BIČIULIS

Akmenų ruožai, tarmiškai vadinami rūžomis – ledynmečio palikimas, kuriame sukaupti akmenys bei žvyras slenkančių ledo masyvų buvo atgabenti iš Skandinavijos kraštų. Viena iš geriausiai išsilaikiusių atkarpų slypi Tytuvėnų regioninio parko teritorijoje, Kiaunorių miške. Prie šio unikalaus gamtinio objekto jau nuo 2014 m. vidurio įrenginėjamas pažintinis takas.

Vykdant šiuos darbus atidengta bei nuo žolių ir medžių išvalyta viena rūžos atkarpa. Čia darbininkų laukė netikėtumas: kasinėjant po žvyro sluoksniu rasti žmogaus palaikai. Gerai išsilaikęs šalmas bei apirusios aprangos ir kaulų dalys, mokslininkų teigimu, leidžia daryti prielaidą, jog tai – prieš keletą tūkstančių metų gyvenusio žmogaus liekanos. Šiuo metu regioninio parko specialistai bendrauja su Lietuvos ir Norvegijos mokslininkais, o radinys laikinai atgabentas į Tytuvėnų regioninio parko direkciją. Saugant nuo aplinkos poveikio ji laikomas stikliniame dėkle ir ruošiamas transportavimui į Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutą tyrimams. Radiniu bei jo vietove susidomėjo žymus Norvegijos archeologas Gjermund Kolltveit, kuris teigia, jog „šie klodai savyje dar gali slėpti daug paslapčių, kurias kartu bendradarbiaudami turėtų atskleisti Lietuvos bei Norvegijos mokslininkai“. Abiejų šalių archeologai jau tariasi dėl kasinėjimų, kuriuos planuojama pradėti vykdyti ateinančią vasarą.

Balandžio 3 dieną radinys bus išgabentas tyrimams. Visi smalsuoliai kviečiami nepraleisti progos ir apžiūrėti šį nepaprastą radinį, kol jis vis dar yra Tytuvėnuose.

Tytuvėnų regioninio parko informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA