BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

Tytuvėnų regioninio parko direktorius Vytautas Stonys rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir viešosios tvarkos komiteto, kuriam vadovauja vicemeras Albertas Brazas, posėdyje pasiūlė spręsti klausimą dėl Tytuvėnuose daugiau kaip prieš 50 metų įkurto Miško muziejaus likimo.

– Kol nebuvo įsteigta Valstybinė miškų urėdija ir gyvavo savarankiška Tytuvėnų miškų urėdija, buvusio jos direktoriaus Svajūno Vaitekūno iniciatyva Miško muziejus buvo remontuojamas, prižiūrimas. Dabar buvusios Tytuvėnų ir Raseinių miškų urėdijos sujungtos į vieną padalinį, priklausantį Valstybinei miškų urėdijai. Šiai įmonei rūpinimasis muziejumi nebūdinga funkcija, todėl ji nuo 2019 m. pradžios planuoja Miško muziejų perduoti Turto bankui. Muziejaus vertė – nulinė, nors jame yra įvairių vertingų eksponatų,– kalbėjo V. Stonys. – Muziejuje, kurį aplanko per metus daugiau kaip 500 lankytojų, ekskursijas galėtų vesti mūsų parko specialistai, tačiau mes nepajėgūs tvarkyti eksponatų apskaitos, išlaikyti pastato. Tad spręskime, ką daryti su šiuo muziejumi, kuris prisideda prie Tytuvėnų populiarinimo.

Rajono meras Vaclovas Andrulis pasiūlė išeitį – Tytuvėnų regioniniam parkui kreiptis į savo steigėją – Aplinkos ministeriją – ir prašyti, kad ši neperduotų Miško muziejaus Turto bankui, o jis pereitų Tytuvėnų regioninio parko žinion.

Šio komiteto narys Kęstutis Bilius teigė, kad galima būtų jį reorganizuoti į Kelmės krašto muziejaus filialą. Tačiau, pasak politiko, kyla klausimas – ar šio muziejaus specialistai, besirūpinantys istorine ekspozicija, būtų kompetentingi pasakoti apie gamtos eksponatus. Posėdyje iškilo klausimas ir dėl eksponatų inventorizavimo, jų aprašymo. Ar jie inventorizuoti, niekas pasakyti negalėjo.

Komitetas nutarė kreiptis į Aplinkos ministeriją ir prašyti, kad Miško muziejus būtų perduotas Tytuvėnų regioniniam parkui. Jei ministerija šio prašymo netenkins, tuomet bus bandoma rasti kitą sprendimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA