BIČIULIS

<Emilija KVIETKUVIENĖ
Mokytoja>

Lietuvos jaunųjų filologų konkursas startavo 1965 m., pirmasis konkurso vertinimo komisijos pirmininkas buvo poetas Justinas Marcinkevičius. Jame dalyvauja talentingiausi mokiniai bei kūrybą vertinantys rašytojai, poetai, publicistai, literatūrologai, kalbininkai, tautosakininkai. Daugeliui dabar žinomų kultūros žmonių filologų konkursas yra tapęs pirmuoju laipteliu, kopiant į profesionalią veiklą.

Balandžio 12–13 dienomis į Pasvalio Petro Vileišio gimnaziją, šiemet švenčiančią įkūrimo devyniasdešimtmetį, suvažiavo 44–ojo Lietuvos jaunųjų filologų konkurso dalyviai – 89 vaikinai ir merginos iš 32 rajonų ir miestų, įveikę mokyklos, rajono ir pirmąjį respublikinio konkurso etapą. Iš Kelmės rajono į baigiamąjį etapą buvo pakviesti 5 mokiniai, daugiau atvyko tik vilniškių (10) ir Tauragės filologų – 7. Kražių gimnazijos abiturientė Vydmantė Rastokaitė savo kūrybinius darbus pateikė dviem sekcijom – poezijos ir tautosakos. Vydmantės poeziją vertino literatūrologas Regimantas Tamošaitis, poetai D. Petrošius ir R. Šileika. Jai buvo paskirta III vieta (į poezijos sekciją buvo pakviesta daugiausia – 21 mokinys). Už tautosakos tiriamąjį darbą „Kražių žydų folklorinis vertinimas“ V. Rastokaitei Lietuvos tautosakos ir literatūros instituto darbuotojos daktarės B. Stundžienė ir V. Ivanauskaitė skyrė I vietą. Rengdama šį tiriamąjį darbą Vydmantė lankė Kražių seniūnijos gyventojus J. Ramanauskaitę, D. Jasulaitį, E. Beržanskienę, T. Regelskienę – jų pasakojimai buvo svarbiausia medžiaga tiriamajam darbui. Taip pat mokinė lankėsi Vilniuje, Gaono centre, analizavo literatūrą apie žydų gyvenimą, Holokaustą. Sėkmė lydėjo J. Graičiūno gimnazijos III klasės mokinį Vytautą Vyšniauską, kuris konkursui pristatė savo publicistiką, sulaukė rašytojos G. Adomaitytės ir žurnalistės A. Valantinienės pagyrimo ir aukšto įvertinimo – II vietos. Kalbos darbą „Gimtojo Burnių kaimo asmenvardžiai ir tarmė“ rengė dvi kražiškės – IIIg klasės mokinės Ingrida Nutautaitė ir Neringa Navickytė. Komisijos įvertinimą III vieta lydėjo daktarių V. Meiliūnaitės ir J. Girčienės siūlymas darbą plėsti, dar detaliau tirti gimtąją, nors labai gražią, bet nykstančią tarmę. Kražiškė abiturientė Živilė Terleckytė tautosakos sekcijai pristatė tiriamąjį darbą „Lietuvio pasaulėžiūra nuotraukų užrašuose“. Živilė surinko šešių šeimų 194 nuotraukas su užrašais, ištyrė jų tematiką, vertybes, rašto kultūrą. Šis Živilės darbas buvo įvertintas III vieta. Mokiniai buvo apdovanoti Švietimo ir mokslo ministro diplomais, medaliais, asmeninėmis dovanomis. Kelmiškiai buvo vieninteliai dalyviai konkurse, kurių visi darbai įvertinti prizinėmis vietomis.

Konkursantai Pasvalyje ne tik pristatė savo darbus, atsakė į komisijos klausimus, išklausė recenzijų, bet ir dalyvavo ekskursijoje po Joniškėlį, stebėjo spektaklį, linksminosi vakarėlyje, įgijo patirties ir naujų draugų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA