BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

Gamta, kultūra ir kalba – trys dalykai, kurie sudomino nuo 2015 m. Lietuvoje dirbantį Japonijos ambasadorių Toyoei Shigeeda. Tai jis pasakė praėjusį trečiadienį kartu su ambasados sekretoriumi Takahiro Hara lankęsi mūsų rajone. Beje, mūsų kalbą ambasadorius pavadino elegantiška ir pats pasakė keletą sakinių lietuvių kalba.

65 metų T. Shigeeda į Lietuvą atvyko prieš dvejus metus iš JAV, kur dirbo Japonijos generaliniu konsulu. Jis diplomatinėje karjeroje yra dirbęs Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Egipte bei kitur.

Tai pirmasis oficialus Japonijos delegacijos vizitas mūsų rajone. T. Shigeeda – dešimtosios šalies ambasadorius, atvykęs į mūsų rajoną. Jame jau lankėsi Lietuvoje dirbę Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Vengrijos, Danijos, Turkijos, Kinijos, JAV, o daugiausia kartų – Vokietijos ambasadoriai. Kražiuose Grigališkojo choralo studijų metu meldėsi ir Vatikano nuncijus.

Pirmiausia Japonijos ambasadorius rajono savivaldybėje susitiko su meru Vaclovu Andruliu, administracijos direktore Irena Sirusiene, jos pavaduotoja Danute Genutiene, rajono tarybos Biudžeto ir investicijų komiteto pirmininku Rimantu Motuzu, skyrių vedėjais Stasiu Jokubausku, Rimantu Dobrovolskiu, Kelmės ir Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centrų direktoriais Arnu Arlausku, Lina Mikalajūnaite.

– 2018 metais į Lietuvą atvyks daug delegacijų, turistų iš Japonijos. 2020 m. Tokijuje vyks vasaros olimpinės žaidynės. Tikiu, kad jose Lietuvos krepšininkai iškovos aukso medalius. Laukiame olimpiečių ir iš jūsų rajono,– pokalbio pradžioje sakė ambasadorius. – Aš manau, kad Lietuva – ne tik Vilnius, Kaunas, bet ir Kelmė, Tauragė, Šiauliai, Šalčininkai bei kiti regionai. Todėl noriu susipažinti su visais Lietuvos regionais. Kelmė – 48-oji savivaldybė, kurioje lankausi. Taip elgiuosi dėl to, kad noriu Japonijos turistams pristatyti Lietuvą.

Svečiai dar pastebėjo, kad Japonija neseniai atvėrė rinką lietuviškai jautienai ir vištienai, pasirašyta sutartis, jog būtų išvengta dvigubo apmokestinimo. Su 20 šalių, tarp jų ir su Lietuva, Japonija pasirašė sutartis dėl jaunimo mainų programos. Pagal ją Lietuvos jaunimas galės vykti į Tekančios salės šalį dirbti, studijuoti, poilsiauti. Lietuviai gyventų japonų šeimose. Savo ruožtu į Lietuvą planuoja atvykti 100 jaunų žmonių iš Japonijos. T. Shigeeda nori, kad jo tautiečiai apsistotų ne tik Vilniuje, Kaune, bet ir provincijoje. Savivaldybės Strateginio planavimo ir projektų valdymo skyriaus vyr. specialistė Lina Samulytė pristatė rajono ekonominį ir turistinį potencialą. Mūsų rajonas turi gerą susisiekimą su svarbiais oro uostais, Klaipėdos uostamiesčiu, per jo teritoriją driekiasi tarptautinis kelias Ryga-Kaliningradas. Kelmėje ir Budraičiuose rengiami kvalifikuoti statybininkai, restauratoriai, žemės ūkio technikos valdytojai. Netoli mūsų rajono yra Šiaulių universitetas, kelios kolegijos. Mūsų rajonas yra pasirašęs 12 sutarčių su kitų šalių savivaldybėmis.

Tytuvėnų architektūros ansamblis, Kelmės dvaras, Liolių bažnyčia, Kražiai yra įtraukti į Europos Tarybos turizmo programą „Baroko kelias“. Rajone yra keturi ˜– Tytuvėnų, Dubysos, Kurtuvėnų ir Varnių – regioniniai parkai.

Meras V. Andrulis pastebėjo, kad Kelmės kraštas – žemdirbiškas, o ūkininkų produkcija – ekologiška, nes aplink nėra didelių teršimo židinių.

Japonijos ambasados atstovus Kelmės dvare su rajono istorija supažindino ten įsikūrusio muziejaus direktorė Danutė Žalpienė, o su Tytuvėnų kultūros paveldu – Rūta Krencienė.

Iš Tytuvėnų japonai išvyko į Raseinių rajoną.

Japonijos ambasadoriui savivaldybės atstovai dovanojo tautodailininko Mečislovo Ežersko pagamintą lazdą

Sutkienės nuotrauka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA