BIČIULIS

Loreta DIRBANAUSKAITĖ

Praėjusį pirmadienį atidarytas penktasis Nacionalinis teatrų vaikams ir jaunimui ASITEŽO festivalis.

Jau nuo ryto šurmuliavo perpildyta Mažojo teatro salė. Vaikai rinkosi į pirmąjį festivalio spektaklį.

Festivalio atidarymo šventė vyko vakare. Teatrų šventės pradžią paskelbė ASITEŽO asociacijos įkūrėja ir prezidentė Violeta Podolskaitė bei Mažojo teatro vadovas bei režisierius Algimantas Armonas.

Teatro vadovas A. Armonas padėkojo V. Podolskaitei už suteiktą nuostabią galimybę Kelmės krašto vaikams pamatyti profesionalių teatrų spektaklius, susitikti su aktoriais. Net penkias paras ASITEŽO prezidentė su bendradarbiais kūrė projektą. Šio projekto įgyvendinimui Lietuvos kultūros taryba skyrė 15 tūkst. eurų. ASITEŽAS įgyvendino vieną svarbiausių tikslų – užtikrino kultūros prieinamumą visiems vaikams, nepriklausomai nuo jų socialinės padėties ar finansinių šeimos galimybių – bilietas į bet kurį festivalio spektaklį kainavo tik 1 eurą.

Įdomu ir tai, kad festivalyje rodomi spektakliai skirti ir kūdikiams, ir vaikams, ir paaugliams.

ASITEŽO garbės narė iš Airijos, aktorė Cliodhna Noonan, skyrusi keletą metų teatro kūdikiams tyrinėjimui, buvo pakviesta į festivalį ir lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ vaikams iki 3 metų parodė spektaklį „Sidabro medis“.

Kelmės krašte 14 teatro kolektyvų parodė net 22 spektaklius. Tokio dėmesio mažieji kelmiškiai dar nebuvo sulaukę.

Mūsų mažiesiems žiūrovams ir jų tėveliams buvo suteikta puiki galimybė už simbolinį eurą pamatyti valstybinių teatrų ir nepriklausomų trupių aktorių iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio spektaklius. Spektakliai buvo rodomi ne tik Kelmėje. Juos pamatyti galėjo ir vaikai, gyvenantys Tytuvėnuose, Kražiuose, Šaukėnuose, Pakražantyje.

Kodėl mūsų rajono vaikai nusipelnė tokios dovanos? Tai, kad penktasis festivalis vyko Kelmėje, lėmė Kelmės mažajam teatrui patikėtas pagrindinio festivalio partnerio vaidmuo. Tokios garbės Kelmės mažasis teatras nusipelnė, nes neseniai tapo ASITEŽO asociacijos nariu.

Festivalio organizatoriai norėjo, kad vaikai ir jaunimas ne tik pamatytų spektaklius, bet daugiau sužinotų apie tai, kaip teatre gimsta spektaklis, su kokiais iššūkiais susiduria spektaklių kūrybinė grupė, kaip pačiam sukurti savo vaidinimą. Todėl festivalio programoje netrūko edukacinių užsiėmimų, susitikimų su aktoriais, režisieriais, seminarų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA