BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

2017 m. pirmoji darbo diena Kelmės ligoninėje prasidėjo įkurtuvėmis – duris atvėrė haloterapijos (druskų) kamera. Haloterapijos kameros įrengimas kainavo daugiau kaip 15 tūkst. eurų. Jos įrengimui iniciatyvą parodė ir savivaldybės administracijos direktorė, tuometinė Kelmės Rotary klubo prezidentė Irena Sirusienė. Rotariečiai ir jų bičiulis iš Vokietijos, Kelmės rajono garbės pilietis, baronas, profesorius W. fon Štettenas prie druskų kameros įrengimo prisidėjo trimis tūkstančiais eurų. Haloterapijos kamerą įrengė „Halomedos“ firma.

Kameroje yra šešios vietos. Pasak ligoninės direktorės Beninos Petrošiutės, per vieną darbo dieną procedūras gali atlikti iki 40 pacientų. Vaikams įrengtas žaidimų kampelis, yra ekranas, kuriame rodomi gamtos vaizdai, padedantys atsipalaiduoti.

Haloterapija – tai nemedikamentinis gydymas dirbtinai sukuriant druskų kasyklų mikroklimatą su pastovia temperatūra ir pastoviu oro drėgnumu. Gydymas druska tinka ir vaikams, ir suaugusiems. Druskų kambario sienos, lubos, grindys padengtos druskos sluoksniu. Per specialias angas į patalpą pučiamas sausas druskos aerozolis. Druska pasižymi priešuždegiminiu, bronchus atpalaiduojančiu, gleives skystinančiu, uždegimą mažinančiu poveikiu bei saugo kvėpavimo takus nuo infekcijų. Buvimas tokioje aplinkoje teigiamai veikia bendrą žmogaus savijautą, stiprina imunitetą.

Procedūrų lankymo ciklas – mažiausiai 5 kartai, optimalus jų skaičius – 10. Taikant profilaktiškai per metus pakanka poros tokių ciklų (rudenį ir pavasarį).

Druskų kameroje gydomos lėtinės kvėpavimo organų (bronchinė astma, LOPL, lėtinis bronchitas ir kt.), ausų, nosies, gerklės susirgimų poūmėje stadijoje (sinusitas, faringitas, rinitas, alerginė sloga), odos (egzema, atopinis ir alerginis dermatitas, žvynelinė) ligos.

Ši procedūra tinka virusinių infekcijų ir peršalimo ligų, odos, alerginių susirgimų profilaktikai, kvėpavimo takų valymui nuo atmosferos užterštumo, tabako dūmų, vegetacinės nervų sistemos harmonizavimui, psichinės ir emocinės būklės gerinimui.

Seanso trukmė vaikams – 30 min., suaugusiems – 45 min.

Haloterapija teikiama nemokamai su gydytojo reabilitologo siuntimu, esant indikacijoms.

Haloterapija teikiama mokamai be gydytojo reabilitologo siuntimo, su šeimos gydytojo siuntimu, už paslaugą sumokėjus ligoninės kasoje.

Haloterapijos seansas suaugusiems kainuoja 5,66, vaikams ir asmeniui lydinčiam vaiką – 2,29 Eur.

Ši procedūra nerekomenduojama, kai yra aktyvus uždegiminis procesas, ūmus ligos periodas, kvėpavimo funkcijos nepakankamumas, sunkios eigos bronchinė astma, plaučių emfizema, sergama išemine širdies, onkologinėmis ligomis, arterine hipertenzija (II,III stadija), kai būna širdies ritmo sutrikimai, inkstų nepakankamumas, atvira tuberkuliozė.

Į haloterapijos kameros pristatymą buvo pakviestas rajono meras Vaclovas Andrulis ir Kelmės Rotary klubo nariai. Sausio 2-ąją su šia gydymo paslauga buvo supažindinti ir ligoninės darbuotojai. O vakar jau buvo atliekamos procedūros.

Šiomis dienomis Kelmės ligoninėje bus ir kitų naujienų. Rytoj ši gydymo įstaiga gaus naują automobilį su šiuolaikiškiausia įranga. Įrengtas naujas liftas. Liko užbaigti tik biurokratinius reikalus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA