Kaip tinkamai pasirūpinti granulinių katilu bei visa šildymo sistema?
Ne paslaptis, jog granulinės šildymo sistemos yra gana naujo tipo šildymo sistemos. Nors jos kiekvienais metais populiarėja vis labiau, tačiau daugelis žengti lemiamo žingsnio bei pasirinkti granulinius katilus vis dar nedrįsta. Tikėtina, jog pagrindinė to priežastis – baimė, kad toks pasirinkimas nepateisins asmeninių lūkesčių.
Nepaisant to, tikrai didelė dalis naujai namus įsirenginėjančių žmonių drąsiai nusprendžia pasirinkti granulinius šildymo katilus bei namus šildyti medienos granulėmis. Medienos granulės – kietasis biokuras, skirtas granulinių katilų kūrenimui. Niekam ne paslaptis, jog medienos granulės yra gaminamos iš visiškai natūralios medienos. Tai reiškia, jog jų degimo metu jos taip pat po savęs palieka pelenus bei kitus paprastai medienai būdingus elementus. Laikui bėgant pelenai, suodžiai bei kiti nešvarumai kaupiasi katiluose, todėl pasirūpinti profilaktine katilų priežiūra yra būtina.
Granulinių katilų valymas
Kaip jau buvo minėta anksčiau, granuliniai katilai nuolat savyje kaupia įvairius nešvarumus, kuriuos yra būtina reguliariai pašalinti. Daugelis mano, jog granulinio katilo valymo procesas yra sudėtingas, tačiau tai tikrai nėra tiesa. Įprastai prireikia vos kelių minučių jo valymui. Tereikia išvalyti susikaupusius pelenus ir katilu galima vėl įprastai naudotis.
Dažniausiai žmonės įsivaizduoja, kad valyti granulinį katilą reikia gana dažnai. Žinoma, nors laikas, kada reikėtų valyti katilą, priklauso nuo to, kokiu intensyvumu jis yra naudojamas, tačiau įprastai šis procesas yra atliekamas maždaug kartą į savaitę, jeigu jis yra naudojamas intensyviai. Praktiškai visuomet katilo valymas kiekvieną savaitę yra rekomenduojamas tuomet, jeigu tuo metu yra pats šildymo sezono įkarštis, o pats katilas yra kūrenamas kiekvieną dieną. Tuo tarpu mažiau šaltu sezono metu tokie valymo darbai gali būti atliekami kur kas rečiau.
Žinoma, kartais vien išvalyti susikaupusių pelenų gali būti negana. Tai reiškia, jog kartais granuliniams katilams reikia atlikti ir nuodugnesnį jo valymą. Vis dėlto nereikėtų pamiršti, jog smalkės bei kiti nuolat besikaupiantys nešvarumai laikui bėgant padengia ir kitus katilo komponentus. Įprastai nuodugnesnį valymą atlieka tik šios srities profesionalai, o tai reiškia, jog patiems naudotojams to daryti tikrai nereikia. Žinoma, džiugina tai, jog dažnu atveju nuodugnesnis granulinio katilo valymas turėtų būti atliekamas vos kartą į metus. Į vietą atvykę specialistai ne tik išvalo katilą, tačiau taip pat ir patikrina svarbiausių jo komponentų techninę būklę. Procesas netrunka ilgai, o ir nekainuoja daug, todėl kreiptis į specialistus yra tikrai verta.
Medžio granulių pasirinkimas bei jų priežiūra
Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog visa granulinių katilų priežiūra yra susijusi tik su jų valymu. Deja, tačiau dažnai tenka pasirūpinti ir kitais dalykais, tokiais kaip teisingas medžio granulių pasirinkimas.
Visų pirma, granulinių šildymo sistemų specialistai rekomenduoja rinktis tik aukštos kokybės medžio granules, nes įprastai jose nebūna daugiau jokių priemaišų. Tuo tarpu žemesnės kokybės granulės dažnai savyje turi papildomų cheminių priemaišų, kurios degimo metu į aplinką išskiria ne tik žmonėms, tačiau ir patiems katilams kenksmingas medžiagas. Laikui bėgant šios cheminės medžiagos kaupiasi ant pilnavertišką granulinio katilo funkcionalumą užtikrinančių komponentų bei tiesiogiai kenkia jų veikimui.
Tiesa, aukštesnės kokybės medienos granulės dažniausiai būna kiek brangesnės, lyginant jas su mažiau kokybišku produktu. Tačiau svarbu nepamiršti, jog ilgalaikėje perspektyvoje kokybiškų granulių pasirinkimas gali padėti išvengti granulinių katilo gedimų, kurie gali kainuoti dideles sumas pinigų.
(Reklama)