BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrą (ŠRAC) krečia finansiniai sunkumai. Priminsime, kad ši įstaiga aptarnauja Šiaulių apskrities, kuriai priklauso ir mūsų rajonas, savivaldybes. Kai buvo steigiamas šis centras, kurio dalininkė yra ir mūsų rajono savivaldybė, jo ateitis buvo piešiama šviesiomis spalvomis. Buvo kalbama, kad pagerės atliekų surinkimas iš gyventojų, įstaigų, įmonių, aiškinta, jog nedidės mokesčiai. Taip neįvyko. Mokesčiai kasmet buvo didinami, atskiros žmonių grupės, o ypač žemdirbiai. ŠRAC vykdoma politika ir mokesčių už atliekų tvarkymą sistema reiškė nepasitenkinimą. Paskutinį kartą Kelmės rajono savivaldybės taryba už ŠRAC teikiamas paslaugas mokesčius didino šių metų pavasarį.

Net ir didesni mokesčiai ŠRAC negelbėjo nuo milijoninių skolų, kurios dabar siekia apie 6 milijonus eurų. Dar pernai atsistatydino ŠRAC direktorius. Praėjusią savaitę įvyko konkursas šio centro direktoriaus pareigoms užimti. Jame dalyvavo trys pretendentai, o konkursą laimėjo iš Telšių kilęs, dabar Vilniuje gyvenantis buvęs Seimo narys, buvusio sostinės mero Artūro Zuoko dešinioji ranka Žilvinas Šilgalis. Vertinimo komisijoje mūsų rajoną atstovavo savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jokubauskas.

Pretendentams buvo pateikti klausimai, jie turėjo pristatyti programą, o komisija geriausiai įvertino Ž. Šilgalio žinias bei jo pasiūlymus dėl efektyvios ŠRAC veiklos, skolų likvidavimo,– sakė S. Jokubauskas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA