BIČIULIS

Ona PETRAVIČIENĖ

Praėjusių metų lapkričio mėnesį Kražių seniūnijos Butkiškės kaimo gyventojas prašė išsklaidyti jo nerimą po to, kai iš pažįstamų išgirdo kalbas apie tai, kad jų ramiame kaime, slapta nuo vietinių, ketinama statyti vėjo jėgaines. Atsakyti į kaimiečio klausimą tuokart paprašiau Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo-savivaldybės vyriausiojo architekto Rimanto Dobrovolskio. Priminsiu, kad 2011-11-29 atsiųstame atsakyme architektas nuramino Butkiškės kaimo žmones, pranešdamas, kad Kelmės rajono savivaldybės administracija gavo informaciją apie atrankos dėl poveikio aplinkai vertinimą Liolių seniūnijos Kupriškių, Baldegių, Kanopėnų, Vaiguvos seniūnijos Norkių, Liupšių, Stirbiškių, Paprūdžių ir Pakražančio seniūnijos Būdų kaimuose. Be to R. Dobrovolskis priminė, kad nuo 2013-03-29 iki minėtos datos Kelmės rajono savivaldybės administracija nėra išdavusi dokumento, leidžiančio vėjo jėgainių statybą. Ir nors tuokart architekto atsakymas trumpam apramino vietos gyventojų baimę, tačiau tai truko neilgai.

Vasario 8 d. spaudoje pasirodė informacija apie parengtą planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai ir aplinkai vertinimo ataskaitą Kražių seniūnijos Kiaunariškių, Sodalės I, Žibuoklių, Bielskiškių, Butkiškės, Dausyniškės ir Ganyprovos kaimų bei Kelmės apylinkių seniūnijos Palėpšų ir Vėgėlynės kaimų.

Paskaičiusi šią žinutę, iš karto pasijutau melage, patikėjusia R. Dobrovolskio atsakymu ir suklaidinusia kaimiškos ramybės pageidaujančius didelės gyvenvietės senbuvius. Todėl po skelbimo pasirodymo pakartotinai kreipiausi į vyriausiąjį architektą. R. Dobrovolskio atsiųstame atsakyme patvirtinama, kad šių metų vasario 7 d. savivaldybės administracija gavo UAB „Ekosistema“ prašymą savivaldybės skelbimų lentoje patalpinti informaciją apie atrankos išvados dėl poveikio aplinkai vertinimo iki 10 vėjo jėgainių statybai ir eksploatacijai aukščiau išvardintuose Kražių ir Kelmės apylinkių seniūnijų kaimuose. Prašyme yra ir Aplinkos apsaugos agentūros 2017-01-27 pasirašyta atrankos išvada, kurioje konstatuojama, kad poveikio aplinkai vertinimas – neprivalomas. Agentūra apie tai informavo ir Kelmės rajono savivaldybės administraciją. Vyriausiasis architektas tikina, kad iki sausio 27 dienos rajono savivaldybės administracija negalėjo turėti informacijos apie verslininkų ketinimus Kražių ir Kelmės apylinkių seniūnijose, iš jų ir Butkiškės kaime, statyti vėjo jėgaines…

Kadangi minėtuose kaimuose gyvena tik paprasti, ramybės išsiilgę žmonės, jie dabar kaip niekad turėtų būti aktyvūs ir vieningi, kad per dvidešimt darbo dienų pareikštų savo nuomonę ir teisę dėl to, kur jiems geriau gyventi – prie ryto tylą nutraukiančių gaidžių giedojimo ar nuo mažiausio vėjelio pūstelėjimo barškančių jėgainių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UAB ROSEBA