BIČIULIS

  Loreta DIRBANAUSKAITĖ

Kalbų, kad jaunimas mieste neturi ką veikti, niekada netrūko. Tačiau naujasis Telšių APK Kelmės rajono PK viršininkas Robertas Jagminas, peržvelgęs įvykių suvestines, pastebėjo, kad Kelmės jaunimas ypač pamėgo kavines „Šnekoriai“, „Fragmentas“.

Į šias vietas, kur parduodamas alkoholis, renkasi jaunuoliai, nes savaitgalį vakarais nėra kur praleisti laiko. Po linksmybių tokiuose baruose, santykių aiškinimasis tarp gerokai „įsilinksminusių“ jaunuolių persikelia į lauką ir dažnai baigiasi ligoninėje. R. Jagmino įsitikinimu, viena iš priežasčių – diskotekų stoka. Šiuo metu diskotekos tik kartais vyksta Kelmės mokyklose, o miesto centre jų apskritai niekas neorganizuoja.

Ar reikia jaunimui diskotekų? Kur jos turėtų vykti? Kas jas turėtų organizuoti? Kaip palaikyti tvarką jose? Iš kur gauti aparatūrą? Tokie klausimai buvo svarstomi praėjusį ketvirtadienį. Šią diskusiją organizavo Jaunimo reikalų taryba su Švietimo, kultūros ir sporto skyriumi. Į ją pakviesti miesto mokyklų direktoriai, Kelmės kultūros centro direktorius A. Arlauskas, Kelmės rajono PK viršininkas R. Jagminas, Jaunimo centro darbuotojas R. Barčiauskas, Meno mokyklos direktorė A. Barčiauskienė.

Diskusiją pradėjęs vicemeras K. Bilius sakė:

– Pirmiausia, svarbu išgirsti jaunimo nuomonę, ar jiems šokiai reikalingi? Jei reikalingi, kuo gali patys prisidėti prie jų organizavimo. Ar realu, kad Kelmėje pagaliau pradėtų vykti šokių vakarai, priklauso tik nuo jaunimo. Jaunimas turi pateikti savo viziją, kaip turi tie šokiai vykti. Siūlyti, jei žino, kas turi aparatūrą ir kas juos gali organizuoti?

Robertas Jagminas, kuris pasigedo šokių vakarų jaunimui Kelmėje, sakė:

– Policijai geriau, kai nėra šokių. Tačiau įvykių suvestinės byloja, kad jaunimą reikia ištraukti iš kavinių. Policija turi rūpintis visų saugumu.

Jaunimo reikalų tarybos narys V. Šimkūnas pastebėjo, kad, jei ir vėl šokių organizavimo imsis kultūra ar švietimas, tai vėl bus kaip visada. Iniciatyva turi plaukti iš jaunimo.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas S. Michailovas prisiminė, kad vasarą buvo bandoma organizuoti šokius, tačiau tuomet trūko jaunimo iniciatyvumo. Tai nebuvo kas veda šokius, tai trūko vienokios ar kitokios aparatūros. Vieni šokiai įvyko. Tačiau į juos susirinko tik apie 20 jaunuolių, gal dėl to, kad vasaros metu daug kas buvo išvykę. Antrą kartą organizuoti šokius nepavyko. Išvada peršasi pati: trūko jaunimo iniciatyvos.

Jaunimo reikalų tarybos narys, J. Graičiūno gimnazijos mokinių prezidentas L. Zavadskis tvirtino, kad jaunimas nori šokių, jiems reikia kažkur išlieti susikaupusią energiją.

„Aukuro“ pagrindinėje mokykloje, „Kražantės“ progimnazijoje šokiai vyksta. „Aukuro“ mokyklos mokinių savivaldai vadovaujanti mokytoja I. Maleckienė pastebėjo:

– Mūsų mokykloje organizuojami šokiai populiarūs. Į juos susirenka apie 200 13-16 metų amžiaus mokinių. Tačiau, kur dėtis vyresniesiems? Apie juos reikia kalbėti.

M. Viliūnaitė, vedanti šokius „Aukuro“ pagrindinėje mokykloje, sakė, kad tai varginantis darbas, tačiau džiugina tai, kad šokiai patinka jaunimui. Ji patvirtino, kad tikrai atsirastų jaunuolių, kurie galėtų dirbti su aparatūra. O jei ne, tai puikiai galima išmokti.

Diskusijoje kilo klausimas dėl aparatūros įsigijimo. Paaiškėjo, kad jos neskolintų (nes ji labai brangi) nei mokyklos, nei Kelmės kultūros centras.

Kelmės kultūros centro direktorius A. Arlauskas sakė:

– Seniau vyko šokiai kultūros centre. Tačiau susidūrėme su problema. Kuomet šokiai vyksta mokyklose, tuomet jaunuoliai vengia į juos ateiti išgėrę, gadinti turtą, nes yra tarsi po mokytojų „rentgenu“, tačiau, kai nusiperka bilietą į šokius, kurie vyksta kultūros centre, tuomet tarsi įgyja teisę elgtis kaip nori: gadinti turtą, triukšmauti, ateiti išgėrus ir t.t. Be to, šokiai vyktų savaitgaliais. Mes dėl biudžetinių lėšų stygiaus negalime darbuotojams mokėti už viršvalandžius, o savaitgaliais – dvigubai…

Vicemeras K. Bilius domėjosi, ar atsirastų savanorių tarp jaunuolių, kurie padėtų užtikrinti tvarką. Savivaldybės administracijos vicedirektorius V. Metrikis pastebėjo, kad jaunimo centre dirba 2 darbuotojai, kurie galėtų rūpintis aparatūra ir šokiais. Dabar svarbiausia, pasak jo, išspręsti vietos ir aparatūros klausimus. Dėl aparatūros turėtų pasirūpinti savivaldybė. Ir, V. Metrikio nuomone, tokių lėšų atsirastų.

Meno mokyklos direktorė A. Barčiauskienė sutiko jaunimą įsileisti į Choreografijos skyriaus salę, jei juos ši patalpa tenkintų.

Kelmės rajono PK viršininkas R. Jagminas užtikrino, kad padės pasirūpinti šokių saugumu.

Pirmas žingsnis padarytas, tačiau dar kilo daug minčių. Visų pirma, tie, kas organizuos šokius, turi turėti įregistruotą įmonę, ar įsigyti patentą, kad galėtų rinkti pinigus. Antra, kiek tie šokiai kainuotų? Andrius Levickis, kuris, pasak jo paties, jau aštuonerius metus organizuoja renginius, siūlėsi organizuoti renginius jaunimui už 20 Lt žmogui. Tačiau diskusijų dalyviai vieningai tvirtino, kad kelmiškiams tai nereali kaina, kad galėtų mokėti po 5 Lt.

Po diskusijų nutarta, kad per savaitę jaunimas pateikia savo pasiūlymus, o po dviejų savaičių turi būti pristatyti konkretūs pasiūlymai ir darbai, leisiantys organizuoti šokius jaunimui.

Šokių jaunimui organizavimo problema, kaip pastebėjo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas A. Krutkevičius, kyla jau 30 metų. Ar pagaliau pavyks ją išspręsti, turėtų paaiškėti sausio 23 dieną.

2014-01-14

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA