BIČIULIS

stt<Alvydas GEŠTAUTAS>

Didįjį penktadienį popiet į savivaldybę atvyko du Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai. Pirmiausia jie atėjo pas laikinai savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas einantį Vincą Metrikį.

– Pareigūnų pavardžių neįsiminiau, nes labai operatyviai parodė tarnybinius pažymėjimus ir pateikė raštą, kuriame surašyti jiems reikalingi dokumentai. Svečiai sakė, jog gavo skundą dėl Kelmės centrinės dalies rekonstrukcijos. Kiek supratau, juos pirmiausia domino „Ąžuoliuko“ darželio–mokyklos tvoros tvarkymo istorija (Šį klausimą neseniai nagrinėjo rajono tarybos Savivaldybės turto ir komunalinio ūkio komitetas, o jo pirmininkas Petras Račkauskas teigė, jog, politikų nuomone, šios istorine tapusios tvoros tvarkymui neracionaliai panaudota 130 tūkst. litų. – A. G. pastaba),– sakė V. Metrikis. – STT pareigūnai nieko neišsivedė su antrankiais, neužplombavo kabinetų durų, nedarė poėmių, kratų. Juos domino dokumentai, susiję su viešaisiais pirkimais, buhalterine apskaita ir kiti dalykai, susiję su Kelmės centrinės dalies rekonstrukcija. Aš ir buvęs direktorius Zenonas Mačernius galime būti ramūs. Ši rekonstrukcija buvo vykdoma, kai administracijai vadovavo praėjusios kadencijos vadovai. Be to, STT atstovai sakė, jog galėjo raštu paprašyti dokumentų, o juos būtų atsiuntusi savivaldybė. Bet pareigūnai nusprendė patys atvykti į Kelmę.

– Visos bėdos prasidėjo nuo viešųjų pirkimų, nes ten buvo padarytos elementarios klaidos,– teigė dabar nedarbingumo pažymėjimą turintis savivaldybės pareigūnas.

Priminsime, kad praėjusioje kadencijoje nuo 2007 m. balandžio iki 2010 m. lapkričio savivaldybės administracijai vadovavo dabartinis rajono tarybos Kontrolės komiteto pirmininkas Gipoldas Karklelis. Po jo atsistatydinimo iki praėjusių metų balandžio vidurio administracijai laikinai vadovavo buvusi G. Karklelio pavaduotoja Dalia Miklovienė.

Be to, V. Metrikis sakė, kad buvęs Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus vedėjas, o po savivaldybės administracijos reorganizacijos Kraštotvarkos, paveldosaugos ir statybos skyriaus vyr. specialistas Kęstutis Kneižys gavo naują darbo krūvį – jis yra atsakingas už kelių ir pastatų priežiūrą. Pasak V. Metrikio, šis darbo pobūdžio pakeitimas yra susijęs ir su Kelmės centrinės dalies rekonstrukcijos darbais, kuriuos kuravo ir minėtas valdininkas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA