BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

Praėjusį pirmadienį turėjo posėdžiauti Socialinių klausimų ir sveikatos komitetas. Bet į jį atėjo daugiau svečių nei komiteto narių. Pastariesiems atstovavo tik komiteto pirmininkė Ona Granickienė ir jo narys vicemeras Izidorius Šimkus. Komiteto narys, 73-ejų Stepas Dzimidas pranešė, kad serga, 69-erių Stasys Lekšas gydosi Druskininkuose, pirmininkės pavaduotojas Vincas Metrikis net neinformavo, kad nedalyvaus posėdyje. Kai pasiteiravome V. Metrikio, kodėl neatvyko į komiteto posėdį, jis atsakė, kad jo darbovietė registruota Vilniuje, pats dirba įvairiose Lietuvos vietovėse.

– Man kelionių išlaidų į posėdžius savivaldybė neapmoka. Tarybos posėdžiuose stengiuosi dalyvauti. O komitetų posėdžius stengiuosi lankyti taip, kad neišmestų iš rajono tarybos,– „Bičiuliui“ sakė V. Metrikis.

Natūraliai kyla klausimas: ar tik ne garbės reikalas V. Metrikiui būti rajono tarybos nariu ir dar vadovauti Antikorupcijos komisijai? Jei žmogus atitrūkęs nuo rajono socialinio-ekonominio gyvenimo, kokią naudą toks politikas duoda rajono tarybai?

O svečių į neįvykusį komisijos posėdį atvyko daug: meras Vaclovas Andrulis, savivaldybės administracijos direktorė Irena Sirusienė, jos pavaduotoja Danutė Genutienė. Jame norėjo dalyvauti ir politikus supažindinti su pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigų galimybėmis teikti projektus ES 2014-2020 m. finansiniam laikotarpiui Seimo narė Alma Monkauskaitė. Ji dėl to netgi atidėjo kelionę į Seimą. Be to, į neįvykusį posėdį atvyko skyrių vedėjai ir specialistai, žurnalistai ir t.t.

Ir dar vienas pastebėjimas. Šiame posėdyje turėjo būti aptartos sveikatos įstaigų vadovų algos. Bet nei pastarieji, nei šių įstaigų buhalteriai nebuvo pakviesti į posėdį. Dar keisčiau, kad į posėdį nebuvo pakviesti Kelmės ligoninės atstovai, nors komiteto nariai turėjo aptarti šios gydymo įstaigos audito išvadas. Tiesa, šios ligoninės direktorė Benina Petrošiutė bei Kelmės rajono pirminės sveikatos centro vadovė Vaiva Krasauskaitė į neįvykusį posėdį atvyko savo iniciatyva, radusios posėdžio darbotvarkės klausimus… internete. Socialinių klausimų ir sveikatos komiteto neįvykęs posėdis, žinoma, jei mano atmintis ir sukaupti archyvai neapgauna, yra pirmasis rajono istorijoje nuo 1990 m., kai buvo atkurta Kelmės savivaldybė. Tiesa, 1992 m. rugpjūčio mėnesį yra vėliau prasidėjęs rajono tarybos posėdis, nes dalis politikų į jį vėlavo dėl tais laikais populiaraus meksikiečių serialo „Ir turtuoliai verkia“…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA