BIČIULIS

Ona PETRAVIČIENĖ

Per šių metų pirmąjį pusmetį Tytuvėnų mieste mirė 25 žmonės, o per tą patį laiką į šį pasaulį čia atėjo tik 3 naujagimiai.

Lietuva jau senokai tapo pagyvenusių žmonių kraštu. Ne išimtis ir mūsų rajonas. Kelmės rajono savivaldybės administracijos Teisės ir personalo skyriaus Civilinės metrikacijos poskyrio pateiktoje informacijoje rašoma, kad per 2018 metų pirmąjį pusmetį šiame poskyryje sudaryti 107 gimimo, 259 mirimo, 76 santuokų, 29 santuokų nutraukimo įrašai ir išduoti 82 papildymo bei pakeitimo įrašai.

Daugiausiai žmonių mirė Kelmės mieste – 59, bet čia užregistruotas ir 31 naujagimis. Apie tokį jų skaičių kitos seniūnijos tik pasvajoti galėtų. Tik Kelmės apylinkių, Užvenčio ir Pakražančio seniūnijose gimusių ir mirusių asmenų skirtumas nėra toks ryškus. Nedidelėje Kelmės apylinkių seniūnijoje gimė 10, o mirė 11 žmonių. Užvenčio – atitinkamai 13 ir 26, o Pakražančio seniūnijoje 12 ir 23. Kukečių seniūnijos gyventojų mirė du kartus daugiau nei gimė. Kražių ir Liolių seniūnijose užregistruoti vienodi skaičiai: gimė po 7 naujagimius, o kapų žemė priglaudė po 22 žmones. Dar didesnis skirtumas Šaukėnų seniūnijoje, kur sulaukta tik 4 naujagimių, o anapilin išlydėtas 21 gyventojas.

Civilinės metrikacijos poskyrio specialistai pastebi, kad tarp šiemet gimusių naujagimių mergaičių populiariausi Lėjos, Kamilės, Urtės, Ugnės, Evos, Patricijos, Austėjos vardai. Berniukams tėvai dažniausiai rinkosi Emilijaus, Kajaus, Arijaus, Domo, Jono ir Mato vardus.

Pasitaikė ir netradicinių vardų. Tėvų pageidavimu rajone yra registruota Savitha, Glorija, Normantas ir Kevinas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA