BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

Rugpjūčio 17 d. Kelmėje ir Kražiuose lankėsi Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis ir kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

Vizitas prasidėjo darbiniais pietumis Kelmėje, „Mažojo dvaro“ kavinėje. Juose dalyvavo Seimo narys Juozas Rimkus, rajono meras Vaclovas Andrulis, vicemeras Albertas Brazas, savivaldybės administracijos direktorė Irena Sirusienė, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Kelmės rajono skyriaus pirmininkas, rajono tarybos narys Vyrautas Barkauskas, premjeras bei jo patarėjai ir kultūros ministrė.

Pietų metu buvo kalbama apie Tytuvėnų kultūros centro statybą. Kadangi paveldosaugininkai šios įstaigos neleido statyti miesto centre, buvo surasta nauja vieta buvusio vienuolyno teritorijoje. Svarbiausia problema – lėšos. Jas, pasak premjero, galima planuoti iš Valstybės investicijų programos ar kultūros paveldo tvarkymui skirtų pinigų. Rajono vadovai išgirdo ir nelinksmą žinią – Budraičiuose, kur dabar yra Kelmės profesinio rengimo centro bazė, karinio dalinio nebus. Jau nuspręsta, kad jis bus kaimynystėje – Radviliškio rajone. Diskutuota ir apie Kelmės valymo įrengimų plėtimą. Projektui pinigų skyrė mūsų savivaldybė. Tačiau ji neturi lėšų statybai. S. Skvernelis pažadėjo, kad vandentvarkos projektams kitais metais bus parengta speciali programa. Meras V. Andrulis atkreipė dėmesį, kad savivaldybėms smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimui numatyta vos vieno milijono eurų parama. Premjeras pažadėjo, kad pinigų bus, svarbu, kad būtų patikimi investuotojai. Be to, meras pastebėjo, kad gyventojai kelia dvi svarbiausias problemas: kelių tiesimo, jų remonto bei centralizuoto vandens tiekimo.

Po darbinių pietų premjeras ir kultūros ministrė lankėsi baigiamame rekonstruoti Kelmės kultūros centre, greitai pradėsiančiame veikti daugiafunkciame sporto centre, Kražiuose apžiūrėjo bažnyčią, o M. K. Sarbievijaus kultūros centre bendravo su jo darbuotojais.

Be to, S. Skvernelis dalyvavo Kražių festivalio pokalbių šou laidoje. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA