BIČIULIS

Kelmučio kronikos

2013-02-01

<Alvydas GEŠTAUTAS>

Mąstymas ir… ląstelės

– Reikia veikti lokaliai, o mąstyti globaliai,– aiškina filosofas Pirstencijus Proškus. – Bet taip gebančių elgtis vienetai, nes daugelis turi ląstelių stygių. Dar senovės išminčiai sakė, kad kiekvienas nuslinkęs plaukas – tai pražudyta veiklos ir mąstymo ląstelė.

Pažįstate mane bent iš matymo? Pastebėjote – esu kapitalinis plikis. Bet vidurnakčio tamsoje savo bute surandu tupyklą ir kelią iš jos į lovą. Žinau, kad Povilaitis – eksžvaigždė, Kaušpėdas – žvaigždė, o Bunkė (o gal Bonkė?) – superžvaigždė. Televizoriaus ekrane kai parodo visus seimūnus, mūsiškę Monkauskaitę atskiriu ne tik nuo Gražulio, bet ir nuo Nuvėsaitės (o gal Vėsaitės?). Taigi, jei plaukų turėčiau, kiek jų turi koks Karalius ar bent Adomėnas, būčiau proto genijus. Nei Kubilius, nei Valatka man ne konkurentai. Tada manęs lauktų Briuselio kabinetai ir „Žvaigždžių duetai“ bei penkios Nobelio premijos. Gi dabar konkuruoti galiu tik su Kubiliumi ir Juršėnu…

Pasaka „Gerovė“

Kažkoks Kvaileikis įkūrė Seime Maldos, jo kolegė Babilonienė – Moterų grupes. O seimūnė Almauskaitė pasiūlė:

– Tautai atsibodo politikai ir kiti svarbūs organai. Jų yra per daug. Steikime Politikų ir organų mažinimo grupę. Rinkėjai pajus mūsų veiklos vaisių skonį.

Grupėje užsirašė 13 seimūnų. Dar trys velnio tuzinai prisipažino, kad prijaučia ir prisijungs prie pirmojo „velnyno“. Juk pirma reikia kažko atsisakyti. Vieniems Lietuvai labai naudingų ir labai gerų ryšių su Tobagu ir Trinidadu, kitiems – su Mikronezija. Tik profesorius Sysiulis, priklausantis visoms grupėms ir trupėms, nieko neatsisakys, bet politikus ir aukščiausius organus „užtrumpins“.

– Patys tik tribūnoje kalbas rėšime, bet dokumentų projektams sumanyti reikia bent po tris patarėjus kiekvienam mūsų „grupiokui“, o surašymui – mažiausiai tuzino sekretorių,– pasiūlė Almauskaitės idėją palaikęs Bražulis.

– Čia ne ūkininkų turgus, o parlamento grupė!– rėkia Grobšys. – Reikės Spaudos tarnybos, metraštininkų, rašančių, filmuojančių, fotografuojančių bei tam skirtą tinklalapį tvarkančiųjų.

– Darbas įtemptas, reikės daug protinių, fizinių jėgų. Tai sakau kaip medikė,– porina Degtukienė. – Privalome turėti savo firminę vaistinę, polikliniką su nedideliu stacionaro skyriumi, reabilitacijos centrą, jei ne Kanaruose, tai bent Druskininkuose ar Palangoje. Ir būtinai penkių žvaigždučių.

– Jei naikinsime politikus ir organų etatus, darbas bus įtemptas ir sudėtingas. Turime steigti Teisės, Raštvedybos, Protokolo, Regionų ir, žinoma, Išleistuvių departamentus ar bent skyrius,– vienas kitą papildydami tauškia kalbas ir sūnus Murzuroniai, o vyresnysis priduria: – Aš – architektas ir galiu suprojektuot. Politikų ir organų mažinimo grupės pastatą. Juk dabartiniuose Seimo „palociuose“ nesutilpsime.

– Kokia grupė, jei neturės pavaldinių savivaldybėse?!– nustemba grupės narys Bandiukaitis. – Rajonuose kiekvienas mūsų grupės politikas ir klerkas privalės savivaldybėse turėti po pavaldinį, atsakingą už etatų mažinimą. Darbas rizikingas. Reikės apsaugos ir kaip Seime spec. tarnybų, valgyklų, kuriame gaminami ne duoniniai, o mėsiniai šniceliai. Mūsų meras Vacius mąstė, kur reikės sutalpinti etatų mažintojų etatus. Paskaičiavo – klerkų, bus dukart daugiau nei dabar savivaldybėje. Rado vieną išeitį – Kelmės centrą „puošiančiame“ aptvare statyti naują savivaldybės korpusą. Apie tai išgirdęs politikas ir verslininkas Žiokčiauskas nudžiugo – vėl konkursas, vėl pergalė.

O pirmoji tautos moteris Lepškauskaitė netveria džiaugsmu:

– Mes laimėjome! Lietuvoje bus daugiau duoną valgančiųjų nei ją auginančiųjų. Gerovė triumfavo!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA