BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

                      Praėjusį penktadienį Vyriausioje rinkimų komisijoje (VRK) 15 savivaldoje dalyvaujančių partijų išsitraukė numerius, kuriais politinės organizacijos bus pažymėtos rinkimų biuleteniuose. Tą pačią dieną visuomeniniai rinkimų komitetai miestų ir rajonų rinkimų komisijose taip pat išsitraukė numerius, kuriais bus pažymėti minėtų rinkimų biuleteniuose.

                      Lietuvoje savivaldos rinkimuose dalyvaus 15 partijų ir daugiau kaip 90 visuomeninių rinkimų komitetų. VRK nustatė, kad savivaldos rinkimuose bus naudojami 23 numeriai – 15 atiteko partijoms, o iš likusių 8 laisvų savus numerius kiekvienoje savivaldybėje traukė visuomeniniai komitetai. Toks skaičius susidarė dėl to, kad daugiausia rinkimų komitetų – 8 užregistruoti Vilniuje. Tad sostinėje rinkimų biuleteniuose bus panaudoti visi 23 numeriai. Mūsų rajone biuleteniuose bus panaudota 11 numerių, nes rinkimuose dalyvaus 9 partijos ir 2 visuomeniniai judėjimai.

                      Pirmasis numeris atiteko partijai „Tvarka ir teisingumas“, antrasis – Valstiečių ir žaliųjų sąjungai, ketvirtasis – Socialdemokratų, penktasis – Žaliųjų partijoms, šeštasis – Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams, septintasis – Lietuvos laisvės sąjungai (liberalams), dešimtasis – Liberalų sąjūdžiui, dvyliktasis – Darbo, aštuonioliktasis – Centro partijoms. Judėjimas „Už vieningą Kelmę“ ištraukė devintąjį, o rinkimų komitetas „Šaukiu aš tautą Kelmės krašte“ – vienuoliktąjį numerius.

                      Be to, rinkimuose dalyvaujančios partijos turėjo iki sausio 17 d. pateikti juos remiančių žmonių sąrašus. Jų kiekis kiekvienoje savivaldybėje buvo skirtingas ir priklausė nuo rinkėjų skaičiaus. Mūsų rajone partijos ir rinkimų komitetai turėjo surinkti po 220 juos remiančių žmonių parašų. Ir partijos, ir judėjimai šią užduotį įvykdė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA