BIČIULIS

Ona PETRAVIČIENĖ

Nors Lietuvos gyvūnų sergėtojai vilkus vadina miško sanitarais, medžiojančias nukaršusius ir ligotus gyvūnus, tačiau ne paslaptis, kad, pasitaikius progai, šie keturkojai užklysta ir į pamiškėse esančias ūkininkų ganyklas. Vasaros pabaigoje-rudens pradžioje šie plėšrūnai privertė sunerimti ne tik Kražių ir Užvenčio seniūnijų ūkininkus.

Neramias žinias apie Užvenčio seniūnijos teritorijon užklydusius vilkus praėjusios savaitės viduryje pirmiausia išgirdome iš buvusio seniūno, „Ventos“ medžiotojų būrelio vadovo Zonio Virbalo. Ilgametis medžiotojas baiminosi, kad iš kažkur atklydę vilkai nepadarytų žalos ne tik ūkininkams. Kadangi keturkojai plėšrūnai sukiojosi apie Kolainius, Venius, Zonis nerimavo, kaip medžiotojams pavyks vilkus atbaidyti nuo ganyklose besiganančių gyvulių, nes šaudyti šių žvėrių negalima.

– Baiminuosi ne tik dėl ūkininkų. Šiemet neblogai užderėjo lazdynai. Kas bus jei kokio Venių ar šalia esančio kaimo vaikai nubėgs į mišką pariešutauti? Paskutiniai įvykiai parodė, kad čia užklydę vilkai žmonių visiškai nesibijo,– kalbėjo Z. Virbalas.

Kad Zonis sakė tiesą, patvirtino ir Tytuvėnų miškų urėdas Svajūnas Vaitekūnas. Kai vieną dieną urėdas su Užvenčio girininku Artūru Jokubausku tikrino Venių miško medieną, visai arti pamatė keliu pėdinantį vienišą vilką. Urėdas spėjo išsitraukti mobilųjį telefoną ir nufotografuoti paprastai susitikimo su žmonėmis vengiantį miško žvėrį.

Po Venių apylinkes klaidžiojantis vilkas gąsdina ir Kolainiukų kaimo ūkininkę Reginą Lukšienę. Prašyme dėl vilkų keliamos grėsmės, kurį ūkininkė adresavo rajono savivaldybės administracijos direktorei, rašoma, kad nuo rugpjūčio 20 iki rugsėjo 2 d. plėšrus žvėris į ganyklą atėjo jau kokius šešis kartus. Jis nebijo nei žmonių, nei melžimo aparatų keliamo triukšmo…

Rajono žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėjas, Medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos apskaičiavimo komisijos pirmininkas Juozas Rimkus pirmąjį pranešimą apie ūkininkų ganyklose puotaujančius vilkus gavo rugpjūčio dvidešimt ketvirtąją iš Kražių seniūnijos Linkaučių kaime ūkininkaujančios Linos Šimkienės. Trylika mėsinių veršelių ganykloje laikiusi moteris, vieną savaitgalį atėjusi prie gyvulių, nustėro pamačiusi, kad vienas veršis guli papjautas, o kitas – sužalotas. Kitą naktį mėsinio veršelio neteko Užvenčio seniūnijos Labūnavėlės kaime ūkininkaujantis Arūnas Rauba. Medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos apskaičiavimo komisija Linai ir Arūnui vilkų padarytą žalą įvertino 261 euru.

Tačiau tuo komisijos darbas nesibaigė. Rugsėjo antrąją vilkai apsilankė Kražių seniūnijos Pagirgždūčio kaime. Miškingoje teritorijoje esančioje Andriaus Grakausko ganykloje vienas veršis buvo papjautas, o kitas – apdraskytas.

Susisiekus su Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos inspekcijos viršininku Raimondu Šiukšteriu, viršininkas sakė, kad, norint sumedžioti gyvūnus draskančius vilkus, būtina gauti Aplinkos apsaugos agentūros leidimą. Tuo pačiu R. Šiukšteris paaiškino, kad šiemet Šiaulių regionui dar nėra gauta nė vieno tokio leidimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA