BIČIULIS

<Rita ANDRIUŠKAITĖ
Buvusi VšĮ Kelmės PRC mokinė>

VšĮ Kelmės PRC pardavėjo mokymo programą baigiau prieš 3 metus, tačiau visuomet mielai lankausi renginiuose, kai esu pakviečiama.

2013-11-15Pirmą kartą dalyvavau susitikime-pamokoje, kurioje dalyvavo pagal prekybos įmonių vadybininko padėjėjo programą besimokantys mokiniai, profesijos mokytojai, mokyklos vadovai, potencialūs darbdaviai: VK „Kelmės prekyba“ direktorius R. Giržadas, „Iki“ parduotuvės direktorė D. Zabotkienė, IĮ Mix savininkė D. Purienė, buvę mokyklos mokiniai J. Simonavičienė, A. Remeikis, D. Kirklienė, S. Balužytė ir šių eilučių autorė.

Profesijos mokytoja I. Navickienė, pristatydama renginio dalyvius, pabrėžė pagrindinį susitikimo tikslą: mokiniai turi pažinti tikrą darbo pasaulį, iš pačių darbdavių, ne iš mokytojų, lūpų išgirsdami apie keliamus reikalavimus įsidarbinti ketinančiam jaunuoliui.

Labai patiko vienas iš naujesnių mokymo metodų – tariamas mokinių įsidarbinimas, t.y. pokalbio su darbdaviu imitavimas, kai pretendentus į darbą priiminėjo visi atvykę darbdaviai. Malonu, kad visi mokiniai ruošėsi iš anksto šiai užduočiai, nes pateikė darbdaviams savo portfolio, kuriuose buvo: CV, motyvaciniai laiškai, įvairūs apdovanojimai, karjeros planai ir kt., mokiniai buvo pasidomėję įmonės darbo profiliu ar kita veikla. Todėl mokinę Reginą Nikę direktorius R. Giržadas „priėmė“ į darbą, nes ji žinojo apie „Kelmės prekybos“ gaminamą produkciją ir labai gražiai atsiliepė apie gaminių kokybę, jų perkamumą.

Visi darbdaviai, aptardami pokalbių detales, ragino būti drąsiems ir ryžtingiems, pateikti kiek galima daugiau informacijos apie save ir įtikinti darbdavį, kad tu būtum pats geriausias darbuotojas. „Visada didesnės galimybės įsidarbinti motyvuotiems, savimi pasitikintiems kandidatams, sugebantiems įrodyti, kad jie nori ir gali tą darbą atlikti puikiai“,- teigė darbdaviai.

Neigiamas darbdavių požiūris į kandidatuojančių žalingus įpročius: punktualumo stoką, nemokėjimą bendrauti su parduotuvės klientais. „Klientų buvo, yra ir bus labai įvairių nuotaikų, svarbu mokėti sutikti klientą ir tinkamai jį aptarnauti. Priešingu atveju,- sakė D. Zabotkienė,- pirkėjai balsuoja. Ir jie balsuoja kojomis. Jie tiesiog eina į kitą parduotuvę.“

Visi buvę mokyklos mokiniai patikino, kad žinios, kurias jie gauna pamokose, profesijos mokytojų praktiniai patarimai labai praverčia tiesioginiame darbe. Kaip teigė A. Remeikis: „Baigęs pardavėjo specialybės mokslus VšĮ Kelmės PRC ir įstojęs mokytis kolegijon, ieškojau užrašų, nes žinojau, kad tuos dalykus aptarėme“. Jis paragino mokinius naudotis nemokama galimybe mokytis, kai nereikia derinti darbo ir mokslo arba šeimos ir mokslo.

Statybos ir paslaugų skyriaus vedėjas J. Valutis, stebėjęs ir apibendrinęs visą diskusiją, sakė, kad darbdaviui labai svarbu, jog ateinantis į darbą jaunimas norėtų ir stengtųsi gerai dirbti, nes, jeigu ir trūksta kartais konkrečioje darbo vietoje dalykinių žinių, jas galima įgyti dirbant, svarbu, kad to norima. Be dalykinių žinių perteikimo, mokytojai ugdo ir bendrųjų gebėjimų savybes, kas ypač svarbu bet kokiame darbe: punktualumą, sąžiningumą, atsakingą požiūrį į darbą, mandagumą ir kt.

Šis susitikimas, manau, buvo naudingiausias mokiniams. Jie labai atidžiai klausėsi visų darbdavių pastabų, o pastarieji noriai dalinosi darbo patirtimi su jaunimu. Mums, buvusiems mokyklos mokiniams, visuomet smagu apsilankyti mokykloje, dalyvauti diskusijose, sužinoti kažką naujo ir sau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA