BIČIULIS

Ona PETRAVIČIENĖ

Taip pavadintas kasmetinis meninio skaitymo konkursas, skirtas Lietuvos šimtmečiui, vasario 22 d. vyko Kelmės „Aukuro“ pagrindinėje mokykloje. Jame varžėsi gausus būrys ne tik Kelmės rajono pradinių klasių mokinukų, bet ir kelių Šiaulių rajono ugdymo įstaigų skaitovai.

Po trumpos šeimininkų programėlės ir pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotojos ugdymui Irenos Siliūnės sveikinimo kalbos, konkursą pradėjo patys jauniausi jo dalyviai – antrų ir pirmų klasių mokiniai, kurių pasirodymą vertino komisija, vadovaujama Kelmės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės Irenos Janušienės. Pirmieji konkursą pradėjo antrokai. Vienas po kito į mokyklos sceną lipo penkiolika šventiškai pasipuošusių mokinukų, kurie deklamavo lietuvių poetų eiles apie gimtinę, žiemą, mus supantį pasaulį. Įvertinusi visų antrokų pasirodymą, komisija pirmąją vietą skyrė Rugilei Dumšaitei iš Pakražančio gimnazijos (mokytoja Rasa Damanskienė), antrąją – Rusnei Paulauskaitei iš Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos (mokyt. Lina Kasparienė), o konkurso šeimininkų atstovas Nandas Liorancas (mokyt. Jūratė Laurutienė) užėmė trečiąją vietą. Iš vienuolikos pirmokėlių gražiausiai Almos Karosaitės eilėraštį „Pro vaikystės langą“ deklamavo Eimantas Žymantas iš Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos (mokyt. Otilija Norvilienė). Antrosios vietos laimėtoju pripažintas Kristupas Norgaila (mokyt. Sniegina Kalnikienė) iš Pakražančio gimnazijos, o trečiąją vietą pelnė Ema Barkutė (mokyt. Audronė Šiuipienė) iš Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro.

Iš vienuolikos trečiokų nepralenkiama buvo Eglė Rimkutė (mokyt. Aušra Baltrušaitienė) iš Liolių pagrindinės mokyklos, išraiškingai deklamavusi Martyno Vainilaičio eilėraštį „ Medžių lenktynės“, antroji vieta skirta Evai Gerbutavičiūtei (mokyt. Edita Kazlauskienė), trečioji vieta – Irmantui Jasulaičiui (mokyt. Laima Antanaitienė) iš „Kražantės“ progimnazijos.

Skaitlingiausias buvo ketvirtų klasių skaitovų būrys – šešiolika. Čia nugalėtoja tapo Vaiva Rimdeikaitė (mokyt. Danutė Ivanauskienė) iš Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos. Antrąją vietą užėmė Karina Karvelytė (mokyt. Hilda Laima Markulė), o trečiąją – Liepa Rotmanaitė (mokyt. Aušra Baltrušaitienė) iš Liolių pagrindinės mokyklos.

Daugelis konkurso dalyvių į namus grįžo ne tik su šventės organizatorių padėkomis, bet ir su rėmėjų dovanėlėmis. Be pačių šventės sumanytojų ir organizatorių dovanėles jauniesiems skaitovams dovanojo Žemaitės viešoji biblioteka ir Kelmės knygynas, UAB „Domito“, LVŽS Kelmės skyrius ir ūkininkas-verslininkas Vytautas Barkauskas bei Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“. Vieno iš šventės rėmėjų – „Bičiulio“ laikraščio dovanėlė – įteikta Kelmės „Kražantės“ progimnazijos antrokui Augustui Mažeikai, kuris, padedant mokytojai Linai Armonienei, gražiai padeklamavo Nijolės Morkūnaitės eilėraštį „Ledo pilis“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA