statybininko specialybę, visai neseniai susitiko pirmoje darbovietėje – UAB „Kelmės vietinis ūkis“.

Iš garsios giminės

Prieš pusmetį Kelmės vietiniame ūkyje specialistu namų renovacijai įdarbintas Tautvilas Putvis yra žinomo Lietuvos veikėjo Vlado Pūtvio-Putvinskio proprovaikaitis. Paklaustas ką jam reiškia ši pavardė, jaunas vyras sakė, kad tai jį savotiškai įpareigoja nedaryti gėdos garsiai giminei. Ir savo gyvenimo prioritetu pirmiausia laiko darbą ir karjerą. Prieš keturiolika metų iš Kaišiadorių rajono drauge su tėvais ir vyresne sese į Kelmės apylinkių seniūnijos Graužikų kaimą atvykęs Tautvilas yra įsimylėjęs žemę, todėl darbą „Kelmės vietiniame ūkyje“ vadina tarpine stotele pakeliui į ūkininkavimą. Statybos inžineriją jaunas vaikinas pasirinko žengdamas tėčio pėdomis. Vidas Putvis buvusiame Vilniaus inžineriniame statybos institute yra baigęs mechaniką, o šiuo metu sėkmingai ūkininkauja. Vilniaus Gedimino technikos universitetą baigęs Tautvilas ateityje taip pat ketina ūkininkauti ir laukia, kuomet Europos Sąjunga skirs paramą jaunųjų ūkininkų įsikūrimui, o tuomet savo vardu įsiregistruos ūkį. Sąžiningas vyras neslepia to ir nuo pirmosios darbovietės direktoriaus Dainiaus Popovo.

– Darbo biržoje buvau registruotas apie pusę metų ir kai konsultantė Rima Šimalienė pasiūlė šį darbą,– pasimečiau. Tik išsikalbėjęs su bendrovės direktoriumi ir buvusiu pirmtaku, nutariau išbandyti save. Supratau, kad darbas bus sunkus, bet aš mėgstu iššūkius,– sakė Tautvilas.

Jaunas specialistas prisipažino, kad darbas sudėtingas, nes į jo pareigas įeina renovuojamų daugiabučių priežiūra, rūpinimasis techniniais klausimais ir jų sprendimas. T. Putvis sako, kad jaunam specialistui rasti kompromisą tarp rangovo ir renovuojamų namų gyventojų nėra lengva. Būna visko.

– Ne kartą gyventojai yra klausę: kam dirbi? Nors atsakau, jog atstovauju gyventojų interesus, tačiau turiu rasti kompromisą ir su rangovu, kad šis ir toliau sėkmingai tęstų pradėtą darbą. Neturiu blogų ketinimų, todėl žmonėms noriu padėti, išaiškinti. Labai patinka, kai žmonės sako tiesiai šviesiai, tuomet ir aš stengiuosi kalbėtis nuoširdžiai, o kartais tenka būti griežtam ir po kelis kartus aiškinti. Kartais ir direktoriaus D. Popovo pagalbos tenka prašyti, nes būtent iš šio žmogaus ir mokausi bendravimo su žmonėmis,– prisipažino pašnekovas.

Tautvilas džiaugiasi, kai atsiradusias problemas pavyksta išspręsti. Tiesa, dabar renovuojamų pastatų gyventojai dažnai priekaištauja, kad pirmųjų daugiabučių namų renovaciją valstybė rėmė 85 proc., o dabar tik 40 procentų. Tačiau norinčių renovuoti pastatus yra daug. Po Naujųjų metų Kelmėje bus pradėti renovuoti dar devyni daugiabučiai namai. Dėl vieno iš konkurso nugalėtojų – UAB „SMD“ iš Telšių – jaunam specialistui jau dabar neramu. Žemaičiams teks atlikti Birutės g.19, J. Janonio g. 13 ir 14 daugiabučių renovavimo darbus, todėl Tautvilas jau buvo susitikęs su šios firmos direktoriumi. Su dabartiniais rangovais – UAB „Irdaiva“ ir „Tilta“ didesnių problemų nebuvo, o gyventojų išsakytus nusiskundimus statybininkai ištaisydavo iki objekto atidavimo dienos. T. Putvis džiaugiasi ne tik geru, nuoširdžiu kolektyvu, bet ir sulaukęs pirmųjų, nors ir neoficialių, pagyrimo žodžių iš Vytauto Didžiojo g. 84-ojo namo gyventojų.

Myli darbą ir žmones

Statybos inžinieriumi vos prieš trejetą mėnesių bendrovėje įdarbintas Tadas Karbauskas yra kilęs iš Pakražančio seniūnijos Žirnainių kaimo. Keturių vaikų šeimoje užaugęs jaunas vyras Kelmės profesinio rengimo centre baigė pastatų restauratoriaus, o Šiaulių valstybinėje kolegijoje – statybos inžinieriaus specialybę. Į Tado pareigas įeina UAB „Kelmės vietinis ūkis“ remontuojamų pastatų techninė priežiūra. Dabar jaunas specialistas yra atsakingas už trijų objektų – buvusios Šaltenių mokyklos, gyvenamojo namo Tytuvėnuose ir savivaldybės administracijos Archyvo ir civilinės metrikacijos skyriaus patalpų – remonto darbus. Tadas neslepia, kad jam trūksta darbo patirties, o ir jaunas amžius kai kada tampa priešu. Pasitaikė atvejis, kai net atiduodant naudojimui objektą jo savininkas nenorėjo jaunam specialistui pasirašyti. Buvo kad pamatę jauną žmogų prie remontuojamo objekto, su „patarimais“ atėjo vyresni kito namo gyventojai. Ilgai Tado atmintyje išliks ir pirmoji darbo diena, kai su vyrais A. Mackevičiaus gatvėje prie antru numeriu pažymėto namo turėjo nupjauti renovacijos darbams trukdžiusį beržą. Nors specialistas tam turėjo aplinkosaugininkų išduotą leidimą, tačiau tam rimtai pasipriešino viena senjora, paaiškinusi, kad šitą medį pasodino josios tėtis. Todėl teko pakartotinai kviestis aplinkosaugos ir savivaldybės specialistus, ir tik surinkus daugiabučio namo gyventojų parašus kitą rytmetį beržas buvo nupjautas.

Paskutinis iš trijų specialistų Kelmės vietiniame ūkyje dirbti pradėjo Tautvydas Pilypas iš Kražių seniūnijos Karklėnų kaimo. Keturių vaikų šeimoje Tautvydas yra vyriausias, todėl, norėdamas studijuoti Šiaulių universitete, prieš tai penkis mėnesius triūsė Norvegijos šiltnamiuose. Gavęs statybos inžinieriaus diplomą, jaunas specialistas dabar yra atsakingas už Pagryžuvio kaime remontuojamo objekto techninę priežiūrą ir tvarkomų miesto objektų aplinkos priežiūros darbus. Tautvydas pripažįsta, kad jam trūksta darbo patirties, tačiau džiaugiasi, kaip nuoširdžiai jį pirmoji darbovietė pasveikino su dvidešimt penktuoju gimtadieniu…

Visi trys mano kalbinti specialistai – buvę Darbo biržos klientai. UAB „Kelmės vietinis ūkis“ direktorius Dainius Popovas džiaugiasi, kad birža dešimt mėnesių dalinai finansuoja šių jaunų vyrų darbą, o jie ne tik stengiasi sąžiningai dirbti, bet ir siekti geresnių rezultatų.

– Nors jiems ir trūksta patirties, tačiau jauną žmogų visada lengviau yra išmokyti. Visi mokomės iš klaidų, todėl kiek sugebame, tiek jiems ir padedame. Džiaugiuosi ir dėl to, kad, padedant Darbo biržai, pavyko įdarbinti iš mūsų rajono kilusius jaunus žmones, nes iš didelių miestų už mažą atlyginimą niekas nebūtų norėjęs čia dirbti,– sakė pirmosios Tautvilo, Tautvydo ir Tado darbovietės direktorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA