BIČIULIS

<Irena KLIMINSKIENĖ>
Pradinių klasių mokytoja

Kotryna Karyznaitė su savo mama ir broliuku varto rankų darbo knygąPraėjo beveik metai nuo to laiko, kai Kelmės „Kražantės“ pagrindinės mokyklos 4b klasės mokiniai dalyvavo bendrame leidyklos „Nieko rimto“ ir Norvegijos ambasados Lietuvoje edukaciniame projekte „Muzika troliui“. Projektas buvo skirtas Lietuvos ir Norvegijos diplomatinių santykių atkūrimo dvidešimtmečiui. Jame dalyvavo 33 Lietuvos mokyklos ir dienos centrai. Tuomet ketvirtokai perskaitė ką tik išleistą Violetos Palčinskaitės knygą „Muzika troliui“, klausėsi prie knygos pridėto kompaktinio disko įrašų su Edvardo Grygo muzika, sukūrė stendinį pranešimą apie pačią Norvegiją. Kitas projekto žingsnis buvo nupiešti vieną pasirinktą Edvardo Grygo pjesę. Jie pasirinko kūrinį „Kalnų karaliaus oloje“. Visų mokinių piešiniai iškeliavo į Vilnių, o po kiek laiko sužinojome, kad laimėjo Kotryna Karyznaitė ir jos piešinys pateko į rankų darbo knygą.

Knygos teko laukti ilgai, bet ne veltui. Prieš pat Vaikų knygos dieną ji ir atkeliavo į mūsų mokyklą. Buvo daug džiaugsmo jau dabartiniams penktokams. Prisiminė, kaip buvo įdomu dalyvauti šitame projekte, kiek daug dalykų sužinojo ir nepamiršo savo svajonės kada nors aplankyti Norvegiją. Knyga džiaugėsi mokyklos vadovai, penktokų auklėtoja Alma ir dailės mokytoja Irena. Į mokyklą pažiūrėti rankų darbo knygos atvyko  Kotrynos mama ir broliukas Mykolas.  Ją vartė visi tie, kam buvo įdomu pamatyti vaikų piešinius iš įvairių Lietuvos mokyklų.

Dar vieną džiaugsmą penktokai patyrė, kai sužinojo, jog rašytoja Violeta Palčinskaitė išrinkta vaikų literatūros karaliene. Jos knyga „Muzika troliui“ buvo apdovanota Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuota kasmetine Vaikų literatūros premija.
Šiuo metu rankų darbo knyga jau iškeliavo į kitą projekte dalyvavusią mokyklą iš Klaipėdos. Aplankiusi visas mokyklas knyga pasiliks Norvegijos ambasadoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prieš tai buvęs įrašas
«
Sekantis įrašas
»
UAB ROSEBA