BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

Praėjusią savaitę Šiluvos Jono Pauliaus II aikštėje Raseinių, Šiaulių, Kelmės rajonai bei Šiaulių miestas pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuri apims religinį turizmą bei skleis piligrimystės idėjas. Dokumente numatyta skatinti šiose savivaldybėse esančių religinių ir kultūrinių objektų lankymą, kurti piligrimystės įvaizdį.

Sutartis pasirašyta didžiųjų Šiluvos atlaidų metu. Dokumentą pasirašė Šiaulių miesto, Šiaulių, Raseinių rajonų merai Artūras Visockas, Antanas Bezaras, Andrius Bautronis bei mūsų rajono savivaldybės vicemeras, laikinai einantis mero pareigas Egidijus Ūksas. Sutarties pasirašymo liudininkais buvo Kauno arkivyskupas Kęstutis Kėvalas ir arkivyskupas Lionginas Virbalas. Arkivyskupas K. Kėvalas sveikino minėtų savivaldybių atstovus su tokio unikalaus dokumento pasirašymu. Nėra žinių, kad Lietuvoje būtų pasirašyta savivaldybių lygmeniu sutartis, susijusi su sakraliniu turizmu. Be to, neseniai viešojoje erdvėje pasirodė informacija, kad Ekonomikos ir inovacijų ministerija rengia naują Turizmo strategiją iki 2030 m. ir planuoja sakralinį turizmą išbraukti iš prioritetinių sričių, nes jis nėra pelningas. Jei taip nutiktų, tuomet gali nukentėti ir parama bažnyčių, vienuolynų, kitų religinių objektų tvarkymui bei priežiūrai.

– Ši sutartis brendo ne vieną mėnesį. Pirmiausia apie religinį turizmą pradėjome kalbėti su Raseinių rajono savivaldybės atstovais ir tarėmės ką padaryti, kad dar labiau būtų garsinami Tytuvėnai ir Šiluva. Vėliau į diskusiją pakvietėme Šiaulių rajono, kuriame yra Kryžių kalnas, savivaldybės atstovus bei Šiaulių miesto vadovus. Šiaulių miesto savivaldybę bendradarbiauti pakvietėme dėl to, kad šiame mūsų regiono centre yra vyskupijos kurija, stiprus, išradingai dirbantis Turizmo informacijos centras,– „Bičiuliui“ sakė E. Ūksas. – Ši sutartis neapima visų sakralinių objektų, esančių minėtų savivaldybių teritorijose. Sutartis pasirašyta dėl piligriminio kelio Kryžių kalnas-Tytuvėnai-Šiluva, kuriuo kasmet kartu su Šiaulių vyskupu E. Bartuliu per didžiuosius Šiluvos atlaidus keliauja piligrimai. Sutartį pasirašiusios savivaldybės įsipareigojo kitų metų biudžetuose šios piligriminės programos įgyvendinimui skirti po 10 tūkst. eurų. Galbūt ateityje į šią programą bus įtraukti ir kiti religiniai objektai. Sutartis iš karto pasirodė gyvybinga, nes tuoj po jos pasirašymo vyko jau minėtas piligrimų žygis iš Kryžių kalno į Šiluvą, o Tytuvėnuose Nacionalinis operos ir baleto teatras parodė vieno veiksmo komišką operą „Tarnaitė ponia“. Kolegoms iš kitų savivaldybių pasiūliau šį piligrimų kelią pavadinti lotynišku terminu Via Gratia (Malonės kelias). Tam ypač pritarė arkivyskupas Lionginas Virbalas. Juk nuo seno žmonės įvairiais būdais keliaudavo į Šiluvą, prašydami Švč. Mergelės Marijos įvairių malonių.

Po sutarties pasirašymo Šiaulių miesto, Šiaulių, Raseinių ir Kelmės rajonų atstovai bei arkivyskupas L. Virbalas (pirmas iš kairės), Kauno arkivyskupas K. Kėvalas (antras iš kairės)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA