BIČIULIS

Bronislava BUCHIENĖ

Apsisuko metų ratas. Vėl iki egzaminų abiturientams lieka tik šimtas dienų. Tytuvėnų gimnazijos trečiokai gimnazistai savo vyresniuosius bičiulius ketvirtokus, mokytojus, tėvelius pakvietė į tradicinį Šimtadienį. Šiais metais jie surengė kruizą laivu „Šimtanikas“. Juo abiturientai ieškojo Egzaminlandijos. Laivą „plukdė“ įgula, kuriai vadovavo Dovilė Stoškutė ir Karolis Levickas.

Kai, pateikę kvietimus, svečiai sulipo ant mėlynai ir baltai išdabinto denio, „laivas“ pajudėjo. Kelionė jūra vyko sklandžiai. Kaip ir įprasta, keleivius linksmino įgula bei šokėjai ir dainininkai, gero kelio į tikslą linkėjo gimnazijos direktorė Irma Stankuvienė, abiturientų auklėtojai Ligita Norkutė ir Algis Venckūnas. Apžvelgusi žuvėdromis išpuoštą salę, truputį perfrazavusi Broniaus Mackevičiaus žodžius, direktorė kreipėsi į susirinkusiuosius abiturientus: „Plasnok drąsiau, jaunyste, virš jūrų, akmenų… Žinok, tik tas nekrinta, kas gimė be sparnų!..“. Ji linkėjo vyriausiems gimnazistams per ateinančias šimtą dienų galutinai sutvirtinti savo sparnus taip, kad galėtų laisvai skristi virš visų vandenynų ir tykančių pavojų. IVga klasės auklėtoja Ligita atskleidė, kad, nors šiandien šypsenos puošia džiugius abiturientų veidus, giliai širdyje yra ir nerimo, liūdesio, laukimo. Ji siūlė pasirengti gyvenimo „jūros“ išbandymams, susiręsti tvirtą laivą, kurio pagrindu taptų geri ir gražūs darbai, nuoširdumas, dosnumas, gerumas, dėmesingumas kitam. Mokytoja neabejojo, kad laukia išbandymai, bet linkėjo sėkmingai ištverti visus štormus. IVgb auklėtojas su kruizo dalyvių pagalba iššifravo žodžio „šimtadienis“ sandarą. Išskaidęs jį po raidelę, mokytojas priminė gerus jausmus, emocijas ir išgyvenimus: šypsena, ištvermė, meilė, tvirtybė, atkaklumas, atidumas, dėkingumas, draugystė, energija, nuoširdumas, stiprybė… Jis linkėjo abiturientams, kad likusiame kelyje iki egzaminų ir jų metu juos lydėtų pozityvūs išgyvenimai, kad sėkmingai priplauktų paskutinį Tytuvėnų gimnazijoje Ramybės uostą – atestatų įteikimo šventę. Po rimtų, marinistine tema persmelktų kalbų pristatytos nominacijos, paskelbti Metų Tyla, Metų Šypsena, Krepšininkas, Darbštuolė, Verslininkas, Pasididžiavimas, Vairuotojas, Vaivorykštė, Apsauginis ir dar daug daug kitų. Taip išradingai, pateikdami įrodymų ekrane ir sukeldami juoko bangas, trečiokai gimnazistai rado būdų pažymėti kiekvieno abituriento išskirtinius bruožus bei gebėjimus.

Gal tos bangos kaltos, o gal atmosferos reiškiniai, bet, sėkmingai plaukęs į Egzaminlandiją, laivas staiga nustojo judėti ir atsidūrė prie egzotiškos salos. Ilgą laiką buvusi už uždangos, ji išryškėjo staiga, pripildė erdves naujų garsų ir spalvų. „Čiabuviai“ labai susidomėjo atvykėliais, išklausinėjo, kas jie, iš kur, kur keliauja ir nutarė, kad, norėdami tęsti kelionę, abiturientai turi ištverti įvairius išbandymus. Priekabiausi buvo egzotiškos salos gyventojų vadai ir įkvėpėjai Aušra Tadijošaitytė ir Žygimantas Legeckas.

Darbų būta daug: užrištomis akimis surasti ir atsegti segtukus, prikimšta čiulpinukų burna ištarti sudėtingus sakinius, pagal lupų judesius atpažinti porininko tariamus žodžius, padainuoti karaoke, „nuskusti“ balioną, pašokti „čiabuvių“ šokį… Visus išbandymus garbingai arba gavę nuobaudas abiturientai įveikė. Teko kruiziniam laivui leisti plaukti toliau. Prieš išvykdami į šimtą dienų nusitęsiančią kelionę, abiturientai atliko padėkos šokių kompoziciją. Ją užbaigė daina. Kiekvienam ketvirtokui gimnazistui vietoje įprastų pusatestačių atminimui įteikti kompaktiniai diskai su visų nominacijų pristatymais.

Galop į sceną įkopė tie, kas ruošė „Šimtaniko“ kelionę – trečiokai gimnazistai. Nuskambėjo atsakomosios dainos akordai. Abiturientų auklėtojams įteikti simboliniai šimto dienų kalendoriai – laiveliai, kad irtųsi teisinga linkme, kad nepamirštų apie bėgantį laiką, kad skaičiuotų dieneles iki egzaminų. Galop apsikeista dėkingumo ženklais ir proginiais tortais. Šventė baigėsi. Belieka sėkmingai nuplaukti iki Egzaminlandijos…

Puiku! Taip vertino šventę jos dalyviai ir žiūrovai. Scenarijų šventei sukūrė trečiokų komanda, visą darbą koordinavo ir jam vadovavo IIIga ir IIIgb auklėtojos Laima Švilpienė ir Regina Vaičiulienė. Salę ir sceną, pasikonsultavę su dailės mokytoja Danguole Žukauskiene ir technologijų mokytoju Ediku Baranausku, nuoširdžiai ir kruopščiai puošė patys trečiokai gimnazistai. Šiuose darbuose jie sulaukė ir tėvelių palaikymo bei paramos. Akivaizdu, kad greta visų svečių ir dalyvių viešėjo nematomi, bet visoje gimnazijos erdvėje aktualizuoti ir labai juntami Grožis ir Elegancija, Darna ir Subtilumas, Skonis ir Grakštumas… Kažkur čia pat, pasidabinęs juodu fraku, sėdėjo Darbas. Jie buvo pagrindiniai darbštuolių auklėtojų ir visų jų nagingųjų ir išradingųjų ugdytinių pagalbininkai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA