BIČIULIS

Laikinas svečiavimasis – galimybė geriau pažinti globojamus vaikus

                      Vasara tai metas, kai dauguma žmonių atostogauja. Vieni atostogas planuoja iš anksto, kiti savo sprendimus įgyvendina spontaniškai. Dar kitiems atostogos yra malonios dienos, skirtos bet kokiai veiklai ar poilsiui. Vasarą nereikia niekur skubėti, galima atsipalaiduoti, pabūti ir laiką leisti su šeima.

                      Prasidėjus vasarai dalis Vijurkų vaikų globos namų auklėtinių išvyksta atostogauti pas savo biologinius tėvus, gimines ar kitus asmenis. Nemaža dalis vaikų, nors ir labai nori, tačiau neturi galimybių išvykti pasisvečiuoti ir visą vasarą praleidžia vaikų globos namuose.

                      Visi žmonės gali padėti vaikams prisidėdami prie jų gerovės kūrimo, pasidalinti savo gerumu ir meile. Vienas iš tokių būdų priimti svečiuotis į savo šeimą vaikų globos namų auklėtinį savaitgaliais, per šventes ar atostogų metu. Vaikams tokia draugystė yra labai svarbi, nes jie gali svečiuotis šeimos aplinkoje ir matyti kitokį šeimos modelį, nei matė augdami su savo šeima. Svarbu vaikams iš anksto pasakyti, jog jie kviečiami į šeimą pasisvečiuoti, kad nekurtų nepagrįstų lūkesčių dėl nuolatinio apsigyvenimo šeimoje. Laikinai svečiuotis šeimose išleidžiami vaikai nuo 5 metų amžiaus, kadangi tokio amžiaus vaikams jau galima paaiškinti laikino svečiavimosi sąlygas.

                      Kviečiame nelikti abejingais ir atverti savo namų duris tiems, kuriems to labiausiai reikia. Dėl išsamesnės informacijos galite kreiptis į Vijurkų vaikų globos namų atestuotus socialinius darbuotojus telefonu (8 427) 48 646 arba el. paštu daiva.zelionkiene@vijurkai.lt, zydrune.paulauskiene@vijurkai.lt, arba Vaiko teisių apsaugos skyrių telefonu (8 427) 69 069 ar el. paštu vaikoteises@kelme.lt.

Informaciją parengė Vijurkų vaikų globos namų atestuota socialinė darbuotoja

Daiva Zelionkienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA