BIČIULIS

<Alvydas GEŠTAUTAS>

Viešoje erdvėje, o pirmiausia savivaldybės ir rajono politikų kabinetuose pasklido kalbos, kad opozicija galvoja dar apie vieną interpeliaciją – šį kartą vicemerui Kęstučiui Biliui. Be to, kalbama ir apie tai, kad K. Bilius bendravo su kai kuriais valdančiosios daugumos politikais bei teiravosi, ar šie, jei bus jam reiškiamas nepasitikėjimas, kaip balsuos koalicijos partneriai. T. y. priklauso ar nepritars opozicijos iniciatyvai.

– Dėl Biliaus interpeliacijos nesame priėmę jokio sprendimo, bet apie tai ne kartą kalbėjome,– sakė Valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūnas Gipoldas Karklelis. – Vicemeras ne kartą viešai kalbėjo, kad sėkmingai įvykdyta švietimo įstaigų pertvarka. Bet jos, neskaitant kelių kosmetinių pakeitimų, nebuvo. Juk beveik visi pertvarkos darbai atidėti keleriems metams. Suprantu, kaime yra daugiau problemų. Bet kodėl vis atidėliojamas Kelmės miesto ugdymo įstaigų optimizavimas. Juk mieste, skirtingai nei kaime, kur po pertvarkos mokiniams iki artimiausios mokyklos kartais kelias pailgėja dešimčia ar keliolika kilometrų, vaikui tereikia nueiti į kitą gatvę. Mes nepritarėme ir tokiam konkursui, kuris vyko į naujai sukurto Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo postą. Juk su buvusiais vedėjais Irena Janušienė ir Algiu Krutkevičiumi negalima nė lyginti naujojo vedėjo Sauliaus Michailovo. Pagal valdančiųjų kalbas jau turėjo prasidėti ir kultūros įstaigų pertvarka. Jos nėra. Bet permainos būtinos. Bilius balsavo už rajono biudžetą. Vadinasi, pritarė ir kultūrai skirtų lėšų sumai. Bet, pasirodo, opozicija buvo teisi, nebalsavusi už pagrindinį savivaldybės finansinį dokumentą. Pamenu, ypač sunkus buvo 2008–2009 metų šildymo sezonas. Bet Kelmės kultūros centras buvo šildomas. Dabar ekonominė padėtis geresnė, o pagrindinė rajono kultūros įstaiga – šalta. O Bilius kaip tik kuruoja švietimą, kultūrą.

– Mes, Švietimo kultūros ir viešosios tvarkos komiteto nariai, parengėme darbo planą. Pagal jį dar pirmąjį ketvirtį turėjome aptarti kolegių Irenos Sirusienės ir Janinos Skeberdienės pasiūlymą, kokių švenčių ir renginių reikia. Aš siūliau aptarti pasiruošimą Liaudies meno šventei. Bet tai nebuvo padaryta. Dar praėjusiais metais rajono tarybos posėdyje savivaldybės vadovai teigė, kad kultūros įstaigų reforma bus pradėta kovo mėnesį.Bet iki šiol apie tai nėra jokių kalbų, nors ir mūsų komitete šį ketvirtį suplanuotas kultūros tinklo pertvarkos klausimas. Komiteto darbą turi koordinuoti jo pirmininkė, liberalcentristė Danutė Ivanauskienė. Bet dažnai būna neaišku, kas vadovauja komitetui – Danutė ar jos bendrapartietis Kęstutis Bilius. Tad ir mūsų netenkina toks šio tandemo bendradarbiavimas. O šalta ne tik kultūros įstaigose, bet ir mokyklose. Jono Graičiūno gimnazijoje šildymas nutrauktas per Velykų atostogas, o šią savaitę pamokos buvo sutrumpintos. Specialioji mokykla, kur dalis mokinukų jos bendrabutyje ir gyvena, nešildoma buvo jau kovo mėnesio paskutinę savaitę. Kai kurios mokyklos patalpas tešildo vos kelias valandas. Tuo tarpu savivaldybės pastatai ir praėjusią, ir šią savaitę buvo šilti. O susitikimuose su gyventojais Bilius pasakoja, kad ši valdančioji dauguma nuveikė daug gerų darbų. Bet apie problemas kažkodėl nekalba. Eidamos į rinkimus, ko gero, visos partijos kalbėjo apie būtinybę statyti naują Tytuvėnų kultūros centrą. Berods, projektavimo pradžiai skyrėme ir 50 tūkst. litų, tik jie buvo panaudoti kitoms reikmėms. Bet Tytuvėnuose darbai vyko. Rajono taryba Tytuvėnų bendruomenei skyrė 50 tūkst. litų rengti šarvojimo patalpas. Pasirodo, tie darbai kainavo 266 tūkst. litų. Už juos iki šiol kolegos rajono taryboje Petro Račkausko įmonei pinigai nesumokėti. Taigi, prieš rinkimus pretendentai į valdžią prioritetą teikia Tytuvėnų kultūros centrui, o į ją patekę pirmenybę teikia kitiems dalykams. Čia irgi pasigendu tvirtos vicemero pozicijos,– sakė Konservatorių–krikdemų frakcijos seniūnas Egidijus Ūksas.

– Nieko neprašau, kad mane apsaugotų nuo interpeliacijos, nes rasiu kuo užsiimti. Duok, Dieve, užleisiu postą. Svarbu, kad geriau už mane padarytų,– kalbėjo K. Bilius. – Niekas taip valdžios nenori, niekas taip į ją nesiveržia, kaip kad konservatoriai ir valstiečiai.

– O man atrodo, kad Bilius geidžia valdžios ne mažiau už konservatorius ir valstiečius. Palygini jo elgesį kaip buvusio paprasto rajono tarybos nario ir vicemero – skirtumas akivaizdus. Labai nori pasirodyti, kad yra viršininkėlis,– sakė vienas valdančiosios daugumos politikas.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA