BIČIULIS

<Asta ŽIČKIENĖ
Mokytoja>

Šūkiu „Aš tikrai myliu Lietuvą“ iš M. Mikutavičiaus dainos „Kražantės“ pagrindinės mokyklos mokiniai pasitiko Kovo 11-osios šventę. Ne tik pasitiko, bet dvi dienas mokykloje buvo dainuojama, piešiama, rašoma ir žaidžiama. Visa veikla susieta su Lietuvos istorija, žymiais žmonėmis ir vietomis, ir t.t.

Kovo 8–ąją muzikos mokytoja J. Jakubauskienė pakvietė visą mokyklos bendruomenę į šventiškai dailės mokytojos I. Sabaitytės ir jos mokinių papuoštą aktų salę, kur vyko lietuviškos dainos koncertas (dainavo 5–10 klasių mokiniai, juos ruošė mokytoja J. Jakubauskienė). Kiekvienos klasės atstovai atliko jų pačių pasirinktą muzikos kūrinį. Išgirdome lietuvių liaudies ir kitas populiarias tautines melodijas. Klasių kolektyvams įteikti spalvingi padėkos raštai. Su atlikėjais drauge dainavo ir žiūrovai.

Kovo 9-ąją dieną per visas pertraukas vyko akcija „Aš – Lietuvai“ (renginio iniciatorė mokytoja J. Seselskienė). Mokiniai į mokyklą rinkosi prisisegę ar užsidėję tautos simbolius: vėliavėles, trispalves skareles, šalikėlius, kepuraites. Po pirmos pamokos tautine simbolika papuošti ir mokytojai, ir jos neturėję vaikai. Per antrąją pertrauką antrojo aukšto vestibiulyje iškabinti laiškai gimtajai šaliai (rašė 2–10 klasių mokiniai su mokytoja J. Seselskiene), dailyraščiu parašyti tekstai apie tėvynę (rašė 3–10 klasių mokiniai drauge su mokytojomis R. Vileikiene, D. Krumpliene, G. Somaite, L. Šimkevičiene, I. Sabaityte, I. Stanevičiene, I. Kasparavičiene, A. Paulauskiene, A. Žičkiene), mokinių sukurti eilėraščiai apie gimtinę (kūrė 5 klasių mokiniai su direktoriaus pavaduotoja L. Simėniene). Po trečios pamokos visi norintys ir mokytoja J. Seselskienė apklijavo trispalvėmis juostelėmis žmogaus maketą. Ant juostelių rašė savo vardus ir taip liudijo, jog yra Lietuvos piliečiai. Per ketvirtąją pertrauką vyko mini viktorina „Ką aš žinau apie savo šalį? “(vedė mokytoja J. Seselskienė). Šauniausi mokinukai paskatinti prizais ir pakviesti padainuoti drauge su mokytojos J. Jakubauskienės dainorėliais kelias dainas. Per paskutiniąją pertraukėlę mokytoja A. Žičkienė surengė nedidelį konkursą–viktoriną „Žinomų poetų eilėraščiai, tapę dainomis“. Čia eilės buvo ir deklamuojamos, ir dainuojamos. Teisingai atsakinėję į klausimus, deklamavę ir dainavę vaikai paskatinti saldainiais.

Mokiniai kalbėjo, kad jiems patiko linksmai ir judriai švęsti tautinę šventę. Jie teigė, kad tokios akcijos ir dienos galėtų vykti ir dažniau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA