BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

                      Vienoje iš šių nuotraukų matote, kaip atrodė sovietmečiu Liolių kolūkio 50-ties vietų vaikų darželis. Jis taip atrodė ir 1992 m., kai čia tuometinės Kelmės rajono tarybos sprendimu buvo įsteigti Liolių senelių namai. Kitoje nuotraukoje matote, kaip jis išgražėjo ir tapo modernus šį pavasarį, kai UAB „Račkausko AGROTECH“ nuo 2018 m. antros pusės iki šių metų ankstyvo pavasario jį rekonstravo, pristatė antrąjį aukštą ir t.t. Šio statinio architektūra tokia pat, kaip ir prieš septynerius metus pastatyto Dienos centro statinio. Pastarąjį objektą irgi statė „Račkausko AGROTECH“ ir darbai kainavo apie 926 tūkst. eurų. Kai statybininkai rekonstravo buvusį darželį, abu statiniai sujungti į vieną. Kažin kada bus naujo statinio įkurtuvės ir jį palaimins kunigas, nes dabar, kai gyvename karantino sąlygomis, iškilmės uždraustos. Tiesa, pirmajame aukšte atnaujintose, o antrajame aukšte įrengtuose kambariuose artimiausiu metu bus pastatyti baldai ir įsikurs dar 18 naujų gyventojų.

                      – Apie Dienos centro ir buvusio darželio pastato rekonstrukcijos projektavimą galima parašyti romaną,– prisimena 22 metus šiai, dabar jau Socialinės globos namais vadinamai įstaigai vadovavęs Stepas Dzimidas. – Kai projektuotojai pateikė pirmąją sąmatą, apstulbau, nes ji siekė 13,8 mln. litų (apie 6,5 mln. Eur). Tada pasakiau, kad už tokią pinigų sumą galiu pastatyti antrus Liolius. Vėliau suradau kitus projektuotojus, ir Dienos centrą pastatėme už 3,2 mln. litų (926 tūkst. Eur). Kai prasidėjo buvusio darželio rekonstrukcija, aš jau Socialinės globos namuose nebedirbau.

                      Kai 1993 m. pradėjo veikti Senelių namai, juose pirmaisiais mėnesiais buvo 25 gyventojai ir 12 darbuotojų. Dabar, kai bus apgyvendintas ką tik atnaujintas korpusas, Lioliuose senatvės dienas leis 94 senjorai ir dar 23 – Užvenčio padalinyje, o jais rūpinsis 90 darbuotojų. Pasak Socialinės globos namų direktoriaus Erminijaus Simonavičiaus, pagal projektą šį pavasarį rekonstruoto korpuso antrajame aukšte turėjo gyventi 20 žmonių, tačiau pernai pasirodė nauja Europos Sąjungos direktyva, pagal kurią tokio pobūdžio įstaigose viename kambaryje gali gyventi daugiausia du žmonės. Todėl ir triviečius kambarius reikėjo pertvarkyti į dviviečius. Modernizuotame pastate trims dviviečiams kambariams bus skirtas tualetas ir dušas, hole bus televizorius. Jei gyventojai norės, jie savo kambariuose galės turėti nuosavus televizorius, radijo aparatus.

                      Šiame korpuse ir toliau dirbs administracija, bus virtuvė bei valgykla.

Liolių socialinės globos namų archyvo ir S. Maziliausko nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA