BIČIULIS

Alvydas GEŠTAUTAS

Kultūros paveldo departamento Šiaulių padalinio vedėjas Rytis Budrys pateikė Kelmės apylinkės teismui raštą „Dėl Prano Jurkaičio administracinio teisės pažeidimo nagrinėjimo“. Jame minima, kad laikinai einančiam „Tytuvėnų piligrimų centro“ direktoriaus pareigas P. Jurkaičiui kovo 13 d. surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas dėl Kultūros paveldo departamento pareigūnams nepateikiamų dokumentų, susijusių su kultūros vertybėmis. To jau du kartus raštu prašė departamento direktorė Diana Varnaitė.  Ji raštus P. Jurkaičiui siuntė vasario 21–ąją ir kovo 6–ąją. Teismo posėdis numatytas balandžio 2 dieną, 9 valandą.

Direktorė, nesulaukusi atsakymo, kovo 6–ąją vėl P. Jurkaičiui parašė raštą, kuriame dar kartą paragino padaryti tai, ko direktorius nepadarė.

– Jau gaisro dieną Jurkaičio paprašėme dokumentų apie kultūros vertybes,– „Bičiuliui“ sakė R. Budrys. –Laukėme ir nesulaukėme. Tik po dviejų savaičių Piligrimų centras pripažino, jog kultūros vertybių inventorizacijos dokumentų nėra. Apskritai, šiame centre situacija keistoka. Savivaldybė, kuriai patikėtas Europos Sąjungos, netgi paties rajono biudžeto pinigų panaudojimas, neturi lemiamo balso, o Tytuvėnų bažnyčios klebono Rimanto Žaromskio, kurio vadovaujama parapija Centro steigimui skyrė vos 10 litų, kaip ir Šiaulių vyskupijos, skyrusios 100 litų, teisės balsuojant vienodos. Kai bendrauju su dalininkais, susidaro įspūdis, jog jie, naudoję valstybės paramą, įvertintą milijonais litų ir supleškėjusią gaisre, nenori, kad mūsų departamentas kištųsi į Piligrimų centro reikalus. Dalininkai lyg ir nori būti „atskira respublika“. P. Jurkaitis neatsakė ne tik į mūsų, bet ir Kultūros, Ūkio ministerijų raštus. Trečiadienį į Tytuvėnus nagrinėti auditorių išvadų atvyko Šiaulių vyskupijos kancleris Evaldas Alūza, bet savivaldybės vadovų nesulaukėme. Matyt, jiems svarbesni reikalai rūpėjo. Apskritai, pasigendame savivaldybės aktyvumo, kai sprendžiami Piligrimų centro reikalai.

Užvakar vykusiame rajono tarybos posėdyje Kontrolės komitetas, kuriam vadovauja Gipoldas Karklelis, pasiūlė rajono tarybai įpareigoti savivaldybės merą K. Arvasevičių siūlyti kitiems dalininkams, kad šie balsuotų už P. Jurkaičiui papeikimo skyrimą.

– Griežtesnės bausmės – atleidimo iš darbo – nesiūlome, nes tai pažeistume teisės aktus, nes direktorius iki šiol neturėjo jokių nuobaudų.

Politikai šiam siūlymui pritarė. K. Arvasevičius sakė:

– Ką įpareigojote, tą darysiu. Nors aš dalininkų susirinkimuose du kartus siūliau griežtesnę bausmę.

Be to, G. Karklelis sakė:

– Gal laikas tikslinti šios viešosios įstaigos nuostatus. Dabar nenormalu, kai Centre savivaldybės turtas sudaro 90,8, o parapijos tik 0,1 proc., bet ir meras, ir klebonas, balsuojant yra lygus. Gal reikėtų balsą vertinti pagal įnašo kiekį? Tada savivaldybės atstovo žodis būtų lemiamas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
UAB ROSEBA