BIČIULIS

Loreta DIRBANAUSKAITĖ

Praėjusį penktadienį UAB „Račkausko Agrotech“ degalinėje duris atvėrė bekontaktė automobilių plovykla. Verslininkas P. Račkauskas į plovyklą – į statybos darbus ir įrangą – investavo 65 tūkst. Eur.

Bekontaktėje plovykloje įrengtos trys vietos automobiliams plauti: viena uždara ir dvi atviros. Dvi vietos pritaikytos lengviesiems automobiliams, viena sunkvežimiams ir kt. sunkiasvoriams automobiliams. Atvirose lauko plovyklose automobilius bus galima plauti ir žiemą iki 10 laipsnių šalčio, nes jose įrengtos šildomos grindys ir bus tiekiamas šiltas vanduo.

Nešvarus vanduo iš plovyklų patenka į dvi surinkimo duobes, o iš jų – į pagrindinę surinkimo duobę, po to – į valymo filtrus.

Už plovyklos įrengtas modernus lauko tualetas degalinės ir plovyklos klientams.

Plovykla nuo tradicinių, kuriose plaunama šepečiais ar kempinėmis, skiriasi tuo, kad yra bekontaktė, o plovimo procesui naudojama pažangi technologija su aktyviomis putomis. Jų pagalba, aukšto slėgio vandens srove automobilis nepriekaištingai nuplaunamas.

Į plovyklą gali nebijoti važiuoti naujus automobilius turintys vairuotojai, nes garantuojama, kad bekontakčio plovimo metu nebus pažeisti automobilio kėbulo dažai.

Plovykloje galima naudotis penkiomis programomis. Pirmosios programos metu automobilis padengiamas purvo tirpikliu. Ši programa naudojama, kai prie automobilio kėbulo yra prikibusių žuvusių vabzdžių, kai automobilio kėbulas yra dėl karščio labai įkaitęs (nes tuomet gali neprikibti aktyviosios putos). Antros programos metu automobilį padengiame aktyviosiomis putomis. Verslininkas P. Račkauskas vairuotojams rekomenduoja neskubėti ir visą automobilį nuosekliai iš apačios į viršų padengti aktyviosiomis putomis. Palaukę 1-2 minutes, kol putos kartu su purvu nuslenka žemyn, renkamės trečią programą. Bekontakto, t. y. nesinaudodami šepečiu, o aukšto slėgio vandens srove skalaujame automobilį. Ketvirta programa – automobilio padengimas vašku. Penkta – automobilio skalavimas distiliuotu vandeniu.

Tokioje plovykloje automobilį nuplauti pakanka 3-4 žetonų, kiekvieno jų vertė – 0,7 Eur. Tiesa, jei pats nepanorėsite plauti savo automobilio, jums į pagalbą atskubės plovėjas. Tačiau ši paslauga brangesnė, už žetoną mokėsite 1 Eur. Žetonus galima įsigyti pas degalinės operatorių.

Įranga įsigyta iš savitarnos plovyklas gaminančio Italijos koncerno, kuris bendradarbiauja su kauniečio verslininko G. Mickevičiaus įkurta įmone „GMQ Europe“. Būtent iš pastarosios įmonės bus įsigyjami plovimo koncentratai. Šiuos koncentratus sukūrė verslininkas G. Mickevičius. Kauniečio sukurtą plovimo priemonę naudoja ir Vokietijos, Lenkijos, Ukrainos, Norvegijos bei kitų šalių plovyklos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA